Колко ток плащате?

  • 39 665
  • 553
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 220
криста, сметката на Labrador  е вярна по принцип, но кой работи 24 часа на ПС-то??? а мойто лап топ има слиип мод / май тъй се казва / - като не работя 20-30 минути / не съм му засичал по часовник / и сам си спира....

# 16
  • Мнения: 1 992
Ами честно казано по съм склонна да вярвам на Лабрадор. Нашият компютър не работи само докато спим. Тогава  е на слийп. Иначе постоянно някой нещо прави на него.

# 17
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
аз не говоря за лаптоп. той естествено харчи по-малко. Доворя за настолен компютър с 3 хард диска, мощна видеокарта, голям монитор, мощен процесор ....
в конрад има едни измерители на изразходвана енергия, мисля да си взема един такъв и да замервам всеки един уред колко харчи реално .

# 18
  • Мнения: 3 360
По темата -плащаме около 50-60 лв,без да ползваме отопление на ток.За компютъра и разхода съм почти съгласна с Лабрадор.Остава да прецениш колко часа ти работи дадения уред и можеш де  сметнеш разхода на всеки един/приблизително/

# 19
  • Мнения: 165
в конрад има едни измерители на изразходвана енергия, мисля да си взема един такъв и да замервам всеки един уред колко харчи реално .
Как точно бачка този уред? Може ли една средностатистическа домакиня (или мъжа и, ако благоволи  Laughing ) да си замери уредите колко харчат за определено време без да си "накъдри косата екологично чисто" ? Аааа и цена ако може?   bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 1 890
За юли имахме ток 12 лв , за август пък - 19 (като се има предвид, че 2 седмици отсъствахме, как стана тоя номер - не знам), а за септември - 32 лв. Ползваме пералня, малък хладилник, духалка от време на време, компютър и лаптоп, рутер, микровълнова, печка, тв, устройство за цифрова тв, супбуфер (така ли се пише  Crazy) и ред по-дребни уреди. Лятото без духалка, но с вентилатор.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 2 687
Ние плащаме около 30-35, а компютърът е нон стоп включен барабар с всичко останало, така че не си представям 30 да плащаме за него, а 5 за фурна, пералня, миялна, микровеле, огромен хладилник, 3 телевизора и разните му там лампи.
Ще взема да го изключвам да видим до какви промени ще доведе.

# 22
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
в конрад има едни измерители на изразходвана енергия, мисля да си взема един такъв и да замервам всеки един уред колко харчи реално .
Как точно бачка този уред? Може ли една средностатистическа домакиня (или мъжа и, ако благоволи  Laughing ) да си замери уредите колко харчат за определено време без да си "накъдри косата екологично чисто" ? Аааа и цена ако може?   bouquet

ще проверя и ще пиша тук.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 603
През лятото  м/у 70 и 100 лв. Това от бойлер, телевизор, компютър, и кухненски уреди. Струва ми се много, а сега с включени 2 радиатора не смея да си отворя пощенската кутия  Laughing

# 24
Тази есен започнахме да плащаме по 70-80-90 лв. и то за нищо. Един котлон, телевизор, крушки, пералня и компютър. Пролетта плащахме по 20 лв. Знам, че се вдигна цената на тока, ама пък чак такава разлика.

# 25
  • Мнения: 7 716
30-35 лв.
Перална и миялна /всеки ден, понякога по два пъти/ на нощна тарифа, компютър нон-стоп, хладилник, фризер, микровълнова, котлони на газ, фурна на ток, телевизори.
Обичам да готвя.
Газ за котлоните - два пъти годишно по 20 лв.

# 26
  • Мнения: 46 518
За юли имахме ток 12 лв , за август пък - 19 ...

И нашите се движат горе долу така, 14 лв. ни е най-ниската, 21 лв най-високата. Подозирам, че не ги засичат всеки месец и затова има голяма разлика.
Хладилник нон стоп, всеки ден се пуска фурна, миална, пералня, микровълнова, 4-5 лампи светят по около 5 часа, компютърът до скоро не го спирахме, сега работи от 19.30 до 9 ч. сутринта, скара от време на време, лятото климатик (но пък тогава май готвим по-малко и осветлението се пуска по-късно). Сешуар, машинката з аес кафе сутрин и др. подобни не ги броя  Laughing котлонът само ни е на газ.

# 27
  • Мнения: 1 992
Да питам как ги постигате тези сметки от двуцифрени числа, започващи с единица. НИе лятото под 60 лв не падаме, сега не ми се мисли с климатика колко ще плащаме...
Готвя всеки ден на ток, бойлер на ток, всичко ми е на ток. Е, няма таква сметкаот 12-19 лв!

# 28
  • Мнения: 5 178
Да питам как ги постигате тези сметки от двуцифрени числа, започващи с единица. НИе лятото под 60 лв не падаме, сега не ми се мисли с климатика колко ще плащаме...
Готвя всеки ден на ток, бойлер на ток, всичко ми е на ток. Е, няма таква сметкаот 12-19 лв!

И аз това искам да питам, но явно никой няма да ни обясни..
А големите разлики при авторката, вероятно идват от различните електромери.. вероятно в старото жилище е бил стар и често блокиращ електромер, а сега е нов цифров- ловят и най-малкия консуматор.
А сметки от 12 лв постига майка ми, когато не живее в апартамента лятото и оставя само фризера да работи

# 29
  • Мнения: 4 300
Знам че звучи тъпо, но имам чувство, че е от електромерите. При нас от веднъж скочиха сметките без да имаме нито един нов уред. ПРеди бяха до към 20 лв, после почти двойно. Не разбирам нищо обаче от тая материя и не мога да си направя разследване Crossing Arms Като се преместим съм се зарекла на всички контакти да сложа измерватели колко ток се хаби. И ако не излезе сметката ако трябва ел.инжинер ще водя на оглед. Не ми е за 10-те лева на месец, не обичам да ме правят на идиот.
За протокола- между 30 и 45 лв плащаме. С ТЕЦ сме обаче, т.е. не включва отопление и бойлер.

Общи условия

Активация на акаунт