ЗаЩо се врьЩат хората в Бьлгария?

  • 25 864
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 295
Ами незнам защо се връщат..аз не бих се върнала да живея постоянно в Бг.
Дошла съм да живея и да си уреждам живота тук.

# 16
  • България
  • Мнения: 1 090
Аз ли4но се върнах и живях 2 години в Бг,никога не съм била по -доволна ,но съм тук,понеже синът ми харесва Норвегия и ба6та му е тук,като стане на 18 години да избира къде иска да живее,но аз ли4но нямам намерение да векувам тук Peace

# 17
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ами , може би защото все повече осъзнават че чужбина нищо не им дава и че се чувстват като риби на сухо.

Ако си добър в България, си добър и в чужбина.  Peace




Yes  bouquet

Зависи къде си, някои държави имат добра политика по отношение на чужденците и интеграцията им, а други държави ги подтискат и отхвърлят.
Ето защо хората се разочароват, изгубват най- творческите си и плодотворни години и се връщат.

# 18
Ами , може би защото все повече осъзнават че чужбина нищо не им дава и че се чувстват като риби на сухо.

Ако си добър в България, си добър и в чужбина.  Peace




Yes  bouquet

Зависи къде си, някои държави имат добра политика по отношение на чужденците и интеграцията им, а други държави ги подтискат и отхвърлят.
Ето защо хората се разочароват, изгубват най- творческите си и плодотворни години и се връщат.

Италия от кои е?

# 19
  • Мнения: 224
След 6 години насам-натам, най-хубаво ми е и тук и там.  Mr. Green
Имам такава работа, че често мога да работя от любимата София, а като ми омръзне - заминавам за Мюнхен, който също много харесвам.
Е, не е особено финансово изгодно, но свободата иска жертви. Климата и водата в немско не ми понасят особено, храната също. Лятото в Мюнхен ми е непоносимо и бих искала да съм си в България тогава. През зимата в София е студено и тъмно и ми е по-уютно на немска земя.
Обичам си много родния град София, колкото и мръсен и застроен да е в последно време.
Харесвам и красивия Мюнхен. Имам нужда и от двете места.

# 20
  • България
  • Мнения: 1 090
Lindita,аз имах предвид ,4е съм съгласна с твоето изказване  bouquetНо съм и съгласна  с това,4е успехът зависи и от 4овека,от друга страна макар и да има6 успех в една държава,това не е равнозна4но на 6тастие Confused
И друго,таино ви завиждам на вас италианките заради културата,климата,храната,мъжете...абе даже съм мислила да пробвам там,но като ви слу6ам не знам,маи по хубаво от родината няма Grinning

# 21
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Lindita,аз имах предвид ,4е съм съгласна с твоето изказване  bouquetНо съм и съгласна  с това,4е успехът зависи и от 4овека,от друга страна макар и да има6 успех в една държава,това не е равнозна4но на 6тастие Confused
И друго,таино ви завиждам на вас италианките заради културата,климата,храната,мъжете...абе даже съм мислила да пробвам там,но като ви слу6ам не знам,маи по хубаво от родината няма Grinning



Така е norah, но по принцип колкото и човек да е позитивно настроен и с желание за успех, ако цялата система е настроена срещу него, и не му дава поле за изява е като дон кихот който се бори срещу вятърните мелници.
Ако човек не се чувства полезен за държавата в която се намира и само оцелява/съществува в нея, тогава и иска да принадлежи към друга система/режим, който да му позволява да се чувства адаптиран, а тогава идва и щастието....поне за мен е така.
И.....в местоживеене съм си сложила СОФИЯ с големи букви.
Успехи   bouquet

# 22
  • Мнения: 3 423
Много от хората, които познавах тука, се
върнаха. Всичките имат чудесна работа.
Да, мисля, че в БГ може да се развиваш и
професионално. Транспорт, здравеопазване,
бюрокрация, корупция, криминалитет, това
са причини, които да ме спират да се върна.

# 23
  • Мнения: 1 334
Ами , може би защото все повече осъзнават че чужбина нищо не им дава и че се чувстват като риби на сухо.

Ако си добър в България, си добър и в чужбина.  Peace




Yes  bouquet

Зависи къде си, някои държави имат добра политика по отношение на чужденците и интеграцията им, а други държави ги подтискат и отхвърлят.
Ето защо хората се разочароват, изгубват най- творческите си и плодотворни години и се връщат.

Германия не е от държавите с добра политика към чужденците, особено към Източно Европейците, но ако си добър в дадена област можеш лесно да си намериш работа и да имаш много добър стандарт.
Не разбирам хората които седят тук на всяка цена, и за които връщането би се изтълкувало като крачка назад.
Даже една позната която тук работеше и сега и местят раб.място във Варна защото им се разраства бизнеса в И.Европа и тя ще трябва да отиде да работи във Варна, се чуди какво ще си помислят познатите и роднините за нея, щом като се е върнала. Ето това аз не го разбирам, всички казват този не е успял в чужбина и затова се прибира в Бг, а в много от случаите не е така. Има много неуспели които стоят навън и има много успели които се връщат в Бг. Въпрос на приоритети и личен избор.

# 24
  • Мнения: 259
според мен се връщат в България хора които не могат да свикнат с живота в чужбина, или по точно които липсват им развлеченията и начина по които само Българите умеят да се веселят. Поне по голяма част от познатите ми които искат да се приберат в Бг е точно по тази причина.
На мен лично тук ми харесва сигурността и спокойствието което имам. Но според мен човек който веднъж е излязъл в чужбина за цял живот ще се чувства чужденец дори и да се върне в България. Аз тук всичко сравнявам с България и обратно когато си отида в Бг го сравнявам с испанското.

# 25
  • България
  • Мнения: 1 090

Много то4но казано,Линдита,аз много години тук съм се 4увствала изли6на,един вид ако утре умра на никого няма да липсвам, 4е държавата няма нужда от моят труд,моят принос,но когато живях в БГ тези 2 години работих на 2 места,трябва да ти кажа,4е там се 4увствах пак така,даже пове4е,отделно как се отнасяха работодателите към мен ooooh!,понеже види6 ли върнала съм се била от 4ужбина,даи сега да и сма4каме фасона Mr. Green
Но пък с колегите излизахме всяка ве4ер ,забавлявахме се ,говорим на един език,в пряк и преносен слисъл,имам само хубави спомени от БГ..докато тук понякога имам 4увството, 4е животът ми изти4а през пръстите,а аз стоя и гледам ConfusedИ бих останала в Бг завинаги,но уви...

# 26
  • България
  • Мнения: 1 090
Biskara,именно,на мен гледаха в Бг,като 4е ли не съм успяла тук и затова се връ6там,а аз тук съм си завър6ила вис6ето образование и никога не съм работила какво да е ,но хората така гледат на теб наистина ..

# 27
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833

Много то4но казано,Линдита,аз много години тук съм се 4увствала изли6на,един вид ако утре умра на никого няма да липсвам, 4е държавата няма нужда от моят труд,моят принос,но когато живях в БГ тези 2 години работих на 2 места,трябва да ти кажа,4е там се 4увствах пак така,даже пове4е,отделно как се отнасяха работодателите към мен ooooh!,понеже види6 ли върнала съм се била от 4ужбина,даи сега да и сма4каме фасона Mr. Green
Но пък с колегите излизахме всяка ве4ер ,забавлявахме се ,говорим на един език,в пряк и преносен слисъл,имам само хубави спомени от БГ..докато тук понякога имам 4увството, 4е животът ми изти4а през пръстите,а аз стоя и гледам ConfusedИ бих останала в Бг завинаги,но уви...



Това ни рак ни щука......но живота на емигранта е така...скитат се немили-недраги.
Едно време когато ме приеха международен туризъм в София, дядо ми каза и какво ще работиш.Тогава аз горда му отвърнах,ще пътувам, при което той ми каза, че ще съм скитница цял живот.
Много тъжно.



# 28
  • България
  • Мнения: 1 090
Да,много е тъжно,така е..и наи -много се дразня от хора,които се опитват да омаловажат проблемите  на българите в 4ужбина : като каже6 примерно не6то такова веднага да те засипят с упреци,да кажат те колко са зле самите,или да ти кажат,4е проблема сигурно е в твоя телевизор...добре, аз какво примерно съм виновна ,4е съм омъжена тук,ама иди обясняваи Simple Smile
Успех и на теб  bouquet

# 29
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
На мен пък ми харесва да съм скитница цял живот. Не ми е тъжно. Лесно пускам корени, пак ми се е приискало някъде да се местя. И в България бих живяла, ако има достатъчно добро предложение. Стига трагедии.

Общи условия

Активация на акаунт