Толерантност сред майките?!??

  • 4 582
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 176
Абе, организация има, ама кой да се съобразява.
Както съм споменала и горе - болните чакат в коридора, здравите дечица за консултация - в стаичката за бебета. Така е от край време там. Нейното детенце се лекува там от как се е родило - на година и доста е - тя знае каква е процедурата.......ама.
А колко е добра процедурата е друго нещо.
Аз прием на частно не мога да си позволя, нито да викам вкъщи лекар за консултация.
Поначало избягвам в този сезон контакти с много хора, затворени места, все сме навън колкото и да е студено.
То и в хипермаркета не можеш да избягаш от болни, ама .........това си е съвсем отделна тема.

# 16
  • Мнения: 247
... Въпросната майка, доколкото рабзрах, не е използвала предвиденото за изолация помещение от страх да не й вдигнат колата.

Напротив - въпросната майка си седеше и ръсеше вируси на воля, като вместо да се притеснява за опасноста, която това крие, се тръшкаше за колата си.
Изобщо няма за какво да я извиняваме.
Тя всъщност трябваше да влезе в стаичката 'изолатор', но тъй като не го направи, влязох аз с моето бебе, като достатъчно силно казах уж на нашия татко, че тук има болни и е добре да се отделим (за да може и другите чакащи мами да се преместят). Отделно от това ме чу и въпросната майка, но "думам ти дъще, сещай се снахо" не подейства. Sad

А що се касае до педитата и даването на часове. Ами нашето педи си дава и си спазва часовете. Но винаги има майки, които направо се появяват - без да са звъннали. И после се сърдят защо чакали. Ами ще чакат - ние ли сме все най-глупавите, че се обаждаме предварително и си записваме час?!
Ето благодарение на това стават навалиците пред кабинетите.
Българинът няма култура за това, че има ред, който е добре да се спазва за да му е добре както на самия него, така и на околните.

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 12:33 от luchia

# 17
  • Мнения: 17 407
Къде прочете, че я оправдавам и извинявам? Просто поясних във връзка с поста на тити.

# 18
  • Мнения: 1 155
На тази КАШЛЯЩА майка щях директно и възпитано да й направя забележка. Има много такива родители, които въобще не се съобразяват...Скоро се чух с една приятелка, беше понеделник и тя ми се оплака как тя и малкия са болни......в сряда ми се обади да се самопоканят на гости като ми обясни, че вече били ПОЧТИ здрави, САМО малко му течал носа на сина й ......е кво да коментирам повече?????????????????Естествено, че я отрязах.

# 19
  • Мнения: X
Съгласна съм за толерантността, съгласна съм с авторката на темата, но една мисъл ми човърка главата и не мога да си затрая.

Как става така, че която и майка да питаш винаги пази околните, ако детето и е болно, съобразява се, предупреждава, ако ще се събират с други деца и в същото време всички плюем майките, които не го правят? От къде идват "другите" майки тогава?
Същата работа и с пляскането - всички в един глас казват "аз никога не си удрям детето", а съм ставала свидетел на страшни работи по градинките, представям си вкъщи какво става..........но това е друга тема.

Ей тъй просто си се чудя........

# 20
  • Мнения: 1 217
Аз винаги преди да отидем на консултация звъня на педито,
да питам как е положението пред кабинета.
Винаги когато сме ходили и е имало хора сме влизали веднага щом се покажа на вратата.
А за толерантността-повечето ще попитат какво е това и имали то почва у нас? ooooh! ooooh! ooooh!

# 21
  • Мнения: 508
Много сте толерантни!
Аз  се напуших от днес и затова ще кажа:
АБСОЛЮТНИ ПРОСТАКЕСИ И МАЛОУМНИЦИ. За съжаление е пълно и постоянно ми налитат.

Днес в парка. Седейки на пейката с Марти, към мен се залетя баба с малко прохождащо бебе, което се давеше в сополи и кашлица. Мислех, че ще ме отминат, но не простотията отново ме заля. Бабичката навря детето в лицето на Марти, тя естествено се засили да му пипа сополите. В този момент, без да и казвам нищо си вдигнах детето и отпращих.
До тук ми стига толерантността. Искам да съм проста като гьон, да направя скандала и да и наритам задника. За да ми прикипи така, значи не е само тази баба. Постоянно напудрени и наплескани майчета, със сополиви деца ми налитата. Репликата е " Тя/той е малко болничка....ха ха хааа". Много смешно! #Crazy

# 22
  • Мнения: 2 908
 smile3501Темата е страхотна.
Честно казано съм стигнала до етап обаче ,че не вярвам и на тези майки,които са писали в нея тук,че са толерантни към всичко свързано с чуждите деца-аз лично в досегашният си живот,в който усетих много собствено страдание,от това,че съм толерантна не само към други деца,а и за съвсем други работи и гледам все доброто на друг не чух и не видях нито един друг човек подобен на мен.Не се изкарвам Мария Тереза,ама от яд,че години наред имах чувството,че аз съм марсианец,паднал от Луната,взех да ставам и аз нетолерантна в някои аспекти,защото не искам да страдам от добрина цял живот,а други да си свиркат и да не ги интересува нищо.
Tова дето го е писала ursi-браво,че си офейкала-и аз бих постъпила така,и на мен ми кипи от такива,чак ми иде да ...... #2gunfire

# 23
  • Мнения: 326
Майките и те са хора и понякога правят тъпи  неща.
Момичето, което те прережда на опашката, това, което мляска дъвка срещу теб и другото, което е зад гишето, но не ти обръща грам внимание въпреки, че е там, за да те обслужи... са все бъдещи майки.
Тези момичета няма да се променят само заради факта, че са вече майки.
Обикновено постъпвам с тези майки така, както постъпвам и с момичетата по-горе... Не им се оставям. Peace

# 24
  • Мнения: 247
Съгласна съм за толерантността, съгласна съм с авторката на темата, но една мисъл ми човърка главата и не мога да си затрая.

Как става така, че която и майка да питаш винаги пази околните, ако детето и е болно, съобразява се, предупреждава, ако ще се събират с други деца и в същото време всички плюем майките, които не го правят? От къде идват "другите" майки тогава?
Същата работа и с пляскането - всички в един глас казват "аз никога не си удрям детето", а съм ставала свидетел на страшни работи по градинките, представям си вкъщи какво става..........но това е друга тема.

Ей тъй просто си се чудя........

Уважаема pandora.
Аз съм от майките, които не казват "никога", защото всички я знаем тази приказка за "никога не казвай никога".
Но също така с ръка на сърцето си мога да заявя, че подобно поведение не съм имала и не смятам да допусна за в бъдеще. Не съм и от мамите "мърморани", които просто си търсят за какво да се заядат.
Но и не смятам да си мълча. Ако е нещо, което аз самата правя - ще си затрая. Но случаят не е такъв и съвсем открито отстоявам позицията си.

Всеки знае най-добре за себе си.
И дори тук да пишат майки, които са допускали въпросните грешки - вече са една стъпка напред и най-вероятно следващия път червената лампичка и при тях ще светне. Grinning
В това за мен е смисълът на писането на подобни теми.

# 25
  • Мнения: 11 004
За ходенето на консултация винаги ме е дразнело това, че децата за профилактичния преглед и болните, дошли по спешност, чакат заедно. Толкова ли е трудно консултацията да е със записване на часове, както на зъболекар. Cry Запазваш час и отиваш за него, а не да висиш сума ти време пред кабинета. Confused

# 26
  • Мнения: 508
Майките и те са хора и понякога правят тъпи  неща.
Момичето, което те прережда на опашката, това, което мляска дъвка срещу теб и другото, което е зад гишето, но не ти обръща грам внимание въпреки, че е там, за да те обслужи... са все бъдещи майки.
Тези момичета няма да се променят само заради факта, че са вече майки.
Обикновено постъпвам с тези майки така, както постъпвам и с момичетата по-горе... Не им се оставям. Peace


Така е, но в описаните случай не ми пука, не си хабя нервите за глупости, не се и опивам да съм толерантна. В тези ситуации няма какво да се толерира. Но от както станах майка и нещата опират до детето ми , " много ми стяга прическата".
Държа щом аз пазя чуждите деца, другите да пазят моето .

Може би темата трябваше да бъде. " Съобразителност сред майките и нетолериране липсата на такава" Crossing Arms

# 27
  • Мнения: 268
 Да...,всичко с мярка!
 ...а ако не си болен поне ще си носител на вируса...да проявим толерантност  bouquet

# 28
  • Мнения: 17 407
luchia, да не те отчайвам, но не мисля, че темата ти ще помогне с кой знае какво. Доказателство са многобройните теми  за яслите и болестите. Предполагам си чела все някоя и си разбрала, че толерантността някъде се е изпарила Wink

# 29
  • Мнения: 639
Защо никой от вас ме допуска,че кашлицата на въпросната мама може да не е от вирус ? Всички пушачи кашлят ...

Общи условия

Активация на акаунт