Давате ли витамини на децата си?

  • 3 345
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 201
Най-вече витамин С,но също и тези марсианци.

# 16
  • Мнения: 2 700
Аз пък давам.
Дъщеря ми не долюбва особено плодове и зеленчуци (яде само ако я накарам) и затова 2-3 пъти в годината давам или марсианци, или мултисаностол.

# 17
  • Мнения: 539
Напоследък в много спец. издания чета, колко вредни, направо опасни, са изкуствените витамини. Най-лошото е, че когато се дават, организма свиква да преработва синтетични витамини, и губи способността си сам да си извлича ценните вещества от храната. Всички уважавани от мен доктори, също са против витамините.(както и хранителните добавки), защото са наясно със същността на фармацевтичния бизнес.

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Напоследък в много спец. издания чета, колко вредни, направо опасни, са изкуствените витамини. Най-лошото е, че когато се дават, организма свиква да преработва синтетични витамини, и губи способността си сам да си извлича ценните вещества от храната. Всички уважавани от мен доктори, също са против витамините.(както и хранителните добавки), защото са наясно със същността на фармацевтичния бизнес.
Подписвам се тук. Но до преди около 2 г. и аз им давах по препоръка на педито.

# 19
  • Мнения: 417
Не не давам витамини, инуностимулатори и добавки. Само каквото има в храната. Гледам да е разнообразна и в голяма степен сурова.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
По принцип не съм привърженик на добавките, но реших да й давам Саностол, защото тръгна на градина и започна много да боледува, освен това гладува по цял ден в градината.

# 21
  • Мнения: 588
    Ние пием от тези витамини:
http://www.jamiesonvitamins.com/en/products/prodvitamins_027.aspx
    Не съдържат захар, скорбяла, сол, мая, глутен, лактоза, синтетични консерванти и оцветители. Peace

# 22
  • Мнения: 3 410
В момента давам по 1 таблетка прополис сутрин, но съм се запасила с една опаковка ехинацея, за да реагирам на момента в случай на вирусна инфекция.

# 23
  • Мнения: 904
Давала съм"Мултисаностол","Апровит".В момента правя лимон с мед.На ден изяждаме  по 1 лимон.От време на време витамин С.

# 24
  • Мнения: 887
В момента давам по 1 таблетка прополис сутрин, но съм се запасила с една опаковка ехинацея, за да реагирам на момента в случай на вирусна инфекция.
Моля те напиши ми повече подробности за ехинацеята - кога и как я даваш - само когато е болно детето или превантивно. Благодаря предварително.

# 25
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Малката ми дъщеря лепна вирус. Започнах и да й давам Цитросепт и съм силно впечатлена от резултата.
Ехиначи също е вършило много хубава работа при голямата ми дъщеря, но взеха да го отричат и спрях да го давам. Замених го с Цитросепт.

# 26
  • Мнения: 3 410
В момента давам по 1 таблетка прополис сутрин, но съм се запасила с една опаковка ехинацея, за да реагирам на момента в случай на вирусна инфекция.
Моля те напиши ми повече подробности за ехинацеята - кога и как я даваш - само когато е болно детето или превантивно. Благодаря предварително.
Eхинацеята я давам още при първи симптоми на вирусна инфекция - първите няколко дни в по големи дози и след 4 -тия ден още няколко в профилктични дози по 1 табл на ден

# 27
  • Мнения: 3 537
Аз отдавна не съм му давала, но ескам да взема и да пробваме Марсианците.До сега е пил само Мултисаностол.
Давам му и защото е дребничък и слабичък иначе си хапва горе-долу добре, но не яде особено плодове .
До колкото знам витамини не трябва да се дават много често на деца които са по едрички Wink

# 28
  • софия
  • Мнения: 257
И ние сме на марсианци поне 2 седмици и успоредно давам респивакс з а имунитета.

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И на мен цитросепта ми върши стахотна работа, особенно ако се зачерви гърлото-правим гаргара и пием със сок.

Общи условия

Активация на акаунт