Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(2)

  • 22 086
  • 358
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 271
Тед ,повечето елементи,които ползваш в рамките си ,са с много лошо качество.Освен това няма никакъв вложен смисъл .Елементите са хаотично разпръснати.Просто, за да запълнят празното пространство.Сянка никога не слагаш.Да не говорим,че рамка се прави като се работи със цветевете от снимката и се доубогатява с още 1-2 цвята.
Няколко пъти го казвам,но не се вслушваш.Явно нямаш желание да се научиш .

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 20:04 от petia47

# 76
  • Мнения: 1 270
браво на вас   bouquet
а аз два дни се мъча с компютъра, два пъти го носих на поправка за един и същи ден  #Cussing out
като го включа в нас и ... нещо се поврежда
както и да е. напълно преинсталиран е и бързо започвам да творя.

# 77
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Нещо не схващам това с извиването на снимката  Embarassedпо нататък може би ,но момичета може ли да ми кажете тайна как правите снимките да са наклонени Embarassed
Благодаря ви предварително  bouquet

# 78
  • Мнения: 2 271
С Edit>Free Tansform. Плъзгаш курсора до някой от ъглите.Става като дъгичка със стрелки от двата края.Тогава завърташ на където искаш.

# 79
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
petia47 страхотна си  bouquet а сега ако ми кажеш и какво съм направила та magree tool ми очертава само в овални форми уж си беше добре Embarassed

# 80
  • Мнения: 2 336
petia47 кое по точно наричаш сянка и как достигаш до този ефект?

# 81
  • Мнения: 1 270
ted сянка се слага от blending options - в първата тема ми обясниха как се слага сянка-потърси  Peace

речено сторено  Peace
ето и новата ми днешна рамка-хем ми празнее, хем пък ако сложа още нещо ще се претрупа  newsm78

# 82
  • Мнения: 1 400
skrita , според мен няма нужда да слагаш нищо повече, но ако се опиташ да си направиш цветята малко по-ярки, ще е някак по-завършено.
О! И още нещо- за подгъването на снимка. Има такъв plug-in, но за него ще ви разказвам утре. Става много лесно и бързо - ще ви дам линк от къде да си го изтеглите Peace

# 83
  • Мнения: 2 271
Чародейке,марк тула има няколко опции -правоъгълна-квадратна,овално-кръгла и прости черти.Като кликнеш на квадратчето с марк тула с овалната форма(долу в дясното ъгълче има стрелкичка) ти се отварят всичките опции.Избираш правоъгълната и готово.

Скрита,тъмната линия под снимката разваля цялата работа.Вкарай малко тъмно кафяво(като блузата ти-ако си ти)-като елемент имам в предвид.Шевове ли,четки ли?

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 22:21 от petia47

# 84
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Оправих си проблема просто съм задала някакви фантастични пиксели горе и затова така ставало Embarassed
petia47 знам ,че са няколко опций ,но тази която ми трябваше правеше овалните форми ,но все пак благодаря за светкавичната помощ  bouquet

Light Vader снетърпение ще чакам утре

# 85
  • Мнения: 1 941
petia47 кое по точно наричаш сянка и как достигаш до този ефект?
Ох, това ме съсипа от смях Joy Аз сянка наричам онова тъмно петно, което предметите хвърлят, след като пречупят светлината през определен ъгъл.

# 86
  • София
  • Мнения: 2 173
petia47 кое по точно наричаш сянка и как достигаш до този ефект?
Ох, това ме съсипа от смях Joy Аз сянка наричам онова тъмно петно, което предметите хвърлят, след като пречупят светлината през определен ъгъл.

 hahaha Joy Joy   Sorry , не се стърпях

# 87
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Момичета четете всичко наред като съвети, а не избирателно.
За сянката в предната тема имаше въпрос, сега пак.....

Сянка се слага от Blending Options - Десен бутон в/у леъра, на който искаш да сложиш сянка и избираш Blending Options. След това маркираш първата опция Drop Sadow /за външна сянка/ или Inner Shadow /за вътрешна сянка/. Поиграй си малко с плъзгачите за да получиш желания ефект.

Смятам това да е последния път, когато пействам този текст.
Между другото, като влезете в Blending Options разгледайте и другите опции и експериментирайте с тях, така ще разберете какво прави всяка от тях -  Outer Glow, Inner Glow, Bevel and Emboss, Satin, Color Overlay, Gradient Overlay, Pattern Overlay, Stroke и след това, ако имате въпроси питайте.

# 88
  • София
  • Мнения: 7 242
Не е изчистено съвсем, но ще дооправя това. Обаче ми е трудно прегъването. Пробвах да следвам урока, но не намирам Градиент Тул-а newsm78

 Моля за критика и предложения!

# 89
  • Мнения: 2 270
Момичета четете всичко наред като съвети, а не избирателно.
За сянката в предната тема имаше въпрос, сега пак.....

Сянка се слага от Blending Options - Десен бутон в/у леъра, на който искаш да сложиш сянка и избираш Blending Options. След това маркираш първата опция Drop Sadow /за външна сянка/ или Inner Shadow /за вътрешна сянка/. Поиграй си малко с плъзгачите за да получиш желания ефект.

Смятам това да е последния път, когато пействам този текст.
Между другото, като влезете в Blending Options разгледайте и другите опции и експериментирайте с тях, така ще разберете какво прави всяка от тях -  Outer Glow, Inner Glow, Bevel and Emboss, Satin, Color Overlay, Gradient Overlay, Pattern Overlay, Stroke и след това, ако имате въпроси питайте.
Напълно съм съгласна с Никки,ако поне един път бяхте направили уроците от началото на темата,нямаше да има въпроси от рода/"Какво е сянка" или "Какви размери да сложа"/
Няма смисъл да се хвърляте на сложни изрязвания/каквото е едно човешко тяло например/,а да не знаете елементарните команди.
Оставете фотомонтажите  за после,сега се научете на основните неща,а именно-
какви са размерите на документа,какви са основните инструменти,работа със слоеве,местене ,завъртане ,намаляване и увеличаване на обект,добавяне на сянка и обем.Ако направите няколко рамки следвайки уроците ,ще научите всичко това и ще сте готови за другата тема,където вече ще можете да се доразвивате.

Лекси-сравнително добре си се справила,но мисля,че този тип колаж е жа по късен етап от убочението ти,за да бъде реалистично това ,което си направила има доста трикове ,които се използват и всеки път са различни в зависимост от ситуацията,но за това трябва да имаш повече опит и да може сама да прецениш ,кое и как точно да ползваш.Фотошопа не е като математиката,едно нещо маже да се направи по сто различни начина
skrita -харесва ми-мисля,че си за другата тема

Общи условия

Активация на акаунт