Боб в гърне?

  • 3 975
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Събирам отзвуци за котлон и фурна - прилики и разлики,препоръки

# 16
  • Мнения: 5 001
ммм  chef много е вкусно, яла съм но го правихме навън в жарава, ма моят гювеч като е гледжосън и не става
Той и моя е гледжосан ама дъното не е,та пак става  Wink

# 17
  • Мнения: 2 584
ммм  chef много е вкусно, яла съм но го правихме навън в жарава, ма моят гювеч като е гледжосън и не става
Той и моя е гледжосан ама дъното не е,та пак става  Wink

моя и дъното е гледжосано, мисля да си взема един не гледжосан ще проверя на женския пазар

# 18
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Тъй  Grinning моят боб- моята гордост! Става на масло, независимо от възрастта му.
Бобеца (две шепи, не повече,) се кисне час-два, водата се изхвърля и се слага в гърнето. Прибавят се ЦЕЛИ глава лук, 2 чушки, 1-2 моркова. Номера е да има доволно количество вода
Примерно към 9 вечерта го слагаш на 150 градуса (отгоре и отдолу, така викам на това копче), сутринта към 8 ти е готов. Вадиш зеленчуците, накълцваш ги и обратно. Прибавяш буркан домати (от средните), ДЖОДЖЕН, ОЛИО, червен пипер, сол и пикантина, може и само пикантина повечко, черен пипер. След 15 мин на 200 градуса е готов. Ръсиш преди сервиране обилно с магданоз и изяждате боба с все гърнето...  Peace

Аз лично го ям с две-три лъжици кисело мляко или прибавям в паницата сока от половин лимон. Но това са мои странности, ако някой се навие да опита- да сподели впечатления.

# 19
  • Мнения: 5 001
Ееее как ме развесели   bouquet  айде сега да кажеш как е по-вкусно на котлон или във фурната(ти го приготвяш във фурната както разбрах),че изпаднахме тука в чуденка с Пина.

# 20
  • Мнения: 702
Аз първо махам част от люспите, защото мъжът ми има проблеми със стомаха, след това слагам едно пакетче подправка за зрял фасул на "Меркурий" и го варя.

# 21
  • под тепетата
  • Мнения: 9 299
За фурната!
 Последния път го готви мъжа ми.Ставаме сутринта, мисля си топличко ще е в кухнята от бобеца... Да, ама не -забравил да врътне копчетата на фурната  Mr. Green Изядохме го вечерта . Залепвам капака с гъста каша от брашно и вода.

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 12:26 от bilqna_69

# 22
  • Мнения: 35
още повече ми се прияде от тези обяснения...Още тази вечер го слагам във фурната и да видим какви ще са отзивите(защото мъжът ми каза че никой не може да го готви като майка му и аз вече около година не се и пробвам да го готвя)

# 23
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
защото мъжът ми каза че никой не може да го готви като майка му и аз вече около година не се и пробвам да го готвя)

 Много си права!Кажи му, че двама човека никога не могат да сготвят едно и също на вкус ястие!Ако не му хареса, приятен апетит на теб!

# 24
  • под тепетата
  • Мнения: 9 299
i_r_a,нали знаеш вица - загори го и ще стане като на майка му  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт