За белтъка на яйцето

  • 2 718
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 268
 Ами някой вкусни бисквити,кремчета,пастички,тортички...на някой рожден ден  cook,не вярвам да са без яйчице от КосетоБОСЕТО kyllmg Mr. Green

# 16
  • Мнения: 27 524
Мили момичета,
вие май не схващате разликата от сварен цял жълтък и сварено цяло яйце да се даде така или добавен някъде яйчен прах или застройка от яйце като добавка. Изяснете си това и пак пишете  Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 6 011
А ти схващаш ли приликата между закуската на твоето дете "филия с яйца и сирене" и даването на яйце по принцип? Защото май все за цели яйца говорим. Цели яйца-белтък и жълтък, за които ти твърдиш, че детето ти не е яло досега! Laughing

Както и да е, явно се обърка още от първия ти постинг в тази тема и сега колкото и да мажеш /яйца  Joy/ все по-зле изглежда.  Wink

Подфорума за захранване, мисля, е сериозен подфорум за взаимопомощ. Много млади майки четат и пишат тук, търсят съвети от вече захранилите майки на по-големи дечица. Това, което си написала в тази тема не отговаря на истината и всеки може да се убеди това преглеждайки предишните ти публикации. Друг е въпроса каква е целта на отговорите ти- натрупване на брой публикации без оглед на съдържанието им? Мило момиче!

# 18
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Книжката на доц.др.Евгений Генев-председател на БПА и др. Димитър Калайков,к.м.н.Секретар на БПА-"Как да се грижим за бебето с любов":
"Обикновено през 6-тия месец се започва с 1/4 твърдо сварен жълтък дневно,следващият месец по 1/2 жълтък и така,докато се стигне до 1 жълтък всеки ден или през ден..."

Може би ако се захрани детото на 40 ден със сок от морков и ябълка ! Mr. Green
Започнах да захранвам на 6 месеца , кога трябваше да въведа и жълтъка???? newsm78
Дадох след годината и направи алергична реакция -радвам се , че не съм слушала подобни твърдения !!!

# 19
  • София
  • Мнения: 2 967
Да, белтъка се дава след годинкагта, защото е силен алерген. Захранва се преди годинка само със жълтък заради високото съдържание на желязо.


И все пак е препоръчително рядко да се дава белтък, макар и на по-големи деца.

# 20
  • Мнения: 2 908
Книжката на доц.др.Евгений Генев-председател на БПА и др. Димитър Калайков,к.м.н.Секретар на БПА-"Как да се грижим за бебето с любов":
"Обикновено през 6-тия месец се започва с 1/4 твърдо сварен жълтък дневно,следващият месец по 1/2 жълтък и така,докато се стигне до 1 жълтък всеки ден или през ден..."

Може би ако се захрани детото на 40 ден със сок от морков и ябълка ! Mr. Green
Започнах да захранвам на 6 месеца , кога трябваше да въведа и жълтъка???? newsm78
Дадох след годината и направи алергична реакция -радвам се , че не съм слушала подобни твърдения !!!
Не съм давала сок от каквото и да било на 40-тия ден,захраних на 4 месеца(не бих чакала до 6 никога,а не бих защото не си храня детето с кърма ,а с АМ),дадох жълтък на 6 месеца,защото давах от раждането на бебето си Малтофер капки и добре,че послушах тези глупости,та да вдигнем хемоглобина,иначе щяхме да караме с химичните боклуци до 6 месеца LaughingА това,че при вас е имало алергия не значи ,че при всички ще има.Идеята е майките да внимават,да гледат ,но и никой не казва категорично да не дават еди какво си,щото така пишело в еди кои си глупости, според еди коя си....майка тук.
И Вивка,не се заяждай с мен-не и с мен-има много по-разумни майки тук във форума,които не им кипва както на мен-с тях се заждай на воля-съветвам не недопустими,но сравнително разумни неща тук по принцип,но ако някой се заяжда с мен,не оставам длъжна никак ThinkingЗахранвай от когато си искаш ти-никой не е длъжен да ти следва твоето захранване,нито пък моето,за да се заяждаш с това,което аз съм писала.Моето дете не направи алергична реакция....ако ти говори  това нещо!!!
Ай сектир бе......по темата-белтък се дава след годината!!!

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 15:46 от афродита

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
И все пак е препоръчително рядко да се дава белтък, макар и на по-големи деца.
Разбира се!  Hug Все пак от децата с хранителни алергии най-голям процент имат тези с алергия към белтъка на яйцето.

VIVKA, жълтъка се препоръчва след шестия месец, което не означава да се дава в деня на навършването им, а следвайки схемата на захранване, която си избрала. Плюс това детето ти е проявило алергия към него, но можеше да прояви и алергия към нещо с което си захранила на 6 месеца, гаранция няма.

Идеята е майките да внимават,да гледат ,но и никой не казва категорично да не дават еди какво си,щото така пишело в еди кои си глупости, според еди коя си....майка тук.
Peace

# 22
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Книжката на доц.др.Евгений Генев-председател на БПА и др. Димитър Калайков,к.м.н.Секретар на БПА-"Как да се грижим за бебето с любов":
"Обикновено през 6-тия месец се започва с 1/4 твърдо сварен жълтък дневно,следващият месец по 1/2 жълтък и така,докато се стигне до 1 жълтък всеки ден или през ден..."

Може би ако се захрани детото на 40 ден със сок от морков и ябълка ! Mr. Green
Започнах да захранвам на 6 месеца , кога трябваше да въведа и жълтъка???? newsm78
Дадох след годината и направи алергична реакция -радвам се , че не съм слушала подобни твърдения !!!
Не съм давала сок от каквото и да било на 40-тия ден,захраних на 4 месеца(не бих чакала до 6 никога,а не бих защото не си храня детето с кърма ,а с АМ),дадох жълтък на 6 месеца,защото давах от раждането на бебето си Малтофер капки и добре,че послушах тези глупости,та да вдигнем хемоглобина,иначе щяхме да караме с химичните боклуци до 6 месеца LaughingА това,че при вас е имало алергия не значи ,че при всички ще има.Идеята е майките да внимават,да гледат ,но и никой не казва категорично да не дават еди какво си,щото така пишело в еди кои си глупости, според еди коя си....майка тук.
И Вивка,не се заяждай с мен-не и с мен-има много по-разумни майки тук във форума,които не им кипва както на мен-с тях се заждай на воля-съветвам не недопустими,но сравнително разумни неща тук по принцип,но ако някой се заяжда с мен,не оставам длъжна никак ThinkingЗахранвай от когато си искаш ти-никой не е длъжен да ти следва твоето захранване,нито пък моето,за да се заяждаш с това,което аз съм писала.Моето дете не направи алергична реакция....ако ти говори  това нещо!!!
Ай сектир бе......по темата-белтък се дава след годината!!!
Започвам с това  НЕ СЪМ СЕ ЗАЯЖДАЛА !!Щом си дала мнение ,следва да има хора , които не биха се съгласили с теб и да го коментират-мисля че съм спазила добрия тон и в никакъв случай не съм те обидила!!Не мога да разбера , защо да нямам право да коментирам твоето мнение точно , защо си мислиш , че аз говоря  неща които не са ми ясни , и съветвам глупости , понякога е нужно да прочетеш нечие мнение два пъти и да размислиш преди да нападаш!!!Не съм конфликтна личност, но се дразня на   хора , които ми казат "Ай сектир бе......"-това при мъж ти може и да има ефект-там и го ползвай!!!!!
Та по въпроса  да ти поясня -казах , че при нас има алергична реакция , за да насоча вниманието на майките , че може и това да се случи, не съм си налагала мнението !!!!По въпроса за алергиите съм доста навътре в материята  така , че не ми говори като на малоумна!!!!!Хемоглобина на синът ми беше 132 на 1 година дори и без жълтък !
Това , че имаш проблеми  не ме интересува -спазвай добрия тон и се дръж като зрял човек , а не като 14 годишната ми дъщеря когато не и изнася!!!!!

# 23
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092

VIVKA, жълтъка се препоръчва след шестия месец, което не означава да се дава в деня на навършването им, а следвайки схемата на захранване, която си избрала. Плюс това детето ти е проявило алергия към него, но можеше да прояви и алергия към нещо с което си захранила на 6 месеца, гаранция няма.

Да , но цитатът беше -"Обикновено през 6-тия месец се започва с 1/4 твърдо сварен жълтък дневн....." , това го пишеше в книгите за захранването от 70-те години , когато съветваха след  40-тия ден  да се дава сок !Алергия може да се прояви и преди захранването , ако сме честни , така , че човек гаранция за нищо няма !Оставих жълтъка за по късно именно защото е силен алерген това беше и смисъла на мнението ми!!!!Не мога да разбера само едно -защо щом някой противоречи на нечие убеждения трябва да бъде обиждан(нямам предвид теб  Hug, но може да ми отговориш ако искаш)! Cry

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
 Hug Да запазим добрия тон!
Да, Вивка, цитата е точно такъв, но все пак пише "обикновено", не "задължително". Има доста вариации в захранването, стари, нови школи и т.н. Сигурно когато децата ни станат родители ще ни се смеят на схемите, по които захранваме сега! Laughing
А иначе това за жълтъка и белтъка го пише и в днешните книги, за книги от 70-те трябва специално да се ровя.
И какъв е този юнашки хемоглубин 132??? Браво! На моят син на годинка е 103 и сега вероятно ще трябва да яде жълтъци до повръщане!

# 25
  • Мнения: 1 193
Аз дадох белтък преди около месец, след годинка и нещо. Но не съм се заглеждала в опаковки на солети, бисквитки и разни такива. Да чукам на дърво, не сме имали проблеми.

# 26
  • Мнения: 8 242
Още не съм давала нито белтък, нито жълтък..

# 27
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Hug Да запазим добрия тон!
И какъв е този юнашки хемоглубин 132??? Браво! На моят син на годинка е 103 и сега вероятно ще трябва да яде жълтъци до повръщане!
Peace PeaceСъгласна съм!
Ми сигурно защото майка му захранва неправилно (майтапя се )  Hug ! Joy Joy Joy
Моля те не трови детето до повръщане !!!! Joy Joy Joy
От една приятелка знам , че и червеното цвекло действа добре  -нейната щерка с това я храни , защото и тя прояви алергия към жълтъка, а беше с нисък хемоглобин!Не мога да си спомня Герисан от кога може да се дава , но той пък е кръвен здравец (билка ) и се усвоява изцяло от организма(ако решиш попитай в аптеката)!!!Успех! Hug

Общи условия

Активация на акаунт