Марти на Ива78 е вече звездичка...

  • 184 697
  • 2 082
  •   1
Отговори
# 1 110
  • Мнения: 353
Здравейте на всички,  bouquetсъжалявам че не мога да съм редовна с писането както преди но буквално се разкъсваме със съпруга ми на няколко страни.Марти пак е в болницата,белтъка в кръвта му е паднал и задържа  вода,от неделя е на антибиотици и преливане на плазма.По принцип се чувства добре,непрекъснато иска да се прибира в къщи  и тормози лекарките и сестрите с въпроси от рода на кога ще ме пускате Mr. GreenСъс мъжа ми се сменяме в болницата за да сме с него,все пак и Преслава иска грижи и не мога непрекъснато да я оставям на бабите.Иначе героят е трети клас вече и само се мъчим  със задачи и писане.На 15 ноември заминаваме за контролен преглед в хановер,трябваше да го извършим още август септември но заради пневмонията тогава не посмях да тръгнем.Сега ще направим мрт за да видим как се повлиява от химиото и дали има все още някакви отражения на мозъка още от лъчетерапията.Надявам се че остатъка от оная гад е тръгнала да намалява.Иначе той вече е малко по устойчив,мускулатурата му е все още много зле особено в дясно,но ние се надяваме с упорито правене на гимнастика да вървим напред.Новото е че седи по устойчиво отпреди,това означава,че мускулатурата в горната част на тялото е започнала да се възстановява.
Както Ели ви е писала,снощи получих имейл,че дължим още 1700евро за химиотерапевтика ,неприятното е че след три месеца чак сега излиза тази сметка.Още по  неприятното е че детският онколог в Хановер вземаше лекарствата на свое име и ще отдържат тези пари от него в следващите дни.За съжаление тази сума е непосилна за нас в момента,дори и потребителски кредит не можем да изтеглим,така че ще се наложи отново да събираме парички за Марти.
Сумата която остава да доплатим за лекарствата е 1700евро.
Обръщам се отново към всички вас с молба за помощ.Сметките на Марти са същите като преди
SWIFT BIC: TTBBBG22     
BGN BG34TTBB94005523385608     
EUR BG50TTBB94005523385611   

Мартин Емилов Захариев

# 1 111
  • Мнения: X
Иве, Hug,дано да сте на края на притесненията...за паричките-ще пратя каквото мога/дано да се включат пак повече хора/ и  дано да ни зарадваш скоро с много хубави вести!

# 1 112
  • Мнения: 908
Ивеееееее  Hug  bouquet Heart Eyes Hug  bouquet Heart Eyes
Тия германци няма ли поне веднъж да върнат малко пари Sad Стига са пращали фактури за доплащане  Sad Добре, че са малко този път  Sunglasses
Ще се справим, споко  Wink
Много цунки, прегръдки и усмивки на прекрасните дечица  Heart Eyes Hug

# 1 113
  • Мнения: 212
Тия германци няма ли поне веднъж да върнат малко пари Sad Стига са пращали фактури за доплащане  Sad Добре, че са малко този път  Sunglasses

Имам чувство че германците са разбрали че колкото и пари да искат им се дават и са го подкарали вече през просото както се казва. Само искат и искат пари. И какви са тия пари три месеца след лечението. Не можаха ли да ти кажат колко ще струва още в началото. Уж германците били много стриктни

# 1 114
  • Мнения: 908
Борис, никога не може да се каже с точност колко ще струва една операция. Понякога остават пари, друг път не стигат, както в нашия случай. Но както Ива е писала, тези пари са на детския онколог, който е взимал лекарствата по-евтино и няма да е коректно да оставим той да си ги плаща... Но наистина е тъпо да се праща мейл за тях след толкова време  Rolling Eyes

# 1 115
  • Мнения: 3 595
Иве ще се съберат, кураж  Heart Eyes

# 1 116
  • Мнения: 9 052
Борис, никога не може да се каже с точност колко ще струва една операция. Понякога остават пари, друг път не стигат, както в нашия случай. Но както Ива е писала, тези пари са на детския онколог, който е взимал лекарствата по-евтино и няма да е коректно да оставим той да си ги плаща... Но наистина е тъпо да се праща мейл за тях след толкова време  Rolling Eyes

И ние така си получАваме сметките. Просто явно отчета им е преz определени периоди , мен ако питаш на тримесечие  Wink zатова.
На Борис мнението няма да коментирам, zащотот не е редно да обиждаш хората, които помагат на други хора по какъвто ида било начин. Теzи  "немци" лекари няма да откраднат и 1 цент, камо ли от болно детенце.

# 1 117
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Ива ми сподели, че лекарите, преглеждали Марти през периода на лъчетерапията и химиотерапията през юни и юли тази година не са фактурирали хонорари за себе си.

Във фактурата влиза само лъчетерапията (която се извършва със скъпа апаратура), престоят в общежитието на болницата (10 евро/ден) и стойността на лекарството за химиотерапия Темодал. То е много скъпо, доста тревога и нерви им струваше да го получат и в България, за да продължи започнатото лечение. Отпуснаха им го и това е чудесно. И в България е почти толкова скъпо, колкото са го писали немците.

За съжаление, здравеопазването никъде не е точна наука. Убедена съм, че и в България никой не може предварително да каже колко ще излезе дадено лечение.

Ако резултатите от контролния преглед през ноември са добри може би няма да се налага по-нататъшно събиране на средства.

И последно - познавам лично Ива и семейството й. Наистина нямат възможности за събиране на такива суми. Съпругът й ще почва работа на още едно място, честно казано се чудя, 24 часа в денонощието ли смята да работи? Марти има нужда от постоянни грижи и помощ за всичко, т.е. майка му трябва да е постоянно до него. Преценете вие в такава ситуация на какво бихте разчитали?

# 1 118
  • Мнения: 7 605
И аz поzнавам не само немското zдравеопаzване, но и семйството на Ива и нямам грам съмнение. Аz говорих с професора, който оперира Марти, той беШе много zагрижен и се съгласи да го преглежда няколко дена по късно, въпреки препълнения му график. Той се съгласи да оперира Марти, а българските неврохирурzи бяха вдигнали ръце. И zа това цена НЯМА.

Иве, не се притеснявай zа парите, Ще ги съберем  Hug

# 1 119
  • Мнения: 5 592
 Hug  с вас сме   Hug
Ще съберем паричките  Hug

# 1 120
  • Мнения: X
Иве, прекланям се пред майчиното ти усърдие в името на здравето на детенцето ти. От каквото и да имаш нужда, ние сме насреща. Впечатлена съм и  от отношението на немските доктори, тъй като доколкото разбирам, те не просто са си свършили работата, но и са погледнали на нея не като на поредния случай.
Парите не са нищо в сравнение с това, което досега сме успявали да съберем, така че не ги мисли изобщо.
  bouquet

# 1 121
  • Мнения: 7 110
Ще се организирам да преведа малка сума. И дано Марти вече върви към възстановяване и пълно излекуване.  Heart Eyes
Лилибонче, знаеш си защо. Винаги има повод за Hug
Да, от болницата можеха да поискат някаква сума, изсмукана от пръстите и след това семейството да чака да им връщат пари.

# 1 122
  • Пловдив
  • Мнения: 270
 и аз ще се включа,но другия месец,че сега доста съм зле с финансиите.надявам се да не е късно. Embarassed

# 1 123
  • тук и там където дойде
  • Мнения: 85
и аз ще се включа, дано се оправи МАрти  Praynig имам син на 10г. Hug

# 1 124
  • Мнения: X
Иве,много те моля да провериш дали е точно изписан IBAN-а,защото пробвам цял ден да преведа парички през еРау и ми дава че е невалиден.

Общи условия

Активация на акаунт