Приспиване на ръце- докога?

  • 1 919
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 312
До каква възраст не помня, само помня, че като ми откапаха веднъж ръцете се премерихме заедно на кантара. Бебока тежеше 13 и половина килограма. Ама реве, щото му никнат зъби и вдига температура. Малко след това се отказах и минахме на метода люшкане по дупето докато си лежи в креватчето.

# 16
  • Мнения: 2 309
До 1г. и 5 мес., съвпадна с отбиването всъщност. Сега я приспивам или гушната в мен на спалнята или аз седнала на дивана, а тя пак гушната като бебе - тя си избира по кой от двата начина  Crazy пак е обвързващо, но съм безкрайно щастлива, че приключихме с носенето на ръце по половин час, люшкане и пеене.

# 17
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Болната ми тема... Не помня до кога беше, но помня, че накрая много тежеше и сядах, поемах с коленете час от тежестта и така люшках  Crazy На година вече ще е трудно да се отучи мъничето. При нас първо бяха колики, после зъби, дълги месеци с много болки ги изкарваше и накрая си остана навик...
Май до към година и половина се мъчихме така, първата промяна беше от права на ръце, до седнала, после го слагах да легне, аз до него и някак така свикна... Но голям зор беше...

# 18
  • Мнения: 1 103
Доскоро и ние на ръце,но един ден много се изморих от продължителното носене и легнах на леглото тя порева малко и заспа и оттогава лягаме на спалнята и така. Grinning

# 19
  • Мнения: 467
сама можеш да со помогнеш,както направих аз.Бих ти препоръ4ала книгата която 4етох,не само в такъв слу4ай,но и в мн др слу4аи,когато децата ни приквикват да заспиват с вреедни навици или изобщо да не спят,или да се събуждат по 100 пъти през ноща,но книгата е  на немски език. Моята лекарка ми я даде да я про4ета и след една седм. даже ще й я връщам.Следвай следния план:
1-ви път     2-ри          3-ти           4 -ти   и       т.н.
   3 мин       5 мин         5 мин        5 мин          5мин       /първи ден
   5 мин       7 мин         7 мин        7 мин          7 мин      7втори ден
   7 мин       9 мин         9 мин        9 мин          9мин       /трети ден
   8 мин      10 мин       10 мин      10 мин        10мин       /4етвърти ден
   8 мин      10 мин       10 мин      10 мин        10мин       /пети ден
   и т.н 4-ти ден = на всеки следващ ден
Слагаш го в легълцето да спи успокояваш го и излизаш от стаята. Със сигурност ще пла4е,но ако следваш стрикно плана ти гарантирам успех. Преди лягане можа да правите нещо заедно за да му помогнеш да привикне с мисълта,4е след като про4етете дадена книжка следва сън, но да е спокойно 4е винаги може да раз4ита на родителите си.,4е го оби4ат и се занимават с него. Задължително тр да се слага буден в леглото и да свиква с мисълта 4е ще заспива сам.
.............още мн неща мога да кажа,но сега бързам и като имам пове4е време може да пи6а пове4е,ако има интерес.
  Моя син ме буде6е през 1,30 мин всяка ве4ер да пие мляко и да сменям памперси,докъто не приложих този план. Направих компромис и му давам ве4е мляко само по веднаг в 3 часа през ноща,но ве4е даже сам се нау4и да спи непробудно и с всеки ден нещата стават все по добре и за него и за мен.
 Нужни ми бяха две седмици. Повярвайте децата постигат вси4ко с пла4,но когато видят 4е родителите са непоклатими,просто спират да пла4ат,защото виждат 4е с пла4 не могат да постигнат тяхното.
Дано не изглеждам мн жестока и дано съм успяла да помогна.

# 20
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Все още заспива само на ръце, гушната.

# 21
  • Мнения: 8 999
Никога не съм приспивала децата си на ръце. Гушкането е игра за будно дете.

# 22
  • Munich
  • Мнения: 155
сама можеш да со помогнеш,както направих аз.
Приложих този метод с голям успех в началото, в Германия е много популярен и се препоръчва от педиатрите при деца с проблемно заспиване. За съжаление имаме рецидиви и се налага да се прилага отново и отново. Досега три пъти. Допреди месец спеше чудесно, сега пак е старото положение с допълнение: като не може да заспи нощем, го вземам при мен в леглото, мъжът ми се мести в друга стая. И пак се налага да го приложим, защото през деня сме скапани след няколкото ставания нощем. Много е тежко да слушаш как детето ти плаче и да не предприемаш нищо, но съм убедена, че е за добро. Много момичета от отчетната ни тема, както и мои приятелки и децата им сега се радват на дълги и спокойни нощи благодарение на този метод.

# 23
  • Мнения: 4 399
Докогато ти решиш, да промениш това.

Ето това е точния отговор! Нашата дъщеря я приспивахме на ръце до около 14-15 месеца. Тогава вече бях сигурна че всичко е в мои ръце и че ако не предприема нещо и до 3 години може да откараме. Освен това ми се искаше да се научи да заспива сама преди да е влезнала във възрастта в която се противопоставя и тръшка на всичко. Издебнах момент, в който не я мъчеха зъби и започнах да я оставям сама да заспива. При нас беше малко трудно защото за 8 месеца след като навърши 1 годинка и избиха 16 зъба и бяхме почти в перманентно зъбоникнене. Но все пак в една от паузите стана. Следвах горе-долу схемата която са ти цитирали по-горе, макар да не съм се придържала твърдо към нея. Когато много плачеше влизах да я успокоя, но без да я взимам на ръце. Проблемът е че след това детето започва да плаче още по-яростно. НО все пак за около 1 седмица се научи да заспива сама и спря да реве. И ние имаме рецидиви отвреме на време, но те са насочени конкретно към мене. Който и друг да я сложи да в леглото, заспива без проблеми и сцени. Но щом съм аз започва да мрънка още докато съм в стаята. Като излезна започва да реве, нотова трае около 2 мин и след това заспива.

# 24
  • Мнения: 467
децата винаги усещат къде може да им минат номерата.  Laughing Нашия татако е мн несигурен и все ме пита за това онова и детето го вижда и използва. Умни4ета са ни те  bouquet, да са ни живи и здрави,пък с времето и те и ние ще се нау4им на мн неща  Heart Eyes
Успех

# 25
  • Мнения: 3 042
И двамата съм ги приспивала на ръце до към 2г, иначе нямаше заспиване. Но като ми станаха много тежки и край. След това постепенно свикнаха.

# 26
  • Мнения: 3 880
Докато на теб ти писне истински Wink
Щом продължаваш да приспиваш на ръце, значи все още можеш и искаш, ако не искаше досега щеше да си спряла този род приспиване 100 пъти Peace Няма такова нещо като "няма да заспи ако не го друсам" Как така няма да заспи- цял живот будно ли ще ходи- няма такива хора Wink Зора е първите 3 дни, докато разбере, че е свършило разнасянето и ще се спи като голям човек. Всичко зависи от ината на детето и от издръжливостта на майка му. Моята пък заспиваше само ако я дължа за ръката- хубаво, ама да вися с часове до леглото и да държа ръка между решетките ми се видя в един момент тъпо и така ми писна, че един ден казах реви колкото щеш аз няма да те държа- рева, рева, крещя и накрая заспа. На петия ден вече беше забравила, че има такъв вариант и си заспа съвсем нормално и тихо.
Успех Simple Smile

# 27
  • Мнения: 269
И ние сме с този проблем. Но нещоп не мога да се оправя - като го оставя сам той се изправя и реве до захлас. Влизам, слагам го да легне, успокоявам го, като излезна - същото Sad Твърдо съм решила да се отказваме от гушкането и люшкането, защото то продължава около час, час и половина - освен че много ми тежи вече не издържам и психически  Crazy (Този час и половина люшкане си е рев, мрънкане..)
Знам, че ще стане с рев, но как ще заспи като стои прав?  newsm78 Дали по някое време ще легне сам? Досега всички опити са неуспешни - слушам го как се дере 2-3 мин, много се захласва (може ли да му стане нещо?), влизам и го гушкам Sad Знам, че е много неправилно, но съвсем откачих вече, затова се обръщам към вас за съвет!!! Hug Praynig

# 28
  • Мнения: 132
При нас вече има напредък- заспива сам в кошарата с потупване.
Диди_777- трябва търпение и постоянство.Ще ти кажа аз как го свиквам.При нас в началото беше същото- изправя се и се почва един рев, който може да продължи и 1ч., докато съвсем остане без глас.Та аз правя следното- слагам го в кошарата и сядам някъде около него.Да ме вижда , че съм в стаята.Като се изправи се правя, че не го забелязвам, а се занимавам с нещо мое си, най-често книга.Той играе така известно време, след което почва да мрънкосва, аз отивам до него, слагам го да легне и го потупвам леко.Ако не заспи, а почне пак да се изправя- повтаряме процеса и така мах 3 пъти и е заспал.Успех Peace
И мерси на всички за помощта Hug

# 29
  • Мнения: 269
Мерси Фифи за съвета, ще пробвам така Peace

Общи условия

Активация на акаунт