Помощ за довършване на баня - дайте идея

  • 8 120
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 223
Цитат
Пастичка, плоскостите мазахте ли ги с нещо, преди да ги сложите newsm78 И още нещо - виждам, че само покрай едната(дългата) стена има профил. Не е ли по-добре да се сложи и покрай другата стена - перпендикулярно на този профил, който сте сложили?
аз съм го написала  Laughing
Цитат
Смятахме да е така, но поставихме после профил на всички стени.
плоскостите лягат на профила, не са залепени. При нужда могат да се смъкнат за 2 мин. При нас окачения таван покрива изцяло стените в частта без плочки (някъде около 10-15 см е разстоянието до тавана)

# 16
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Ели, мисля, че си трябва човек, който разбира да го направи. Или накарай мъжа си или поне нека си плати, за да го направи някой майстор, на когото това му е работата.

# 17
  • Мнения: 192
Сега като гледам снимките мога да ти кажа как да се справиш сама с проблемите, а после - ако стане - да почерпиш Simple Smile
1. За вентилатора: Отиди в най близката железария и купу най малката възможна опаковка "полиуретанова пяна" която се използва при поставянето на дограма. Постави тръбичката и запълни дупките около вентилатора.
Изчакай да изсъхне хубаво (един ден) и после с макетно ножче изрежи пяната която е над стената.
Не слагай по много пяна, щото се раздува яко, и внимавай да не попадне в решетките на вентилатора!
Закупи малка опаковка лепило от рода на тераколите. На другия ден (след изрязването на пяната) шпакловай отгоре  с маламашка (върку пяната). Не е толкова сложно, само чети внимателно за пропорцията на забъркване на лепилото, и не го забърквай всичкото на един път, а като за начало забъркай малко в една купичка, за да свикнеш с начина на шпакловане!
2. За цялостното завършване: Ще ти кажа един безкрайно прост, евтин и ефикасен метод. НО - пробвай първо на парче картон за да прецениш дали ти харесва и едва тогава давай по банята:
- Купи обикновен строителен гипс (желателно на Кнауф)
- Забъркай си малко в съд
- Сложи си домакински ръкавиши (от тези тънките)
- С ръце взимаш от забъркания разтвор и почваш да "клепеш" по стената - точно като мако дете! Ефекта е учудващо добър, а като му хванеш "цаката" може да стане перфектно!
- По този начин може да си "наклепеш" и тавана - става като пещера...

Накрая това като изсъхне се боядисва със санитарен латекс, желателно с пулверизатор (например с прахосмукачка)....

Еми това е ... дано съм бил полезен....

# 18
  • София
  • Мнения: 7 191
Гипс в баня? В никакъв случай! Той е хигроскопичен.

# 19
  • Мнения: 192
След като се боядиса отгоре със санитарен латекс няма никакви ядове! Практически опит - банята на стария ми апартамент е така вече над 10 години!

# 20
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Демби, благодаря за идеите и разбираемото обяснение.

Само едно ме притеснява - при това "наплескване" пак ще се получи нещо от типа на пръсканата мазилка, а аз нея всъщност не я харесвам особено поради факта, че не е съвсем лесна за почистване, а в нас паяци колкото искаш - особено в банята и тоалетната. То и сега всичко през ден е в паяжини, представям си с подобна мазилка какво ще стане.
Та мисълта ми е - мога ли от същия гипс например с назъбената част на шпакла(гребен май му се вика newsm78) да правя замазка да речем - първо в хоризонтална посока, след това във вертикална - ще се получи нещо като шахмат newsm78

Не знам дали го обясних много разбираемо Tired

# 21
  • Мнения: 192
С тоя гипс не. Но ако вземеш "шпакловъчна смес" която е с по - дълго време на втвърдяване определемо ще имаш шанс!
Бтв, в стария апартамент за 10 години тоя гипс изобщо не се замърси, а веднъж дори го измих с подвижния душ и силна струя, никакви ядове!

# 22
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Благодаря за уточнението! Hug

# 23
  • Мнения: 192
И още едно уточнение - едва ли ще може да го направиш шахматно. По скоро на вълнички само с еднопосочно движение.
Сега се сещам и за още един начин - с цветна силиконова боя за външно нанасяне. Тя също може да се прави с начъбена шпакличка и да стане много интересна.

Фирма с много добри такива фабрични бои - www.polisan.bg

И като го направиш, покажи със снимка, ще те приемем в строителната камара!

# 24
  • Мнения: 5 178
A  за майстор мислила ли си... Я викай един да довърши банята компетентно, че не мога да си представя жена да се занимава любителски с такива неща.. А и майстора тъкмо ще покаже как 2 години чакаш скъпия да свърши работа за 2-3 дни

# 25
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
След 2-дневни преговори с мъжо, го склоних да довърши банята - само да видим докога пак ще ми издържат нервите и ще подхвана аз да си я правя.

Оказа се обаче, че тавана е мазан с винервайс.
Ха сега дайте идеи как да го махнем, че да намаже мъжо латекс. newsm78 Praynig

# 26
  • Мнения: 192
С четка за дрехи (мек косъм) и слушалката на душа - мокриш тавана, жулиш, после миеш, пак жулиш и така докато винервайса 'излезе".

# 27
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Знаех си аз , че няма да е по лесния начин Laughing

# 28
  • Мнения: 192
А ... лесно нема!
Фаштайте четките и бегом и двамата в банята!

# 29
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Мерси за бързата реакция. Peace
Отивам да търся четки Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт