Защо да НЕ давам каши?

  • 1 787
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 953
Дъщеря ми яде по два пъти на ден каша / консултация с лекар/ и е в долната граница на нормата за възрастта й.
Всичко е до организъм, аз какво ли не опитвам да правя за да качи повече кг, но не става - явно си имам джудженце вкъщи  Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 24 467
Това са остарели теории, от времето, когато кашите са били домашни, т.е. основно от брашно и други калорични добавки или става въпрос за мнение на хора, незапознати с калорийната стойност и състава на съвременните бебешки каши.
Децата ми, до 3 г. големият, а в момента малкият, имат почти всеки ден еднократно хранене с каша. Без значение е, по кое време на денонощието се поема, калориите са еднакви и съставът си е един и същ. Кашите, които ползваме, са без добавена захар /Хумана, Хипп, Милупа/. Дори за вечеря често давам още каша "Лека нощ" на Хумана или Хипп. Честно казано калориите в тях са по- малко от една тестена закуска, която се дава често на децата у нас или поредната филия, намазана обилно с маргарин и сладко. Да не говорим за останалите полезни вещества, които съдържат съвременните каши, а не се срещат в тестените произведения на българския кулинарен гений.

# 17
  • Мнения: 1 800
Ние сме малко големички, но педиатърката ни каза да давам каша. Ние пък се запичаме от нея и засега съм я спряла (чувствителни сме към желязо). Като започне да яде повече плодове, ще започна пак.

# 18
  • Мнения: 630
Давам каша само 2 пъти в седмицата. Когато въвеждах кашата, дъщеря ми много наддаваше и педиатърката ме посъветва да не давам каша повече от 2 пъти седмично. Аз го спазвам и до ден днешен.

# 19
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз не съм давала редовно каши.Чат пат давах на синът ми оризова каша, която му приготвях вкъщи(никъкви готови, от кутии и тн.) и мисля, че не е усетил липсата им.Винаги си е наддавал както трябва и проблем не е имало.
Педиатърката на синът ми, също не беше много ''за'' кашите

# 20
  • Мнения: 669
яде ги но след това връща затова не ги давам

# 21
  • Мнения: 468
Поредният мит в отглеждането на бебето/детето. В една попара има много повече калории, от кисела какво получава детето - нишесте със захар, тоест само въглехидрати. Едно време кашата е била препечено брашно с вода, захар и масло, съвременните каши са нещо по - различно - съставът им е балансиран и са специално разработени за детско хранене, а за разнообразието няма да говорим...
Децата ми са яли каша почти всеки ден /Вяра и сега си иска каша/ и никога не са били дебели, дори не са пълнички.

# 22
  • Мнения: 24 467
Ха, баш това имах предвид, aneta lolova, като писах за старата информация.
Аз пък си имам един заоблен и един нормален, като вторият и в момента лапа каши ежедневно, а първият се препитава половината ден от училищния бюфет.

# 23
  • Мнения: 887
Давала съм на сина си каши и въобще не се отразиха на гигурата му. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 422
Не се дебелее,. Това да не са ти кашите от едно време дето са препи4али брашно и после са добавяли вода и са варили Simple Smile
Аз давах всеки ден, даже още давам 2 пъти седми4но. Не ми е дебело детето Simple Smile
Има такова разнообразие..........

# 25
  • Мнения: 1 032
Кашата е вкусна и лесна за приготвяне храна и повечето бебета я предпочитат. По тази причина има много майки (аз познавам няколко), които дават каша във всеки удобен момент, което ще рече на закуска и следобед, или слагат вечер в млякото и просто прекаляват, а кашата си е калорична. За това педитата ограничават даването й. Няма проблем ако е веднъж дневно или през ден, но наистина има жени, които дават по два пъти на ден, за да си спестят усилията.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 222
от кисела какво получава детето - нишесте със захар, тоест само въглехидрати.

Не знам кой ти е казал как да правиш кисела.
Защо слагаш захар? И защо не го правиш с мляко?

# 27
  • София
  • Мнения: 2 044
И аз давам каша всеки ден от 4 месец-с каша захраних и Алекс хич не е дебел LaughingОтварям две три кутии и редувам.Така че не слушай педи,ами си давай на детето,хубави са Peace

# 28
  • Мнения: 781
Давам каши от 5-ия месец, всеки ден, най-често смесена с пюре. Не съм забелязала от нея да качва. В горната граница сме и на ръст и на тегло, но в никой случай не е дебел.И преди кашата си вървеше така, той си се роди голям.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 271
Мен също педиатърката ме беше предупредила да не прекалявам с кашата, защото се пълнее много от нея.  И давах 2-3 пъти седмично. Но според мен каквото и да е, не трябва да се дава всеки ден една и съща храна на бебето.

Общи условия

Активация на акаунт