Отговори
# 225
  • Варна
  • Мнения: 3 249
За цирея пробвай да наложиш мястото с жиловлек(може и живовлек да се казва)
Фолиевата докторката каза да я спра,сега пия Магнерич.Някой знае ли каква е разликата между него и Магнерот?
А за секса,и ние редовно со го правим,но по-спокоен,ако може така да се нарече.
Криси,и аз още се боря с цигарите Sad


Аз пих Магнерот. На опаковката пише, че освен магнезий има и оротова киселина. Предполагам, че в Магнерича има някаква друга добавка.


Фолиева киселина не пия, но изпих една опаковка Матерна Центрум, а в него има и фолиева. Сега малко почивка ще направя и почвам О'Мами за разнообразие.


А пък за секса какво да кажа - доста го разредихме, но не сме го спряли. Правим го само в "странична" поза, много ми харесва и не усещам кой знае какви втвърдявания после.
Ако не сме правили секс повече дни, почвам да сънувам такива розови сънища, че се събуждам с корем на камък. Тъй ли, викам си, ми то няма смисъл да се лишавам от секс тогава, че и мъжо да мъча. А пък като има редовен секс - няма такива сънища. Значи според моя компетентна милост, ако организма си го иска нещо, не може го спреш.  Embarassed  Laughing

# 226
  • Мнения: 912
ох, и на мен ми се появи кожен проблем, с който не съм се сблъсквала досега.  На сгъвката на дупето и крака от задначата седалищна част ми се появиха няколко малки ранички, които от търкането с дрехите и постоянното седене май се влошават повече, а не минават Cry Засега ги мазах само с крем здраве. При следв. ми преглед ще питам гинеколожката дали са опасни и имат връзка с бременността...скромният ми опит ми казва, че приличат на екзема, някой има ли подобен кожен проблем по тялото?

# 227
  • Мнения: 167
Здравейте и от мен.

Днес си взех микробиологията  и имам ентерококи и нямам лактобацили.Почвам антибиотик.Много съм притеснена,направо ще се побъркам.Още повече че наближавам 25 г.с.(когато изгубих бебето миналия път)

Колкото до плацентата на мен и трите бремнности ми е ниско прикрепена.Предишните два пъти кум 23 г.с.се беше дигнала достатъчно и сега очаквам да е така.

# 228
  • Мнения: 410
ох, и на мен ми се появи кожен проблем, с който не съм се сблъсквала досега.  На сгъвката на дупето и крака от задначата седалищна част ми се появиха няколко малки ранички, които от търкането с дрехите и постоянното седене май се влошават повече, а не минават Cry Засега ги мазах само с крем здраве. При следв. ми преглед ще питам гинеколожката дали са опасни и имат връзка с бременността...скромният ми опит ми казва, че приличат на екзема, някой има ли подобен кожен проблем по тялото?
това е екзема и аз я имам от 3 години,на мен ми излиза ако нещо много се притесня или ядосам и ме сърби,а като чеша и боли.пробвай с бебешка пудра да изсъхне,иначе крема я държи мокра

# 229
  • Мнения: 2 531
Не се притеснявайте за плацентата- на мен предния път ми беше ниска също и се вдигна ! А аз след секс имам контракции и болки пия но шпа  Sad. Мъжа ми го е страх , то и без това един път в месеца се случва .

# 230
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
здравейте!!! FlutterВиждам ,че много сте писали. Аз се върнах от заболекар и съм герой .
Борете се с цигарите , защото аз всяка сутрин си казвам ,че не трябва да пуша ама пак си пуша. Embarassed Embarassed EmbarassedНо ги намалям всяка седмица с по една цигара. и така докато станат 0.  Praynig
Иначе за секса аз съм много пасивна и ми е много кофти.  Embarassed Rolling Eyes

# 231
  • Варна
  • Мнения: 3 249
Здравейте и от мен.

Днес си взех микробиологията  и имам ентерококи и нямам лактобацили.Почвам антибиотик.Много съм притеснена,направо ще се побъркам.Още повече че наближавам 25 г.с.(когато изгубих бебето миналия път)

Колкото до плацентата на мен и трите бремнности ми е ниско прикрепена.Предишните два пъти кум 23 г.с.се беше дигнала достатъчно и сега очаквам да е така.

Имаш нашата положителна енергия. Успокой се, този път всичко ще е наред с бебенцето.  Hug  Praynig  Това първата ти микробиология ли е? Досега имаше ли нещо?

# 232
  • Мнения: 167
Ясмина не ми е първата.

Миналия път имаше анаеробни коки,а по предишния,само единични ентерококи.Лошото е ,че всички пъти няма лактобацили,което значи ,че някоя друга бактерия заема мястото им.А не мога да ги завъдя тези лактобацили,а толкова много ми трябват Sad

# 233
  • Мнения: 319
SLADKA MAMA не се тревожи прекалено,аз ти стискам палци да отстраните проблема по най-бързия начин Praynig

Количката на която ние се спряхме излиза 300 лв. с кошче за кола на Чиполино(мисля,че модела е Пуки ) Гледам,гледам и не мога да знам коя ще излезе сполучлива и маневрена и коя не,така,че се доверявам на мнението на други мами и на продавачката от магазина.Тя каза,че са много продавани,защото били леки (8,5 кг. ) маневрени,с местеща се дръжка,което много ми хареса както и с доста функции #Crazy Няма какво да му мисля или ще случа на количка или не newsm78

# 234
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
аз още не съм мислила за количка , не е ли рано все още? ThinkingКачвам снимки на семейството. Днес усетих бебка като пъкане на мехур. Казаха ми , че на датата на , която е мръднала тогава ще се роди.  Hug

# 235
  • Мнения: 319
Ами раничко е още за покупки,но понеже на нас сега ще ни паднат парички и мислим всичко да купим предварително както и освежаване на стаята да направим.Малко по малко ,че да ни е леко после Wink  На мен днес червата ми ще се оплетат направо.....не спряха да се разместват.Лекарката ми каза,че правят място на бебо. момичета качила съм 8 кг. от началото на бременността ooooh!  много ми се виждат,а още не  се усещам толкова тромава

# 236
  • София
  • Мнения: 289
Здравейте Simple Smile

Добре дошли на новите, леко бременеене Simple Smile
Тези дни не съм много активна защото баба ми почина вчера и... Cry

Относно кожните проблеми аз трябва да ви се оплача. То не е точно кожен проблем,но в последната една седмица нещо много ме сърби кожата на корема, а пък външно нямам нищо, нито облив нито зачервяване нищо.... просто немога да разбера какво става. Може на следващия преглед да питам док, ама той е чак на 28.11 ама аз незнам и какво да й кажа, то няма някакви причи ..... абе..

SLADKA MAMA спокойно, всичко ще е наред, недей да се шашкаш, аз също ти стискам палци да оправите проблема бързо. Това че наближава 25-та седмица също не трябва да те притеснява, нали знаеш че ти като си притеснена и на бебо му се отразява......предполагам че не е лесно, но се опитай Simple Smile Всичко ще бъде наред Simple Smile

За цигарите аз също още се боря с тях Embarassed Чувствам се яжасно виновна ама нещо все не мога да ги спра....голяма гадост:(

# 237
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
doly dog съжалявам за баба ти  Sad
Относно сърбежа и аз го имам , май всички бременни са така . Това е защото кожата се разтяга и трябва да се маже . Аз се мажа с Мустела . А иначе когато се намажеш със зехтин сърбежа минава за един ден. Wink

# 238
  • София
  • Мнения: 289
Мерси за съвета Simple Smile Утре ще пробвам със зехтина, аз сега се мажа с маслото на Икаров и лосиона против стрии на Дева, ама ако ми е добре със зехтина ще мина на него. Малко доста мазно ще стане положението ама.........ще видим Simple Smile

# 239
  • Мнения: X
Ами вие можете ли да препоръчате някоя книга, ама да е СПОЛУЧЛИВА - за гледане на новородено  Confused????, Защото на мен ще ми е първото бебе, а така като гледам освен на себе си няма на кой да разчитам и ми е малко (абе даже много) притеснено! А също и ако има мами от вас, които сами са гледали бебетата си (имам предвид тези, на които няма да им е първо) - без майки, свекърви, баби и т.н.  нека да споделят как е било! Ще съм много благодарна! newsm53

Общи условия

Активация на акаунт