избор на училище

  • 31 399
  • 334
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 47 991
и аз се учудвам какви частни уроци ви гонятв 1 клас, ама карай, всеки си знае
балони, и аз знам че е хубаво училището, и ми е мног близо, така че там сме
само да се ориентирам към учителка ми остава

# 16
  • София
  • Мнения: 4 867
балони, сподели, моля те, съображенията си.

# 17
  • Мнения: 494
Гагарин е едно от училищата с добър имидж! А, какви частни уроци ви гонят в 1кл?!
За Гагарин съм съгласна,но ще ти кажа за частните уроци.И аз си мислех,че е пълна тъпотия( в смисъл,какво пък толкова,че чак да се налага да ходят допълнително...),но мои познати си пращат децата(момче и момиче-близнаци едните,а другите с момченце) още от първи клас. Едните пратиха децата си в много добро училище,но никак не случиха на учителка-тя,една младичка, ошашкана много,по-палавите деца я правят на луда.И това не е най-лошото.Проблемът е, че децата не се справят.Дава им жената домашни,но изглежда не преподава добре,че все нещо не разбрали,все нещо не схванали(вярно,случва се понякога с повечето деца,но просто при тях е постоянно).Та ги водят при една съседка,която е наскоро пенсионирана начална учителка и децата,за много кратко време взеха да се оправят по-добре.Просто зависи от учителката.
Другото семейство пък,с едното дете, го водят допълнително,защото той е ужасно палав и разконцентриран.Те,самите не могат да го накарат да седне да пише домашните си,а в занималнята направо вдигнаха ръце от него.Водят го сега при една учителка,която е доста строга ,но и с много добър подход към децата.Самата тя има 3 момчета и изглежда се оправя с малкия бандит,та родителите се поуспокоиха-поне вече пише домашните си.

# 18
  • Мнения: 196
Ако имаш възможност да избереш учителка на детето, това наистина е най-добрия вариант. Рядко се получава обаче - дори да си направиш сметката, учителката може да напусне, да не се окаже толкова добра и т.н. Доброто училище все пак е за предпочитане - поне знаеш, какво и как ще научи детето ти.

Един съвет за занималня - по-добре частна! В началното училище най-важното за детето е да придобие навика да учи, което в една държавна занималня трудно ще постигне.

# 19
  • Мнения: 3 367
Не може ли майка/баба/баща да се справи с материал за 1класник?
Ако има кой да го води и връща до тези уроци,не би ли било по-оправдано този някой да пише ченгели и да смята?

# 20
  • Мнения: 8 999
Ами много зависи в кой квартал живеете. Нашето квартално училище по стечение на обстоятелствата се пада да е едно от добрите училища в София. Намира се в стария ни квартал /където сме родени и израснали с мъжа ми и където живеехме допреди 4 години. Честно казано новият ни квартал хич не ни допадна, все ни теглеше към стария, там оставихме и децата в детската градина. Всеки ден се борех с трафика, за да доставя 2 бр. дребосъци в детската. Изрових света, продавах, купувах, теглихме заеми - най-накрая се прибрахме в стария ни квартал и записахме детето в кварталното училище.
Но, ако се разтърсиш, със сигурност ще намериш подходящо училище, което да ви е и удобно като местоположение и да е добро като качество на подготовка.

# 21
  • Мнения: 7 821
Съгласна съм с baibibi. Ние се спряхме (за сега) на добро, според мен, училище и то ни е квартално. Става въпрос за 36-то в Борово. Та търся отзиви за учителките.

# 22
  • Мнения: 771
Просто някои родители ме изумяват с "частните уроци" за 1 кл. М/у другото ми идва идея, че да взема да си пусна една обява, че давам частни уроци за детска градина. Ние сме най-онеправданите.
Съображенията ми за подготвителна група са: в у-ще заниманията се водят от начална учителка. Тя е свикнала да работи с по-големи и подхода й е за по-големи! "Пренатяга" децата. Често преподава дори материал за І кл-"да им е по-лесно после"! Започва едно четене и писане....!Да де, обаче това не е правилно! За тази възрас е нужна игра, почивка, режим. Е как в у-ще ще си починат- на дървените столове, като се гонят м/у масите. В детската градина режимът е съобразен с децата- редува се учене игра почивка. Пренатоварването се отразява на нервната система. Пък и....оставете ги на мира с тези амбиции. Цял живот ще учат, милите. Това, че детенце ще "зачете" на 5,6 год.- не означава че е гении. Учете ги да МИСЛЯТ, учете ги ДА УЧАТ. Другото само ще си дойде с времето.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 044
Аз се спрях на вариант "избор на учителка". Съседката ми е начален учител в кварталното училище и по нейна преценка ще запишем догодина дъщеря ми при препоръчана от нея учителка в кварталното училище. Поне до 4-ти клас ще е там. За после ще видим.

# 24
  • Мнения: 771
Това е най-доброто! Има време за елитно у-ще!
Имам повече представа от у-щата в Кр.поляна.

# 25
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Пред нас е дилемата ,близо до вкъщи 55-о,или близо до работата на мама 107-о?Някакви отзиви за двете?

# 26
  • Мнения: 2 992
По ред причини нашето квартално училище дори не се споменава в разговорите за образованието на Габриела. И тъй като считаме за важно да съкратим времето за пътуване, търся отзиви за 112 училище в София (което дели сграда с Първа английска).
Чудя се дали да не запишем Габриела в предучилищна група там newsm78
Всъщност, всички училища ли предлагат вече предучилищно обучение?
Здравейте,
случайно попаднах на темата Ви. Ние вече сме на съвсем друга вълна кандидат-гиманзист, но са ми познати Вашите вълнения. Преди да запишем първи клас обикалях изложенията на училищата, накрая получих съвет, че е най-добре да проуча учителите в околните училища и НЕ СЪЖАЛЯВАМ, че послушах съвета. Янита, не знам как е в 112, но 1-во училище е на 200 м. от него. В 1-во повечето начални педагози са прекрасни. Там учихме при Г-жа Русева - прекрасен педагог и човек. Нямаше дете от класа, което да не я обожава. Как успяваше да ги накара да учат, пишат домашни, да обичат училището и в същото време да я боготворят, не знам. Дъщеря ми казваше, че не иска да излиза във ваканция, защото няма да вижда Г-жа Русева. Ходехме да я посещаваме през ваканциите в училище. Целият им клас обявиха, че искат да повтарят четвърти клас, за да останат при нея. Щях да си мисля, че детето ми е сбъркано, ако и другите родители , не споделяха за тази необяснима силна любов към учителката. Такива учители се срещат рядко, имахме невероятен късмет- дължим й МНОГО!

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз също съм на мнение, че учителят е много важен. Мисля да я запиша в квартално училище като му дойде времето, но да събирам инфо за педагозите. Нямам възможност да я карам с кола сутрин до някое елитно училище. Не мисля да си подлагам детето на такъв терор да го влача по градския транспорт сутрин и вечер.

# 28
  • Мнения: 647
Абсолютно съм съгласна с това , че избора на начален учител е най-важен. При мен проблема е такъв , че най-близо ни е 36-то СОУ , а не познавам никой от учителите които ще поемат 1-ви клас през 2008 г. Моля ако някой има инфо и може да ми препоръча учителка да сподели , може и на лични !
  bouquet

# 29
  • Мнения: 771
Къпа rosss, благодаря ти за хубавите думи, които пишеш за колежката. Нека не звучи сладникаво, но ме трогна. Да има и не толкова добри учители...., но даже и 1 да е добър е хубаво всички да го знаят. Как бих се гордяла, ако някоя майчица напише и за мен поне1/3 от тези топли думи. Струва си, ето само заради тези думи съм горда че съм учителка и поклон пред г-жа Русева.

Общи условия

Активация на акаунт