Помощ, луди хора над главата ми !!!

  • 4 235
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 069
Съседите под нас правят ремонт вече една година.
Съседите над нас цяло лято.

Абсолютно нищо не можеш да направиш!Вече са раздадени от общината разпоредбите за живущите в една кооперация/вход/блок, и там е отразено, че не трябва да се вдига шум между 22:00h - 06:00h.Почивката от 14:00 - 16:00 е премахната като период за тишина.
За камината не е длъжен да иска съгласието на никой.Съгласие се иска само ако някой има предпочитания да си махне комина.За това са комините, за камини и печки!
Ако съседа ти бута носещи стени, можеш да подадеш жалба в общината.

А за ремонтите при нас....много е неприятно, защото Вики беше малък и много се страхуваше от звука на машините, но не забравям, че и на мен след някоя друга година ще ми се наложи подобен генерален ремонт с бутане на стени и т.н.

За това предпочитам да не си развалям отношенията със съседите заради това.
И на теб може да ти се наложи да правиш голям ремонт и или да освежаваш по-често.Твоите поне се съобразяват със следобедната почивка...нашите не, а те са 3-4 семейства и се редуват.

# 16
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 988
Много гадно. Rolling Eyes
Аз пък да кажа, че бях от другата страна. Купихме си жилище и трябваше да му направим основен ремонт. Сменяхме настилките. Изринахме 7 чувала цимент от банята!!!
Естествено, между 2 и 4 не се работеше, но преди и след това...
И при нас идваха да се карат комшии  Sad
За съжаление не може да се прави тих ремонт.
Тук не става дума за недоброжелателство или тормоз - просто работата трябва да се свърши. Ние поне го направихме наведнъж - за 1 месец всичко мина!

Иначе искрено ти съчувствам, мила!!

# 17
  • Мнения: 1 204
значи тук не става вьпрос за моментен ремонт  Naughty а за непрекьснато правене на нещо,разбирате ли!!! 15 години той буквално чука през ден  Crossing Arms очаквам скоро да ми падне някой таван на главата и да слезе у нас  #Cussing out сьгласна сьм че на всеки му се налага да прави ремонт но това неговото е болестно сьстояние ве4е  #Crazy да не говорим че имам и куче което или ще лае или ще чувам стьпките му по терекота  Shocked да не говорим че жена му тупа бьлхите от помияра вьрху нашето пране  Close и това на бебето сьщо така и прекрасната и щерка,която в 6 устринта както и жена му се разхождат из апартамента по теракото с обувки по точно токчета  #2gunfire нали се сещате че всичко се 4ува!!! просто няма шанс за никакво спане по никое време на денонощието  Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 1 204
а да и непрекьснато изпускат някаквни неща кьсно ве4ер след 22 часа  Shocked и детето точно е заспало и направо подскача в леглото  Close не е истина,ако се стресира от сега и му стане нещо недай си боже в бьдеще е вярвайте ми тоя ще го  #2gunfire без да се замисля!!!това за мен е пален ИЗРОД и ве4е твьрдо сьм решила,че независимо по какьв точно начин той ще си го получи  Twisted Evil та било и то ако се наложи да се употреби сила  Close еи много сьм му набрала и в никакьв случай само заради някакьв селяндур няма да си продам апартамента и кво да взема после да попадна на нов такьв 4е и по лош ли Naughty не благодаря!!!

# 19
  • Мнения: 3 695
Пусни жалба в общината, опиши всичко подробно, ако можеш събери подписи и от други съседи. Макар, че най-много да ги глобят, но може пък това да ги накара да се съобразяват поне малко.

# 20
  • Мнения: 433
Охх, такива съседски войни са най-гадното нещо  #2gunfire  Разбирам те добре, и на мен са изтърсвали черджета с кучешки косми над прането, до степен да съм готова да й купя нова прахосмукачка на бабата... Проблемът в края на краищата се реши по естествен път - умря първо кучето, година след него и бабата и мирясахме...

От дългогодишни наблюдения и някакъв личен опит мога да те посъветвам следното:
1. Подаваш жалба в общината, строителен надзор. Жалваш се от бутане на носещи стени, запушване на комини и всичко друго, моето се сетиш. За вдъхновение си намери в нет-а малко закони, основно ЗУТ и попрочети какво не бива да се прави.  Пък нека съседа ти доказва, че не е правил нарушения.  newsm48  Задължително си взимаш входящ номер и следиш минала ли е проверка, ако не - ръчкаш общинарите отново.

2. Пускаш и оплакване до полицията за психически тормоз - изреждаш подробно токчета, чукане по никое време и т.н.  Ако някой път те е заплашил с нещо - пишеш. Адресираш до кварталния. Пак входящ  номер. Длъжни са по закон да реагират на писмено оплакване - в най-лошия случай ще  му се наложи да ходи в приемната на кварталния и да дава писмени обяснения. Това можеш да го правиш  редовно в период няколко месеца например. На бащата на детето ми един луд съсед така му пише доноси срещу кучето, че му навлязъл в територията със строеж и т.н.  Нищо вярно няма, но моят всеки път трябва да ходи да пише обяснения, да доказва с документи и т.н. Ужасно досадно е, но много ефективно като въздействие в/у нервите.

3. Ако нямаш време и/или не ти се цапат ръцете с такива неща - друг метод. За целта е нужен доверен приятел-електричар. В момента, в който оня пусне бормашина или друго - дава се накъсо неговия бушон на общото табло. Не съм наясно с техн.подобности, електричарите ги знаят, но има начини с невинно закъсяване на две жички да му гръмнеш цялата включена в момента техника. Така направи един съсед преди време с едни особено агресивни квартиранти- дънеха силно музика по всяко време на денонощието и не разбираха от дума . Целият вход разбра кой го е направил , но никой не го  издаде - бяха готови медал да му дадат дори  smile3505 newsm47 

С две думи - тръгваш на окопна война на принципа - "На зла круша - зъл прът!"  Гадно е, времеемко и т.н., не е нещо, с моето да се гордее човек - но с такъв тип хора явно други, цивилизовани начини не са възможни...

И се радвай, че нямаш съседка като тая под мен - миналата година си гледаше 2 кокошки на терасата през лятото, чак бълхи ни плъзнаха!  #Cussing out #2gunfire

# 21
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Продайте си жилището и се преместете другаде.
Както описвате нещата, с тоя съсед оправия няма и ако ВИ се търпят простотиите му и през следващите 15 - 20 години ОК търпете, но ако търсите някъкво спокойствие, по добре да го потърсите другаде...

# 22
  • Мнения: 80
Продайте си жилището и се преместете другаде.
Както описвате нещата, с тоя съсед оправия няма и ако ВИ се търпят простотиите му и през следващите 15 - 20 години ОК търпете, но ако търсите някъкво спокойствие, по добре да го потърсите другаде...

# 23
  • Мнения: 2 524
Иск по чл. 109 ЗС , който гласи, че : "Чл. 109. Собственикът може да иска прекратяване на всяко неоснователно действие, което му пречи да упражнява своето право."

# 24
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Мила няма спасение.Вчера се принудих да изляза в най-силния вятър навън, за да може бебка да поспи.Съседът ми отгоре живее сам обаче вдига шум като за трима.То беше блъскане, тропане аз се стрясках, а какво остава за бебето.Излезнахме и като заспа милата 3 часа сън.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 686
Почивката от 14:00 - 16:00 е премахната като период за тишина.

А стига бе! Наистина ли е премахната??? Как може такава простотия!!! Ми това е направено за децата, не за някой си друг! Никой не мисли за децата в тая скапана държава.

И аз имам страхотни проблеми със съседите над нас. И не е да кажеш ние нещо да не сме в час... И хазяина ни им вика Семейство Адамс. Такива шумни хора не съм срещала до сега. Хвърлят си боклука на нашата тераса... ей такива хубавини. Но поне дадох да се разбере, че искам тишина от 2 до 4 и то само в спалнята, където спи детето. В другите стаи да правят каквото искат. Спазват го, само от време на време го будят, но гледам да не се заяждам. Сутрин стават в 6 и започват преместване на мебелите из целия апартамент... незнам, такива са има мебелите местещи ли, какво ли... може би така са измислени примерно леглата се прибират някъде за през деня, незнам... Обаче е отврат! Добре, че поне сутрин малкия спи дълбоко. После към 6.30 почват да чистят с прахосмукачка. През целия ден нещо пада по пода, събарят се някакви тежки неща... Просто незнам какви са такива хора, дето си мислят, че са сами в целия свят. Веднъж бащата се опита да ме убеди, че това не се чувало от тях  ooooh! А от къде да се чува? Те са последен етаж. До тях от едната страна е една баба, от другата семейство с малко бебе, което понякога, когато е тихо чувам да плаче но все едно мнооого отдалече. А пък щерката на съседа ни се опита да ме убеди, че един следобед ужасните шумове не били от тях, понеже тя спяла. Освен да имат полтъргайст и тя да е свикнала дотолкова, че да не й прави впечатление. Но поне сме под наем и някой ден като ми кипне, просто ще си хванем чукалата и ще се махнем. Просто много ни харесва апартамента и хазяина.

# 26
  • София
  • Мнения: 259
При нас беше почти същото, но със съседите до нас, и музика по цял ден, толкова силна, че пода се тресеше. Почваше в 8 сутринта и продължаваше по цял ден понякога, мислите не можех да си чуя. Докато бях бременна 3 пъти ходих да се разправям с тях, веднъж даже хванах майка му на младежа, но тя се оказа и по-проста от него и се отказах да се занимавам с луди хора. Малко преди да родя отидох в 1во районно, седях и половин час писах някакви жалби с описания как ни тормози. Те оттам я прехвърлят жалбата към кварталния, и ти дават входящ номер за да може да следиш какво е направено по въпроса. След седмица-две музиката престана. Имай предвид, че при втора или трета жалба им се пише глоба от 500 лв. Музиката при нас напоследъка пак почна да се чува от време на време и няма да се учудя ако скоро им се наложи да ги платят тези 500 лв.  Twisted Evil

Почивката между 14-16 часа, не е махната със сигурност. Търси си правата, и настоявай да ти обърнат внимание в полицията, това си е системен тормоз, дори и да е през позволените за шумене часове.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 679
Знаеш ли от личен опит да ти кажа- с такива с добро няма оправия
Може и крайно да се стори на някого,но такива дебили се оправят само с физическа заплаха- ако имаш познати от рода на мутрите,нека го посетят веднъж ,дваш и ...ако пак продължава/в което се съмнявам/май ще трябва да се изнесеш Tired
Успех Hug

# 28
  • София
  • Мнения: 2 227

........ Хвърлят си боклука на нашата тераса... ей такива хубавини. ..................
Следващият път, когато си хвърлят боклука на вашата тераса, го събираш и им го слагаш пред вратата, а ако те дойдат да претендират за нещо, ги убеждаваш по същия начин, че не си ти. Надали обаче ще дойдат да си признаят, че те са хвърлили боклука Twisted Evil.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 191
Резонно е да се подаде жалба в полицията, и при ВСЯКО нарушение (да речем в 22.05) да викаш полиция. Упорито.
Със саморазправа, както казваш, че не са от най-интелигентните, не вярвам да се получи нещо.

Общи условия

Активация на акаунт