Най-безумните детски песнички

  • 18 205
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Признавам че френските и италианските песнички ми скриха топката.  Shocked

От немските има една (не мога да ви цитирам дословно текста) в която се упражнява насилие върху някой, защото откраднал една патица. Мъжът ми след като я изпя направи коментира: 'е как няма да започнем 2 световни войни като от детска възраст обясняваме на децата че трябва да убиват за една патица'.  #Crazy

# 16
  • Мнения: 4 399
От немските се сещам за "хопа, хопа ездач....бла-бла, който накрая бива метнат в блатото Shocked и децата се кефят на подрускването и мятането накрая
и още една в която се казва, спи детенце, спи, баща ти е овен/овца ..абе некви животни изреждат там.

А тази с канавката аз я харесвам, моята дъщеря много се забавлява с нея. Не е много повече от това че натирили мишлето гладно защото не било носило вода и не цепило дърва ако приравним към нашото варило мише кашичка.  Wink

Тази с овцата и бащата и аз я знам във варианта на пепеляшка и много съм се чудила що за безумен текст е това.

# 17
  • Мнения: 3 521
За овцата и бащата и аз я знам в Пепеляшкиния аранжимент.
Има обаче една песничка-игра на малката вещица (Ich bin ne kleine Hexe), която достойно би застанала до френско-италианските безумия, макар и да не е толкова кървава.

Избрани моменти от нея  Mr. Green


.
.
.О ужас,о безредие, о болка,о ах
това се случва на мен.
Старите вещици вдигат силна врява
понеже ме усетиха.
.
.
.

Болката ще става все по-силна
и аз пребледнявам от гняв
мисля за отмъщение,
но това няма да помогне.
.
.
.


Добавям към групата безумия и "Ах, ти скъпи Аугустин", макар че не е типично детска няма поход, на който да съм била с детската група и да не е пяна поне 3/4 пъти

"Парите са натам, жените са натам
Всичко е натам, Аугустин!
Ах ти скъпи, Аугустин.
Всичко е натам.

Сакото го няма, бастунът го няма.
Аугустин лежи в калта.
Ах ти скъпи, Аугустин.
Всичко е натам.

.
.
.
Всеки ден беше празник
Сега имаме чума.
Само един празник на труповете
Това е останало.

Аугустин, Аугустин,
Полегни си в гроба, Аугустин.
Ах ти скъпи, Аугустин.
Всичко е натам.

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 17:09 от surfline

# 18
  • Мнения: 1 909
Cleo, тази  за Сен Мало не я знаех! Мислех, че ще кажеш за една друга, за малката лодчица.

Много сладка музика има, и е също страшно популярна, но добре че децата не я знаят цялата. Набързо  преразказвам: -Една малка лодка, която тръгнала на дълго пътешествие през Средиземно море, но на петата седмица свършили провизиите и решили да теглят чоп кого да изядат. Жребия паднал върху най-малкия член на екипажа! Започнали да обсъждат с какъв сос да го изядат - дали на фрикасе, или вече не си спомням с какво. Shocked  Все пак има хепи енд, детето, горкото, цяла нощ се молило на Дева Мария и на сутринта тя изпратила хиляди малки рибки до лодката и го спасила.

Ама вярно че италианските не остъпват - особено тази за совите и дъщерята на доктора! Направо настръхнах! Ами че то почти Туин Пийкс Twisted Evil  

Картинка, не я бях чувала тази песен за жабчетата - ами че тя много симпатична даже! В българските песнички все има някаква логика - я лош вълк, в краен случай - непослушно дете (сетих се за една - " Боц-боц козичка, леле, остри рогца, боцка леле - лоши деца")

Италианките, я се разберете на кого дават детето накрая в тази песен - това с чудовището вярно никак не е приспивно Grinning

# 19


Италианките, я се разберете на кого дават детето накрая в тази песен - това с чудовището вярно никак не е приспивно Grinning

погледнах в нета
имало много версии, някои са с хепи енд (т.е. Ще остане при майка си)  Grinning

# 20

Ама вярно че италианските не остъпват - особено тази за совите и дъщерята на доктора! Направо настръхнах! Ами че то почти Туин Пийкс Twisted Evil  


аз тази я бях 4увала като приспивна, но гледам 4е в нета я дават като броилка (като он4е бон4е) с амбараба 4и 4и коко отпред вместо нинна нанна нинна о, но останалото съдържание си остава .....

но мен много пове4е ме впе4атли тази броилка:

Sotto il ponte di Pilacca
c'è un bambin che fa la cacca
la fa dura dura dura
il dottore la misura
la misura trentatre
a star sotto tocca a te!


оставам превода за някой друг  Twisted Evil

имам я и на диск за желаеЩите

# 21
# 22
  • Мнения: 1 909
Gioia, май за ка-ка нещо става въпрос, а?

Surfline, това ли е толкова известната песничка за Августин? Спомням си я от приказките на Андерсен - "Ах, мой мили Августин, всичко е свършено"!

И винаги съм се чудела какво се е случило! Ако е наистина тази - имало е защо. Какво още се разправя? Outta Joint

# 23
  • Мнения: 2 379
но мен много пове4е ме впе4атли тази броилка:

Sotto il ponte di Pilacca
c'è un bambin che fa la cacca
la fa dura dura dura
il dottore la misura
la misura trentatre
a star sotto tocca a te!
E, не Joy Тази не я знаех! Joy

# 24
  • Мнения: 6 167
С две думи психарията е трайно насадена във фолклора, а скандинавките май още не са писали Laughing

# 25
  • Мнения: 2 379
Има още от кървавата италианска серия Twisted Evil

"Alla fiera dell' est" е една от ония песнички с безкраен сценарий, където всичко се повтаря по 100 пъти, всеки път прибавяйки по нещо ново.
Та, започва се с това, че татко отиде на панаир и купи мишле.
Но котката изяде мишлето, което татко купи на панаира.
А кучето ухапа котката, коята изяде мишлето, което татко купи на панаира.
И т.н., и т.н. .......
Финал:
И дойде смъртта, и прибра касапина, който заколи магарето, което изпи водата, която загаси огъня, който изгори пръчката, която удари кучето, което ухапа котката, която изяде мишлето, което татко купи на панаира.
 Wink

# 26
  • Мнения: 2 379
И понеже става дума за безумия, а не само за кървища, искам да ви кажа и за една малоумно забавна песничка Laughing:
"La brum del mmm ha un pssssst nella mmm" или нещо такова Joy
Това е песен, която започва с думи, но после всички думи се заменят със звуци и жестове.
Започва се с фразата, че
"Колата на шефа има дупка на гумата".
И после:
"Бръм на шефа има дупка на гумата.
Бръм на ммм (тук се козирува) има дупка на гумата.
Бръм на ммм има пссст на гумата.
Бръм на ммм има пссст на ммм (тук с ръце се прави въртеливо движение)."

# 27
  • Мнения: 1 909
Ама защо не я преведете горната броилка? Само гадая ....  newsm78

 

# 28
  • Мнения: 2 195
Засега се сещам за една ... но направо ми откраднахте темата  Laughing  Мислех да пускам такава , защото това уча в момента - музикална педагогика , та се сблъсках с доста странни ( за мен ) текстове и музика на детски песни .

"Синтерклас ( нещо като дядо Коледа ) е изчезнал , никъде не можеш да го намериш ,
никъде не можеш да го видиш .
Дали са му отрязани краката  #Crazy  или може би изчезнали ?
Прогнозатаза времето в 13.30 казва : "Внимание - буря в морето ! "
Не ми се мисли за кораба на Синтерклас в морето , при сила на вятъра - 10 "

# 29
  • Мнения: 2 195
Още една ( за деца на 9,10,11 години )

1.Имало някога един стар руснак , който живеел в Кавказ , той беше влюбен в Олга.
Казал:"Искам да се оженя за теб , сестро , така че дай ми целувка , иначе ще скоча във Волга  Laughing
 пр. Ай , ай , Олга , ако не ме обичаш ще скоча във Волга и дете , там е много студено.
       Искам с теб да деля водката , да танцуваме и да свирим на балалайка.
2. Но Олга казала:"Не , благодаря , ще си остана свободна , защото аз харедвам Иван .
На него ще дам може би сърцето си , защото той обича вечер в десет без петнадесет да ме държи за ръката на дивана.
  пр.
3.Олга не му дала целувка . Тогава трябвало той от благоприличие да скочи във Волга .
Разходил се по плажа , прехвърлил се от другата страна и пак запял:
   пр.

Общи условия

Активация на акаунт