Кога се обезводнява бебето?

  • 3 639
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 244
О-о, виж, ако се притесняваш за вирус, при бебетата на кърма първо има имунитет (ние преболедувахме например с таткото, а на беб й  няма нищо), второ ще си проличи, повярвай ми.  Peace
За обезводняването пак - ако не си дояжда на първо място би спряла да качва. С мойта бяхме така (намаля ми кърмата), но не се е обезводнила. Все пак, дори да нямаш други симптоми, нищо не ти пречи (и на педиатъра също), ако я водиш всяка седмица на мерене и преглед. Т.е. по-скоро може да не дояжда, отколкото да не получава течности. Ако е болна, ще има и други симптоми. Ако те притеснява може да поискаш и секрет да й вземат..
"По-малкото ядене" може да се дължи на това, че бебето е порастнало и суче по-бързо  Peace
Ако се съмняваш в нещо - доктор!

Подкрепям и написаното от Илче!

# 16
  • Мнения: 983
Няма такъв филм не иска NaughtyДаваш и това е,ако не искаш да се озовете в болница/пази Боже/.Толкова малко бебе може много бързо да се обезводни!Ето ти една идея как да и даваш глюкоза както ти писа Руска или вода-вземаш една малка спринцовка или пипетата от Панадола и вкарваш във вътрешната страна на бузката!
Hug

# 17
  • Мнения: 394
кърмене му е майката. на често, докато спи, въобще когато можеш,ако ще и на всеки час. можеш да забравиш за глюкозата така.мойта мишка се разболя много сериозно от този вирус и се обезводни на 8 м. стигна се до там,  че я водих в болница. доктора обаче като разбра, че съм я оставила само на кърма направо грейна. каза ми, че тя е достатъчна (нина вече отказваше и вода) и дори няма да ни слагат система защото я кърмя каза "кърмата сега е и храна и вода и лекарство". рядко попадам на такива лекари. а нина акаше вода на всеки час два - нищо не й помогна - чак на третия ден й мина.

# 18
  • Мнения: 8 242
Хм.. странно.. Тони акаше по 10 пъти на ден (след всяко хранене) до към 6тия месец.. Защо над 4 пъти да е диария  newsm78
Иначе за обезводняването мога да ти кажа.. Беше господина на 4 месеца, като една пишман лекарка  #2gunfire някак си подлъга майка ми да му дава оризова вода, че УЖ и той имаше разтройство.. САМО веднъж изпи 10 мл. .. И като се започна вечерта едно повръщане, дрискане.. през 10 минути.. Нито мога да му дам нещо през устата, нито свещички през дупето.. И кърма, и вода, всичко изкарваше навън почти веднага..
Така 2 часа някъде.. И като се отпусна, пребледня.. и заспа.. Ей луднах! Бегом в болницата, системи, щуротии.. Кошмар..
Каква беше истината - просто стомахчето му не е понесло тоз експеримент (оризовата вода).. в резултат на което повръщаше ориза чак до 10тия месец.. А реално нищо му нямаше.. Още на следващия ден си беше ток и жици.. както винаги е бил.. Оттогава на лекари никаква вяра  Naughty Гледам си детето - то си показва всичко, от което има нужда..

Моят съвет - ако общото състояние на бебока е добро, няма промени в поведението (макар че малко трудно за 2 месечно бебе, но ти си я познаваш) не предприемай нищо. Кърми я колкото можеш по-често и всичко ще е наред  Peace

# 19
  • Мнения: 545
Pebs,как е бебчето днес?Не се притеснявай за вирус,щом е само на кърма,ти си му предала антитела! PeaceЛора на два месеца също акаше още на всеки памперс,доста водничко!Освен това,ако е жадно бебето,пие вода!Моята дъщеря не искаше и да близне вода(само на кърма е)докато не станаха 42 градусовите жеги,ела да я видиш тогава как пиеше от спринцовката! Laughing
Щом пишка,няма как да е обезводнено детето,ако започнеш да намираш памперса сух,тогава е притеснително!

# 20
  • Мнения: 1 745
Нощта беше тежка-будеше се през 1,5-2 и й давах да суче,но тя заспиваше много бързо и за това не спеше много.От сутринта ака 2 пъти-не е напълно водно,но е зелено и мирише гадно на кисело.Само че лошото е,че днес изобщо не иска да яде.Иначе нищо друго не забелязвам в поведението й.Сега заспа и като се събуди ако пак не яде изобщо ще се обадя на педито.Сега съм притеснена още повече.Ако яде и ака-ок,но тя не яде... Sad

# 21
  • Мнения: 545
Как така не яде,Pebs?Изобщо не иска или хапва малко?Мисълта ми е,дърпа се с плач от гърдата ти или е спокойна?Защото Лора когато е яла повечко през нощта,сутрин към 10 не иска и яде чак към 12-13 часа.Пишка ли редовно?

# 22
  • Мнения: 2 829
Пебс, дали няма да помогне ако я гушкаш повече? Така че да и е подръка гърдата през цялото време?
При нас като е болен Алекс иска постоянно да го гушкам, така е най-спокоен. Обикновено се въргаляме заедно в леглото по цял ден, или той спи в скута ми-къде дреме, къде суче, къде и двете. Благодарение на това е изкарвал всичките си боледувания без рев (освен докато му даваме лекарства), без обезводняване и без да яде или пие друго освен кърма.
Наистина, ако не иска да суче и аз бих се притеснила, дано намериш начин да се справиш! Hug

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
Купи лечебна хумана и давай само нея.(но първо се консултирай с педито ви) Не разбрах кърмите ли се...ако да - само на кърма.
Много е малко детето ти, че да даваме всъщност съвети по нета. Може да купиш глюкоза. Да й даваш...има и прахчета против обезводняване - но и това лекар да ви го изспише...то е като с-мата която им пускат като се обезводнят....
Иначе - бебетата се обезводняват за часове...прекалено бързо. Щом отказва всичко и е отпусната и не в тонус...не е много добре...


Защо не я заведете на преглед. Докторката ви най-добре ще каже почнало ли е обезводняване....не знам аз вече много се плаша от това, че миналата година така и до болница стигнахме....

# 24
  • Мнения: 1 745
Преди малко хапна горе-долу добре.Педито ни е доста зле и аз за това се допитвам до вас-от началото на бременността сте ми опора и съм получавала незаменими съвети тук.
Иначе започва да яде и се дърпа с плач...Не знам защо,а и има доста колики.Абе не й е добре коремчето,но се надявам само да почне да яде,другото ще мине...  Praynig

# 25
  • София
  • Мнения: 44 122
Ако лекарката ви е зле викнете частен лекар, не знам от къде си, но по-големите грдове има и часни клиники и държавни болници и изобщо избор къде да заведеш детето.....аз не бих си лекувала двумесечното дете по форумски съвети....прекалено е малко....а ние не сме лекари....

# 26
  • Мнения: 2 829
Пебс, а пишка ли бебето? Прегледай в предишния ми пост признаците на обезводняване. Наблюдавай бебето внимателно и при първия признак че е започнало обезводняване тичай при лекар!!!
Опитай се да му даваш да суче по-често!

# 27
  • София
  • Мнения: 1 228
За толкова малко бебе нямам наблюдения, ще споделя симптомите на обезводняване за около 1 - годишен човек и нагоре - с големия три пъти сме стигали до болница заради обезводняване... Предполагам, че много от симптомите можете да търсите и у малките бебета:
 - отпадналост - отказа да поема храна и течности, понеже при по - големите дечица обикновено има и повръщане;
 - суха кожичка - вижда се на ръчичките и се напуква устата;
 - пишка по много малко и урината е по - тъмна и мирише на ацетон;
 - дъха му мирише на ацетон;

А повръща ли бебето?
Ако не ще да суче, пробвай със спринцовка - и кърма, и вода, каквото поеме.
Бих завела детето на читав педиатър ... аз изпитвам ужас от ентеровируси защото на Мартин му понасяха много зле  Tired

# 28
  • Мнения: 3 069
Обезводнява се когато не приема течности а има разстройство/повръщане/температура.
Опитай се да и даваш водичка.

# 29
  • Мнения: 1 745
Не повръща Лизи.А и вече 2 пъти яде от 16 часа насам.Надявам се да се подобрява.Аз я наблюдавам непрекъснато да не са й сухи устенцата,а за пишкането-си пишка нормално.Няма признаци на обезводняване за сега.Дано се размине всичко. Благодаря ви много.

Общи условия

Активация на акаунт