Дайте идеи как да сготвя зелка

  • 2 232
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Първо си го направи кисело и след това си направи "мързеливи сърмички". Правиш си плънка като за сърми (с кайма,морковчета и ориз) и след това в намаслена тавичка редиш: ред зелеви листа (избирай по-големите и гледай да са цели), ред плънка и така докато се свършат продуктите. Накрая заливаш всичко това със стандартната заливка за мусака (с яйца и мляко). Става мнооооого вкусно!!!! eat
Ей тази рецепта ме впечатли! И смятам скоро да я приготвя!  Peace

# 16
  • Мнения: 1 679
Когато имам зеле, не пропускам да сготвя борш.

Ето рецептата ми:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=181298.0

# 17
  • Мнения: 533
Взимаш една средна зелка , издълбаваш и я слагаш в тава/глинен гювеч/ след като я напълниш със следната смес :
Запържваш свинско месо на хапки , парченце бекон и 1 , 2 стръка праз лук ,прибавяме 1 купичка сварен зрял боб , нарязани на ивици печени и обелени чушки , няколко маслинки , нарязани на ивички кисели краставички ,две с. лъжици доматено пюре , малко гъби , сол и джожен .
 Увиваш във фолио зелката и печеш до като не стане мека.. Реже се като торта .Гарнитура не ти трябва , става и за основно и за мезе почти на всичко.

# 18
  • Мнения: 5 001
Първо си го направи кисело и след това си направи "мързеливи сърмички". Правиш си плънка като за сърми (с кайма,морковчета и ориз) и след това в намаслена тавичка редиш: ред зелеви листа (избирай по-големите и гледай да са цели), ред плънка и така докато се свършат продуктите. Накрая заливаш всичко това със стандартната заливка за мусака (с яйца и мляко). Става мнооооого вкусно!!!! eat
Ей това е наистина вкусно и бързо..само,че аз си го нарязвам не го слагам на листа....правим си го всяка зима...сега чакаме зелето да стане и..... smile3508

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 14:02 от TheNMaster

# 19
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
...майтапите се...  :shock

# 20
# 21
  • Дива Индия
  • Мнения: 622
Просто ми се сториха страхотни мешавици тези рецепти, за особени вкусове. Не ми се струват вкусни и ...
Това си е лично мое мнение, моля за извинение ако съм обидила някого, просто ми звучат странно.  Peace

# 22
  • Мнения: 5 001
Аз например не съм се обидила...   bouquet Ти не обичаш ли зелеви сърми(с кисело зеле)? Това е същото само дето сърмите не са завити(зелето е нарязано(или на листа) и плънката от каймата и подправките са сготвени заедно)  Heart Eyes

# 23
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Ако става въпрос за кисело зеле, то тогава боб и зеле, обожаваме го smile3508

# 24
  • Мнения: 2 957
Не не е кисело зелето.

# 25
  • Мнения: 3 537
Пиле със зеле защо не направиш, става супер, особено ако е в гювеч.Става ис прясно и с кисело зеле. Grinning

# 26
  • Мнения: 58
Просто ми се сториха страхотни мешавици тези рецепти, за особени вкусове. Не ми се струват вкусни и ...
Това си е лично мое мнение, моля за извинение ако съм обидила някого, просто ми звучат странно.  Peace
Уверявам те, че става много вкусно!Моят съвет е да пробваш, а не да се чудиш и маеш Wink

Общи условия

Активация на акаунт