Коледната елха,цвят на Коледата

  • 14 012
  • 120
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 116
Malenna както винаги много стилно!

Моята комбинация е червено и златисто, макар че харесвам синьо и сребристо, това лилаво което е показала  Lennie също.
Елхата винаги ни е естествена, купуваме я веднага след деня на благодарността, който е в края на ноември и я развалям около 10 януари, когато дъщеря ми има рожден ден. До сега винаги са издържали. Ето я миналогодишната:

 

# 61
  • София
  • Мнения: 1 603
 Hug
еее, момичета, заредихте ме с КОЛЕДНО настроение - благодаря. С нетърпение чакам 06.12, та да украся - от дете сутринта на Никулден слагаме коледни украшения....

# 62
  • Мнения: 712
Всеки път, когато дойде Коледа, неизбежно си задавам 2 въпроса:
- истинска или изкуствена елха?
- какъв цвят да е украсата?

От една страна, много ми се иска да имам истинско дръвче, защото атмосферата е различна, но пък после ми е мъчно като гледам как се изхвърлята на боклука. От друга страна, търговците на дръвчета са достигнали върха на безочието. Първо, цените са безумни. Второ, повечето дръвчета са пършиви. Трето, едно дърво се реше на 2 или 3 части и така се продава, а на всяка част има по 3-4 клона.... Четвърто, елхите в саксии са безумно скъпи, а се оказа, че някои търговци са отсекли елхичката и само са ь набучили в саксията, а след 1-2 седмици тя е изсъхнала и за нищо не става.
Затова като че ли все повече клоня към варианта за изкуствена елха, а за аромат само ще си взема клонки, които остават след кастренето на елхичките, които се продават.

Харесва ми идеята за 1 или 2 цвята, но като се сложат шарени играчки е някак по-весело.

# 63
  • Мнения: 6 039
Tannita, много е красива

в БГ не съм виждала такава естествена елха

# 64
  • Мнения: 1 800
Не съм Танита, ама имам много общо с щата, в който живее Mr. Green. В Сиатъл ( Washington) има най- страхотните кичести елхи Heart Eyes. Често срещано традиция е  семейство да ходи и да си я отсече в планината. Има места за тази цел, като след това се засаждат с нови. Peace

# 65
Танита разкошна елха.Много ми хареса  smile3501

# 66
  • Мнения: 6 167
хайде, и нашата от миналата година (малко фокус няма, но се вижда...)

# 67
  • Мнения: 2 774
Знаех си аз ,че в Хародс не трябва да стъпвам  Twisted Evil,каквато съм луда на тема Коледа и коледна украса... ooooh!, някой ще трябва да ми носи чувала с жълтичките 
А сега по темата-от миналата година сме с изкуствена елха ,от естествените се отказахме,още на 5-6ден започват да капят и да ръсят бодлички .Елхичката винаги е шарена ,ако намеря снимки от минали години ви ги покажа

Последна редакция: сб, 17 ное 2007, 22:25 от polly

# 68
Дърпам темата на пред,че нещо много назад е отишла  Sad

# 69
  • Мнения: 2 309
Страхотни са елхите на Малена, Танита и Лени! Аз що все така не мога да постигна този кичест ефект  Rolling Eyes нашата елха пък е в комбинация с палма и бенджамин  Laughing

# 70
  • Мнения: 3 034
изкуствена ни е елхата, доста големичка, в златисто - мат и гланц, с орнаментирана панделка около нея и лампички  Hug само че понеже е в дневната, общият изглед пак е червено-златисто-зелено заради другите украси в помещението - гирляндите над камината и над прозорците, чорапите, масата с покривката и свещите и т.н. в другите стаи не навсякъде я правя в тези цветове - в кухнята е пак такава, но в нашата спалня е в бледо лилаво, люляково и матово бяло заради общия интериор. за антретата сега ще видя как ще стане, защото толкова много нови неща накупих, че ...  #Crazy в детската ще е зелено и златисто засега   Peace за съжаление нямам снимки от миналата година, но тази задължително ще продължа да снимам всичко и ще покажа  Hug

# 71
  • Мнения: 6 167
А какво мислите за 2 елхи?
Аз имам една бяла в антрето ( около 50 см) и една голяма ( зелена) в хола
Бялата ще ми е за уелкъм Laughing. Колебая се за малка черна елха ( вместо бялата...). Да я напрвя само в златно и черно.  Имам черни играчки...

# 72
  • Мнения: 6 039
Елхата ми е готова за тази Коледа. Много, ама много си я харесвам. Единствено ми остана да покрия кръстачката...

# 73
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Елхата ми е готова за тази Коледа. Много, ама много си я харесвам. Единствено ми остана да покрия кръстачката...
Надявам се като си готова да ни метнеш една снимка... Hug,гепа идейки...
Иначе реших тази година моята украса да бъде в червено и златно,но само с пандела,топки и пеперудки...дано се получи нещо..

# 74
Елхата ми е готова за тази Коледа. Много, ама много си я харесвам. Единствено ми остана да покрия кръстачката...

Моля,моля така не става   Crossing Arms  Искаме снимки,ОБЕЩАЛА СИ  Naughty

хайде, и нашата от миналата година (малко фокус няма, но се вижда...)


Пропуснала съм я тази елхичка.Страхотна украса.Вече взимам да се замислям да взема да украся елхата ни по-рано тази година  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт