Предизвикано естествено раждане

  • 1 550
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 611
Predizvikva se s tabletki "PROKSIN" pone pri men taka beshe, te sa za bolki i razkritie i vsichko si tragva normalno, pri men imashe i sistema Oksitocin, koiato ne sam mnogo sigorna za kakvo tochno e.Jelaia ti kasmet Hug

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 82
С първото ми дете ми изтекоха водите без да имам разкритие и болки. Сложиха ме на системи и така предизвикаха разкритието, че боля, боля, но не толкова. Второто го преносих, сложиха ми хапче "Цитокодил" мисля е признавам, че с хапчето по боли.


# 17
  • Мнения: 14 133
И мен не са ме кюртирали след това. При положение, че докторът е добър специалист, не се налага.

# 18
  • Мнения: 177
Моето раждане го предизвика докторът, защото не се прибирал у дома 3 дни и реши да ме изроди малко по-раничко. Бях на системи. Раждането продължи около три часа.

# 19
  • Мнения: 2 677
Със система, а след това и с хапче.
Успех и леко раждане ти желая!

# 20
  • София
  • Мнения: 4 588
Аз преносих със 6 дена, приеха ме в болницата, прегледаха ме и казаха, че изгледите не са добри - нямах никакво разкритие, шийката беше напълно запазена (или както се казва там) и ми назначиха секцио за следващия ден. Слава богу всичко мина без проблеми, но и до ден днешен се чудя дали причината беше основателна. Аз бях насторена за нормално раждане, но лекарите - не. Може би защото и бебето се очертаваше да е едричко...
не че съжалявам, просто ми е чудно. Rolling Eyes
Наскоро някъде четох, че за да завърши успешно една индукция, е хубаво шииката да е започнала да се изглажда или нещо подобно. При мен нямаше такова нещо...
Извинявам се, че разводних така темата.
Пожелавам на авторката леко и безпроблемно раждане!  bouquet

# 21
  • Мнения: 2 336
Ами на мен шийката е скъсена на 50 % и имам един см разкритие, което било нормално за раждала. Но пък бебето няма намерение да тръгва. Ще видим - дано все пак нещата станат по естествен път.

# 22
  • Мнения: 295
На мен също ми предизвикаха раждането,но аз преносих със седмица.Нямах разкритие,болки ,контракции..нищо.Приеха ме в болницата,прегледаха ме,после ми сложиха таблетка ,след няколко часа получих разкритие и ми сложиха и епидуралната .Не са ме кюртирали изобщо..
Късмет и в най-скоро време да гушкаш едно хубаво бебче...

# 23
  • София
  • Мнения: 3 249
Въпросът ми по - скоро беше свързан с това дали като те сложат на система без болки, без разкритие се предизвикват бързо. Как се развиват нещата?

Аз родих така - бях с 4 см разкритие, но с нередовни и безболезнени контракции, когато ме сложиха на система окситоцин, защото тоновете на бебето показваха, че му е време да излиза. Включиха ми системата и ми спукаха околоплодния мехур в 12 часа, пълно разкритие имах в 14.45 часа, Симона изплака в 15.10 часа.

Но мога да ти кажа, че ме боля много и, както се оказа, вредите от бързото раждане всъщност са повече от ползите.

Успех и леко раждане! Вярвам, че лекарите ще изберат най-добрия за вас и за ситуацията метод! Peace

# 24
  • Мнения: 1 586
Въпросът ми по - скоро беше свързан с това дали като те сложат на система без болки, без разкритие се предизвикват бързо. Как се развиват нещата?
Системата всъщност е окситоцин,доколкото съм запозната и той се слага за да ускори контракциите и да ги направи на равни интервали но трябва да имаш поне 3см.разкритие,после може да ти спукат мехура - при така се случии това го правят с цел ускоряване на раждането.

# 25
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Сложиха ме на системи на 9-тият ден след термина! Получих болки почти веднага / и така цяла ден изкарах с контракции/, но не получих разкритие!
Леко раждане Hug

# 26
  • Мнения: 451
Моето раждане беше предизвикано. Нямах никакви признаци на родова дейност, пренасях 4 дни и аз самата исках да го предизвикат. Дадоха ми хапче, от вземането му до появата на бебето минаха 3 часа, явно съм късметлийка. Това за кюртажа е абсолютно неверно. Иначе болките бяха мнооооого силни, биха ми упойка в последния момент. Не се оплаквам, пак бих родила по тази схема. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт