Въпросче за раждали мами.

  • 4 150
  • 93
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 672
За мен няма такава зависимост. Имам невероятно болезнена менструация, а контракциите ми бяха малко болезнени. Дори (защото ми беше сефте) се чудех, това контракции ли са и докато се чуда, те станали на 5 минути, та се занесох в болницата с 5 см разкритие Simple Smile

Има зависимост обаче между чувствителността на матката и болките при раждане. Аз, например т.нар. подготвителни контракции изобщо нямах или по-точно не ги усещах. За това и истинските ми контракции не ме боляха много. Е боляха, ама при зъбара боли повече Wink

# 76
  • Мнения: 10 758
Едва ли има някаква зависимост.

Чудно ми е и това, което съм чувала, че ако имаш болезнен цикъл, след като родиш и болките спират.Глупости на таркалета.Пак си ме боли.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 558
Не мисля, че има някаква зависимост. Имам безболезнен цикъл, но раждането, независимо колко, все си боли.

# 78
  • Мнения: 867
Не мисля че има връзка.

# 79
  • Мнения: 3 334
Мисля,че е индивидуално.Аз имах болезнена менструация и родих трудно и болезнено.Не смятам,че има някаква връзка.

# 80
  • Ямбол
  • Мнения: 505
Според мен няма връзка.И аз съм с болезнена менструация.Родих лесно, но не и безболезнено.

# 81
  • Мнения: 159
Никаква зависимост няма!Имала съм адски болезнени м-та,но наистина раждането не може да се сравни с такава.все си мислех,че прага на болката ми е доста висок,но явно мн съм грешала!Не че умрях...ама беше кофти!

# 82
  • Мнения: 1 800
нямам болезнена менструация, а раждането ми беше трудно и доста болезнено  Wink

# 83
  • Мнения: 804
Няма зависимост между болезнена менструация и болезнено раждане. Има зависимост между това колко пари си готова да дадеш и съответно безболезнено раждане. Имаш време, събери парички, плати си екип и епидурална упойка, а още по-добре раждай в частна клиника и със сигурност, че родиш безболезнено. Отидох с два см. разкритие, можех да си стоя така с дни, но ми биха окситоцин, сложиха ми епидурална и родих за нула време. Прага ми на болка е нисък и докато получа необходимото за упойка разкритие вдигнах всички на главата си, а ме боля около 40 мин, и то не толкова силно, просто аз драматизирах сякаш повечко. Но нали си плащам никой не ми направи проблем, отношението и грижите бяха перфектни. Родих едро бебе (3700), но от раждането имам прекрасен спомен и никакви отрицателни емоции. Желая ти безпроблемна бременност, леко раждане и здраво бебче!  bouquet

# 84
  • Мнения: 313
Ами не мисля, че има някаква връзка.

# 85
  • Мнения: 100
Не мисля че има връзка.Аз имам дълъг и изключително болезнен цикъл.Пърото ми дете се роди трудно и беше доста болезнено ,но второто не го "усетих".Всяко раждане е относително.Успех!

# 86
  • Мнения: 842
Не знам дали има връзка, не съм се замисляла до сега по този въпрос. По принцип аз имам болезнена менструация, първото раждане беше доста болезнено и продължително, второто - по-кратко и с не толкова болезнени контракции.

# 87
  • Мнения: 1 536
не мисля ,че има някаква връзка newsm78

# 88
  • Мнения: 274
най-добре   намери   някой  да  ти   направи    епидурална   упойка, изобщо   няма  да   те  боли и    тогава   този   въпрос    не   стои...

# 89
  • Мнения: 1 197
честно казано колкото по болезнен цикал имаш толкова по-подготвена ще бъдеш за раждането

Общи условия

Активация на акаунт