Как ще се почувствате?

  • 2 742
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 80
pearly, съгласна съм с теб, че това са принципи и че трябва да се отстояват(е, не със зъби инокти..по начало не съм такъв човек)иначе другото съм го написала по-горе, то е ясно, че всичко се дели. Обидно ми е, че въобще го постави по този начин въпроса. Честно казано бях изумена когато ми го съобщи, не подозирах, запитах го кога ще трябва да се появиме пред нотариус за включването и той ми отговори, че "не се налага" да идвам. Той ще фигурира единствен и аз да не се разкарвам.

# 16
  • Мнения: 80
...............
...........
А неудобствата свързани с данъчни, енерго, В и К са супер гадни - за всяка една формалност ще трябва да се влачите и двамата по инстанциите. Вместо по 2 - по 4 платежни за данъците и т.н....от тия гадните платежни за плащане към бюджета...
Отдавна си плащаме сметките по интернет (без данъците), така че не мисля това да е проблем и за в бъдеще

# 17
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Да няма други деца?

# 18
  • Мнения: 80
Не, или поне аз така си мисля Grinning

# 19
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Във всеки случай ми  се струва че има нещо нередно.
Непременно отиди с него при нотариуса

# 20
  • София
  • Мнения: 2 104
апартаментът е на мое име, но всяка година идват по 2 данъчни- една за мен и една за него, тъй като е придобит по време на брака
 Peace

# 21
  • Мнения: 61
С мъжа ми сме от почти 6 год.Официално нямаме брак ,но имаме дете на 2.6 год.Миналата год.си взехме апартамент чрез ипотека и ще го изплащаме 20 год.И той писа апартамента на негово си име без изобщо да ме е питал,веднъж на майтап стана въпрос да бъде и на двамата ,но той каза че след като той го изплаща а и майка му му помага ,ще е на негово име.Но сега като се замисля,това са 20 год.ние го градиме заедно имаме и дете,моите доходи също отиват в някакъв принос за това жилище,така че смятам че жилището трябва да е на двамата,както при нас,така и при вас.Живота е толкова объркан че не се знае утре съдбата какво ще ни поднесе,а ние не сме сами имаме деца и те са потърпевшите.

# 22
  • Мнения: 25 620
А неудобствата свързани с данъчни, енерго, В и К са супер гадни - за всяка една формалност ще трябва да се влачите и двамата по инстанциите. Вместо по 2 - по 4 платежни за данъците и т.н....от тия гадните платежни за плащане към бюджета...



Глупости! Откъде-накъде и двамата?
Прехвърляхме партиди към Енергото и ВиК - отива единят, който е свободен в момента, с нотариалния акт и личната си карта и пише партидата на свое име.
Така е и за телефон, и за интернет. Никъде не искат да ходят всички собственици. Виж, ако нещо се прави със самия имот (ипотека например), тогава задължително присъстват всички.
Има нещо мътно в цялата работа, не е нормално.  Thinking

# 23
  • Мнения: 55
Скъпа mile03, чисто юридически няма от какво да се безпокоиш ако имотът е записан само на името на съпруга ти, след покупката следва и ти да го декларираш в данъчното, защото си собственик, нищо че не фигурираш в акта и пак ще идват две съобщения. Не зная какви са мотивите на съпруга ти, но на твое място ще отида при нотариуса, не за да ме впишат в акта /това не е толкова важно/, а за да съм сигурна, че акта ще е на негово име. Как са ви отношенията със свекърите? Да не би те да се набъркват по някакъв начин и да са го накарали да е на тяхно име, че тогава вече е проблем... друго не ми ражда главата като мотив да не те иска при нотариуса, дано бъркам и да няма за какво да се тревожиш. А по повод "друго дете" няма значение на кой от съпрузите е записан имота то ще наследява.
П. П. не си струва  заради това да си разваляте отношенията.  Hug

# 24
  • Мнения: 157
Ама как да не си развалят отношенията? От къде на къде той настоява нотариално жилището да е на негова име.Много е обидно.Аз имах подобен случай с имот и съвсем открито показах обидата си от това , че бях пренебрегната,въпреки ,че при случай автоматично се дели.
Щом като е все едно иди и ти при нотариуса.

# 25
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Всичко си опира до принципи. Хич не ме интересува какво купуваме, всичко се пише като собственост и на двамата (е, разните ел.уреди и др.такива не де Laughing). Независимо кой от двамата тегли кредити, всичко е общо. Искам да е сигурен в мен от тази гледна точка, така че каквото и да купим го пиша и него, той също така приема нещата и аз фигурирам навсякъде като съсобственик. Кола, жилище, по-големите подобрения, за които теглихме заеми, всичко!

# 26
  • Мнения: 80
Всичко си опира до принципи. Хич не ме интересува какво купуваме, всичко се пише като собственост и на двамата (е, разните ел.уреди и др.такива не де Laughing). Независимо кой от двамата тегли кредити, всичко е общо. Искам да е сигурен в мен от тази гледна точка, така че каквото и да купим го пиша и него, той също така приема нещата и аз фигурирам навсякъде като съсобственик. Кола, жилище, по-големите подобрения, за които теглихме заеми, всичко!
Ето за това говоря и аз. За доверието между нас. Когато настояваше да му обясня защо аз настоявам да фигурирам в нотариалния акт, стоях като втрещена. Та то произлиза от само себе си. Защото първо съм му жена, второ раждам, отглеждам(е), Възпитавам(е) нашите деца, освен това работя като докарвам на семейството си добри доходи и много, много други причини, които даже не трябва да изговарям, а камо ли да се оправдавам! ooooh!

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Няма значение мила,не се притеснявай не може сам да се разпорежда с това жилище докато имате брак независимо на чие име е .Води се семейна ,обща собственост.
Не мисля,че трябва да влизаш в спор заради това и да си влошите отношенията.Не си заслужава.Така или иначе закона,си е закон.  Peace

# 28
  • Мнения: 192
И аз това се опитвах да кажа. А в моя случай - строеж на къща - за всички досговори с енерго и В и К гадовете изискваха да присъстваме и двамата, в общината за скици и разрешения за строеж - пак... На жената и дойде байгън.. Пак повтарям - за строителство на нова къща иде реч, може би при покупка на готов апартамент няма да има подобни проблеми....Не се засягай, но ако е на негово име нот. акт, няма никакво значение!

# 29
  • Мнения: 366
По принцип няма значение дали е само на негово име. Но мисля, че при евентуален развод, ако докаже, че той с негови средства го е изплащал може да го присъдят на него(имаше нещо такова, или бъркам).

Общи условия

Активация на акаунт