Свекърва ми не иска да и плащаме

  • 4 341
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Супер егоистично гледаш на нещата! Защо ти да работиш, а тя да спре, заради вас? Свекърва ти си има свой живот и планове, които не е задължително да жертва, заради твойта кариера.
Да,права си по принцип ,но в моя случай не си Naughty
Да спомена ли,че нейната свекърва и е изгледала децата?
И чак сега ми идва на ум, ooooh!че тя явно не може да гледа деца Joy
Това означава, че е ДЛЪЖНА що нейната свекърва е гледала децата и и тя да гледа твоето ?

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
...
Да спомена ли,че нейната свекърва и е изгледала децата?
И чак сега ми идва на ум, ooooh!че тя явно не може да гледа деца Joy

Това е глупаво. И аз и съпругът ми сме отгледани от баби и дядовци, но моето дете сега не го гледат баби и дядовци. Времената са съвсем различни. Когато решаваш да имаш дете, поемаш отговорността по отглеждането му. Не можеш да разчиташ, че когато ти се прище, ще го "метнеш" на някого да го гледа...
Разбирам те и теб, че искаш да започнеш работа, но не бива да обвиняваш свекърва си, че е отказала да поеме този ангажимент в момента. Най-удачният вариант е да наемете човек почасово, които да прибира детето от градина или да го гледа, когато се разболее, а ти си започни работа.

# 17
  • Мнения: 1 485
Ама не падаш по гръб и това е!Вече абсолютно разбирам свекърва ти!И я подкрепям! Peace
Не,няма и да падна,за нещо,което беше нейна идея, а сега се отрече от думите си.За това съм ядосана #Cussing out
Аз решение все ще си намеря,но мразя да не се спазват уговорките! Crossing Arms

# 18
  • Мнения: 525
Мисля, че не си права, постави се на нейното място.

# 19
  • Мнения: 2 161
След като можеш да плащаш,наеми си детегледачка.Свекърва ти е интелигентен и фин човек,естествено,че няма да вземе пари от собственото си дете.Но не е случила на снаха.

# 20
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Е никой не може да ти помогне на тебе...с това мислене ще е загубена кауза. Толкова ли е трудно свекървите да се уважават? Да има разбирателство? Но явно проблемът е в нагласата и възпитанието.
Кой е отгледал свекърва ти и какво е длъжна тя да прави не трябва да ти влиза в плановете. Тя е съвсем отделен индивид и никак не е длъжна да върви по свирката ти. Имаш си семейство- разпореждай се в рамките на него ако не искаш неприятности за вбъдеще.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
Никога не би ми дошло на ум да накарам майка ми или свекърва ми да напуснат работа.
Да не говорим, че на жената там й се плащат осигуровки и тя е супер заинтересована от тези неща 2 години преди пенсия.
Или Вие сте й предложили и заплата, и осигуряване, и процедури с документи и заверки на стажа за този период?

# 22
  • Мнения: 1 485
След като можеш да плащаш,наеми си детегледачка.Свекърва ти е интелигентен и фин човек,естествено,че няма да вземе пари от собственото си дете.Но не е случила на снаха.
smile3521
Сигурно си права,щом я познаваш

# 23
  • Мнения: 2 161
След като можеш да плащаш,наеми си детегледачка.Свекърва ти е интелигентен и фин човек,естествено,че няма да вземе пари от собственото си дете.Но не е случила на снаха.
smile3521
Сигурно си права,щом я познаваш
Ами ти току що ни запозна.

# 24
  • Мнения: 1 485
Никога не би ми дошло на ум да накарам майка ми или свекърва ми да напуснат работа.
Да не говорим, че на жената там й се плащат осигуровки и тя е супер заинтересована от тези неща 2 години преди пенсия.
Или Вие сте й предложили и заплата, и осигуряване, и процедури с документи и заверки на стажа за този период?
Ами естествено,че с всичките подробностилПределно ми е ясно,че си гони стажа,така,че съм подсигурила и това Crossing Arms

# 25
  • Мнения: 2 161
Абе не разбираш ли,че тя ,ако беше спокойна,щеше да се съгласи да напусне работа?Явно не й вдъхвате голямо доверие.

# 26
  • Мнения: 2 751
Не бих го поискала това нито от майка ми, нито от свекървата ми. Peace
И двете много си обичат работата и не бих им причинила да изисквам от тях да я напускат, за да гледат детето.
Парите не са всичко за хората, работата им носи удовлетворение. Казвам го, наблюдавайки нашите баби.
Разбира се, помагат, когато могат, но се съчетава с работата им.
Не познавам твоя случай, говоря аз какво бих и не бих направила.
Има детски градини, детегледачки...
Пожелавам ти успех! Peace

# 27
  • Мнения: 6 167

Разбирам я, свекърва ти . Аз бих наела човек. Така може да изискваш, да поставяш условия, някакви граници.. Не можеш да плащаш на свекърва си и да имаш поведение на работодател, струва ми се малко конфликтно. И за нея е рисковано, лед като й остават 2 г. до пенсия.
Ако не си доволна, какво - ще я уволниш ли?
Не бих смесвала тези отношения.

# 28
  • Мнения: 4 841
Абе не разбираш ли,че тя ,ако беше спокойна,щеше да се съгласи да напусне работа?Явно не й вдъхвате голямо доверие.

Подкрепям мнението на Шанел  Peace
На същата тази страница целокупното форумско войнство плюе една девойка (зълва, етърва или нещо подобно) и съветва авторката как да се отърве от нея и да й "бие шута"... Наеми си детегледачка и ще се спасиш от пускането на подобна тема след няколко месеца.

# 29
  • София
  • Мнения: 903
Напълно съм съгласна с мненията на повечето момичета тук. Не мисля, че свекърва ти трябва да се съобразява с твоите  и на мъжа ти желания. Независимо колко години й остават до пенсия, нейно право е да избере дали иска да си ходи на работа, или да гледа детето ви ( и като гледам изобщо няма да й е лесно ....).
Моята свекърва вече от 2 години е пенсионерка, но продължава да работи, защото не й стигат парите. Никога не съм си помисляла да  я карам да напусне работа, за да ми гледа детето. На нея работата й харесва, там са приятелките й, как би се чувствала ако я накарам да дойде да живее у нас ( защото живеем в различни градове)  и да дойде да гледа детето ми.????
Моето дете също боледува често, наели сме жена за почасово гледане, и някак се справяме. Така и отношенията със свекърва ми са доста добри, и всички страни са доволни.

Общи условия

Активация на акаунт