колко от вас биха взели да гледат дете от дом ;ако имат и собствено дете

  • 10 135
  • 202
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
ccvetiii  Защо винаги пускаш по две еднакви теми?????? newsm12

# 16
  • София
  • Мнения: 5 074
ccvetiii  Защо винаги пускаш по две еднакви теми?????? newsm12

   Може би търси мнение, може би иска да го направи, но не е сигурна.Защо я нападате, изслушайте я! Аз също бих осиновила, но вече ми е късно. Беше време, когато бях свидетел на следната случка- Бебе изхвърлено в кофата за буклук. Току що родено. Намериха го циганки, ровейки в боклука. Бебето беше живо, Спасиха го. Потърсих го, ровех, исках да си го взема - но не можах. Съпруга ми не беше в София и скоро нямаше да се върне, за да подпише документите за осиновяване. Простих се с това. После научих, че детето е осиновено и е попаднало в добро семейство. Май ми беше достатъчно, но още си мисля за това дете. Но това беше много отдавна.

# 17
  • Мнения: 804
Както видях повечето отговори са " бих взела". Ами това не е истина.
Да сигурно си мислите, че можете, ама не е така .  
99% от пишещките във форума не могат да понасят някой от хората свързани с тях по някакъв начин (роднини, съседи, родители на съпрузи), което само по сбе си означава, че макар и да си въобразявате вие не сте достигнали онова съвршенство на духа, при което да прощавате и да приемате. Тъй че не се напъвайте и не твърдете, че ще вземете дете. Зареждаяте си егото с други лъжи.

# 18
  • Мнения: 6 167
Едва ли.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 074
Както видях повечето отговори са " бих взела". Ами това не е истина.
Да сигурно си мислите, че можете, ама не е така .  
99% от пишещките във форума не могат да понасят някой от хората свързани с тях по някакъв начин (роднини, съседи, родители на съпрузи), което само по сбе си означава, че макар и да си въобразявате вие не сте достигнали онова съвршенство на духа, при което да прощавате и да приемате. Тъй че не се напъвайте и не твърдете, че ще вземете дете. Зареждаяте си егото с други лъжи.

Много вярно, съгласна съм с теб. Защо ли някои пишат? Само за да участват в темата???? newsm78

# 20
  • Мнения: 206
Както видях повечето отговори са " бих взела". Ами това не е истина.
Да сигурно си мислите, че можете, ама не е така .  
99% от пишещките във форума не могат да понасят някой от хората свързани с тях по някакъв начин (роднини, съседи, родители на съпрузи), което само по сбе си означава, че макар и да си въобразявате вие не сте достигнали онова съвршенство на духа, при което да прощавате и да приемате. Тъй че не се напъвайте и не твърдете, че ще вземете дете. Зареждаяте си егото с други лъжи.


Обобщенията до нищо добро не водят. Но сме им подвластни...
Хора сме били, най-доброто оправдание...
 Simple Smile

# 21
  • Мнения: 142
Да, бих взела,особенно сега,когато децата ми са големи и на мен вечерите са ми пусти и самотни.Мисля,че бих дала любов и дом на едно дете.

# 22
  • София
  • Мнения: 5 074
 Просто казано. Да, ама ти може би. Но никоя от тук, които изказват мнения не би го направила. Защото са логореещи / ако знаят за какво става дума, или какво означава това/.

# 23
  • Мнения: 804
Обобщенията до нищо добро не водят. Но сме им подвластни...
Хора сме били, най-доброто оправдание...
 Simple Smile
Ще се съглася с теб само когато прочета - "аз взех дете, то прекрасно се адаптира между   "свекърите", "свирките", ужасните съседки "копирачки",  фикуса, мъжО и моите (моето) деца (дете)
 Не се силете, мислете. За празни приказки не дават точки.

# 24
  • София
  • Мнения: 5 074
Ти го каза, аз го мислех, но ме изпревари. Ок.

# 25
  • Мнения: 804
Ти го каза, аз го мислех, но ме изпревари. Ок.
Ми да си идем в "бабешката" тема. Отворихме им очите, поне да не сме тук за плюнките...

# 26
  • София
  • Мнения: 5 074
И коя от вас, питам  newsm78, може да се престраши да вземе дете, като тези от Могилино, или от такъв дом. Сигурно никоя. Всички ние искаме , ако си осиновим дете , да е здраво, ,да му се радваме и да го обгрижваме. Но и тези деца имат нужда от това. Дори и с проблеми, тези деца имат нужда от майчина ласка, от таткова грижа. И можем да го направим, ако го искаме. А ако го направим, и ако се борим за това, можем да го постигнем. Мисля, че можем, аааа newsm78

# 27
  • Мнения: 2 161
Мила dare,чувствам се добре,когато прочета нещо толкова убедително като твоите думи.Аз нямам твоята вяра.Българските жени,които имат собствени деца,вземат сирачета само по празниците.Кичат си трапезите с тях,бутат им по някой скъп подарък и после по живо по здраво ги набутват пак в домовете.Не съм добра по математика,но си мисля,че само около 10 процента българки биха взели,биха осиновили изоставено дете,независимо,че имат собствено.Аз изобщо не вярвам в българското милосърдие.Иначе как да си обясня факта,че недъгави деца не се осиновяват?Че когато съседите срещнат горда майка с току що осиновено дете,си вкарват главите в количката с гнило любопитство?Че преди родителите се намира някой услужливо да пошепне на детето,че е взето от дом?А думата "копеле" как да си я обясня?Как?

# 28
  • София
  • Мнения: 62 595
Вече имам 2 деца и грижите за трето дете, независимо дали е от дом или е родено от мен, биха били повече. На днешно време и две деца са постижение, а който може да отгледа повече, шапка му свалям.
Не мога и да си кривя душата, осиновяването е много труден процес от всяка гледна точка - бюрократична, духовна, родствена, социална, икономическа. За момента мисля, че не бих се справила с всички променливи в това уравнение.

# 29
  • Мнения: 47 994
ами теоретично бих взела, имам желание и мъжът ми също
НО имам две деца, които едва изхранвам, нямам средства да гледам още едно, независимо собствено или осиновено
има и много спънки при осиновяването и отглеждането на осиновено дете
а за децата с недъзи, независимо собствени или осиновени, трябва време, средства и знания- нямам ги, за съжаление
така че може би отговора ми е- да, имам желание, но няма да го направя Cry

Общи условия

Активация на акаунт