Рапорт даден, рапорт приет!

  • 6 494
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
В Комсомола имаше далавера.
Бягаш от час и ходиш на Кинопанорамата
с любимия съученик, но разправяш, че си
бил по комсомолска работа. Родината изграждаш...

# 16
  • Мнения: 281
Един път снимката ми беше на едно табло с отличници за 24 май, пък.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Един път снимката ми беше на едно табло с отличници за 24 май, пък.

Ами то ако не беше отличник човек нямаше място в организацията доколкото помня Wink.

# 18
  • Мнения: 281
Да, но съм била и на табло.  Grinning

# 19
  • Мнения: 2 401
Яяяяяя ква готина теми4ка. Аз бях отговорник КИД - клуб за интернационална дружба, натам тръгна и живота ми после..
Бях и асистентка на знаменосеца ама не станах манекенка  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 5 462
Постоянно бях отряден председател. В дружинния съвет отговарях за културно-масовата дейност.
Върхът на кариерата ми - в 6-ти клас бях на лагер в Ястребино, с цвета на пионерската младеж на цяла България. Ставахме, лягахме и сънувахме поръчения и велики мисии. Боооже, дори правихме среднощен поход по стъпките на Тузлушката чета...
Беше като един мини-Априлски пленум.
Прибрах се и точно след една седмица дойде 10 ноември 89-та.  Mr. Green
Язък, сега сигурно щях да съм съпруга на някой висш партиен функционер.  Laughing


Ох момичета падам от смяхххх с вас smile3501 newsm62 rotfImao  love001 .Аз друг ден ще се отчета  , че сега съм с главобол .Но много ме разсмяхте ..Ако ми спрете главобола цена няма да имате ... Sad

# 21
  • София
  • Мнения: 1 825
Бях дружинен председател откакто бях станала пионерка. Отгоре на всичко не можех още да произнасям "р" /не, че сега нещата са се променили особено/. По задните редици на строя се превиваха от смях като кажех: "ДЛужина, Лавнис! ДЛужина, миЛно! ОтЛядни пЛедседатели, за ЛапоЛт пЛиготви се! ОтЛядни пЛедседатели, на ЛапоЛт ходом маЛш! Joy

10-ти ноември дойде още преди да съм станала комсомолка. После ми липсваше това, че нямаше с какво друго да се занимавам след училище, но определено възпитаните лидерски качества ми останаха като наследство. Нямаше вече поръчения, отчети, планове, лагери. Дори успях да се влюбя в един пионер. Срещнах го на 9-ия Републикански пионерски сбор в Кранево през може би 87-ма или 88-ма и се влюбих от пръв поглед. После събрах целия клас у нас да го гледаме по "Звънче" - беше областен председател на Бургас, а беше от Ямбол /мисля/ и се казваше Дончо Донев. Ех-еееех, какви времена бяха. Така и не се видяхме след това.

Ставам да си издухам носа, че много се разчувствах. Cry

# 22
  • Мнения: 2 401


Ставам да си издухам носа, че много се разчувствах. Cry

Ти сериозно ли?  newsm62

# 23
  • Мнения: 25 634
И аз бях дружинен председател.  Mr. Green
И асистентка на знамето бях плюс отговорник по интернационалната дружба ли беше, нещо такова...  newsm78
Ама като комсомолка ми дойде акълът и успявах да се скатавам успешно. Което не попречи без малко да стана член на БКП. Ама една връзкарка ме измести. После станах студентка и нямаше кой да ме предложи. Тъкмо завърших и дойде 10-ти.  Laughing

# 24
  • София
  • Мнения: 1 825
Шегичка.
 
Сега изчетох постовете на другите пионери и се чувствам длъжна да призная, че освен да уча, да пея, да пиша стихове, да рецитирам, да инициирам, да организирам, за нищо друго не ставах. Пращаха ни за охлюви, хората по 2 кг. намираха, а в моята торбичка се мъдреха 100 гр. - общо два броя, които намираха начин да избягат, докато ги занеса да ги претеглят. Joy

# 25
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
По-нагоре от отряден не съм била. Нищо не помня, караха ни да преписваме едни планове, които никой не изпълняваше и да мисля пионерски поръчения.
Но помня как веднъж влязоха някакви на проверка, май по сигнал беше, че в класа ни имало човек с дънкови панталони. Хванаха едно момче и го пратиха да ходи да се преоблича и повече да не е посмял да дойде така на училище. А панталоните бяха снежно бели и не личеше плата, но...
Помислих си, сега ако стане така, колко теми щеше да има, колко бесни ССФ...

# 26
  • Мнения: 6 167
В училище предимно звеневи съм била. Трето звено, т.е третата колонка чинове откъм прозореца.
Нямам много спомен, но кипеше бурна дейност, предимно носене на китки, събиране на хартия, помитане на пространството около 20то основно. После пък в гимназията с име на партизанин не можех да се вредя до висок пост от едни Зорници...
Аз бях все освободена, щото пеех в хор, та не се е налагало в училище да взимам много участие.
Затова пък все бях по Асамблеи - откриване и закриване...
Летата ги прекарвах предимно в международния лагер Кранево, където всяка вечер имаше вечерна проверка, бяхме длъжни да се явяваме с връзки. Всички състави на пионерския дворец. Росна Китка, Бодра смяна, театри, балети.. наредени под формата на П. Едно лято бях дружинен на нашата дружина и много обичах да рапортувам. Е, бога ми, вълнувах се!  Рапорт даден!

После дойде Комсомола, аз съм последното му поколение. Тъкмо ме приеха с първата група, платих си членския внос и те взеха, че обърнаха палачинката. Спомням си , че книжката ми години по-късно ми служеше за тефтерче за телефони, но къде ли е...

# 27
  • Между Пирин, Рила и Родопите
  • Мнения: 373
Направо завиждам за спомените. Аз само синя връзка съм носила. 89-та изпревари червената.

П.П. Във втори клас участвах в нещо "Пътешествия в Техноград" май се казваше и спечелих първа награда за хм, не си спомням вече.  Embarassed

# 28
  • Мнения: 6 155
Въобще не знам за какво говорите  Crazy
Имах синя връзка и калпак, носех тъмно синя плисирана пола, имаше и престилки.
Събирали сме хартия за вторични, но такива "титли" като вашите по наше време нямаше  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 5 605
Въобще не знам за какво говорите  Crazy
Имах синя връзка и калпак, носех тъмно синя плисирана пола, имаше и престилки.
Събирали сме хартия за вторични, но такива "титли" като вашите по наше време нямаше  Mr. Green
Имаше, просто ние сме били още малки за тях. Иначе аз почти цял един срок водих сутришната физзарядка. Помните ли я? А някой от нас пази ли си връзките? Аз скоро си намерих червената.

Общи условия

Активация на акаунт