Машина за хляб - 6 част

  • 43 225
  • 587
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 841


mari6a77 Честита придобивка! Все хубави хлебчета да месиш за радост на цялото семейство.   chef

Благодаря ти. Хлябът стана готов. Страхотен е, само че другият път ще го пусна да се изпече с по-загоряла коричка. Подозирам, че ще имам проблем с килограмите оттук насетне, че и детето покрай мен  ooooh!
Пекарната си я кръстихме "Мара"  tooth

# 16
  • София
  • Мнения: 4 423
Може ли някой да ми каже, от къде да си купя машина за хляб Клатроник или да ми предложи някоя хубава машина, на не много скъпа цена - благодаря Hug

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
И аз да се запиша, въпреки че и моята машинка сега почива повече. Мъжът ми е в командировка и меся хляб само веднъж седмично.  Laughing

# 18
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Може ли някой да ми каже, от къде да си купя машина за хляб Клатроник или да ми предложи някоя хубава машина, на не много скъпа цена - благодаря Hug
Виж в сайта на бон апети на Звездев...там съм виждала, има и телефон  Wink

# 19
  • Мнения: 812
Буболина, в сайта на Звездев има само Северин.Виж тук:

http://www.best.bg/search.asp?sstring=%F5%EB%E5%E1%EE%EF%E5%EA%E … 25&Submit.y=7

# 20
  • Мнения: 3 342
И аз използвам случая да следя новата тема.
Правя хляб сравнително често и досега винаги се получава идеално.
Онзи ден обаче опитах да направя тесто - не си спомням точно по коя рецепта, но не се получи твърде добре.
Може ли някой да ми даде изпитана и сполучлива рецепта за универсално тесто - да става и за мекици, пица, питки?  bouquet

# 21
  • Мнения: 11 747
Буболина, ти си в София - купи си Фиф,там ги има на много места.За 40лв е,ще ти свърши чудна работа.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ви  bouquet

# 23
  • Мнения: 812
{Тони} моето универсално тесто е това:
 
300 мл. вода
2 с.л. олио
600 гр. брашно
2 ч.л. сол
1 ч.л. захар
1/4 кубче жива мая
Използвам програма месене, при мен е час и половина с втасването. Според това какво ще правя от тестото, понякога не го оставям да втаса, а само малко да се поотпусне. Винаги ми се получава. Успех  chef

# 24
  • Мнения: 708
здравейте,
в4ера се сдобих с маина за хляб Мулинекс и с мъжа ми веднага забъркахме едно хлеб4е,което изненадва6то се полу4и много добре,пухкаво,с хрубкава кори4ка.Не знам за6то оба4е леко ме боля корема след като си хапнах доволно  newsm78
Може би за6тото бе6е оте топъл  Thinking

Както и да е.

Искам да ви попитам за рецепта за козунак.Из4етох темата с рецептите и там има няколко,но тъй като съм съвсем на4инае6та имам нужда от съвсем подробно описание.В смисъл в каква последователност се слагат продуктите,колко то4но бра6но,как става номера със сплитането.
С една дума имам нужда от подробно описание,като за супер новак в това на4инание  Grinning

Много ви благодаря предварително   bouquet

Последна редакция: пн, 12 ное 2007, 10:23 от Dealema

# 25
  • Мнения: 1 541
Примъъъъъъъъъък и аз тук, напоследък нищо по-интересно от хляб не съм правила, но ви чета най-редовно.

# 26
  • Мнения: 3 342
{Тони} моето универсално тесто е това:
 
300 мл. вода
2 с.л. олио
600 гр. брашно
2 ч.л. сол
1 ч.л. захар
1/4 кубче жива мая
Използвам програма месене, при мен е час и половина с втасването. Според това какво ще правя от тестото, понякога не го оставям да втаса, а само малко да се поотпусне. Винаги ми се получава. Успех  chef

Благодаря ти - притеснява ме малко количеството на брашното. Дали 600 гр. не е твърде много за 300 мл. течност. Или, напротив, получава се добре?
Горе-долу това са количествата, с които правя и хляб, но вместо 600 гр. добавям 500 гр.брашно. Да не би тестото да трябва да е по-твърдо? Thinking

# 27
  • Мнения: 57
Благодаря на всички за отговорите  Hug

Зори, и аз си мисля предимно,че водата дойде вповече и въпреки че доста брашно добавих, накрая ме беше страх пък да не прекаля. Така или иначе тези дни пак ще пробвам докато стане сполучлив варианта Simple Smile И друга мая взех за всеки случай.

# 28
  • Мнения: 532
Само да се отчета, днес правих кифлички, ама буквално ги забравих във фурната. Е, изядоха се, но не си е работа...С тея машинки има два варианта, ще стане или така: ден първи правих пет неща...ден 101-не искам да я виждам, писна ми от тестени работи, или ден 101-счупих и този кантар, а имаше гаранция до 200 кила, ще подавам жалба...

 hahaha

Разсмя ме.
Ние от една седмица имаме машинка.Правим си само хляб засега,но го омитаме за отрицателно време.Общо взето ядем основно хляб и нещо друго за гарнитура.
Хубава работа са тези машинки.

Поздрави

# 29
  • Мнения: 812
{Тони} на мен не ми идва много брашното. Може би защото разтварям маята в малко хладка вода и от там ми се прибавят едни 50 мл. течност. По принцип със всяко брашно е различно. Трябва просто да си следиш тестото да стане на топка. От скромния ми опит с машинката установих, че съотношението на брашно/вода ми е 2/1. Поне при мен е така и ми се получава. Имам електронна везна и винаги меря точно. А иначе 300мл. вода е 350 гр. вода.

Общи условия

Активация на акаунт