Дискусия за кърменето навън, втори опит!

  • 3 127
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 924
Аз също кърмя и навън,че и в студа,във всякакви ситуации Crazy
Единственото,което винаги ме смущава,е моментът,в който трябва да си повдигна блузата и малкият да захапе EmbarassedВсе ме е страх някой да не ми види гърдата Embarassed
После се отпускам и даже сме се кърмели в движение-аз си се разхождам и зяпам витрините,а бебето цока.Случвало ми се е само веднъж да получа злобен поглед от някаква жена Shocked
Получавала съм доста одобрителни погледи от възрастни баби Simple Smile

Не бих се покрила с някое специално приспособление за "дискретно кърмене",защото не ги смятам за дискретни,ама никак Laughing Набиват се в очи и правят доста повече впечатление от едно сгушено в майка си бебе.

# 16
  • Мнения: 857
Аз също кърмя навън и не ме е срам от което.
Доста хора са ме гледали странно,защото съм в град в който това е нетипична гледка, много хора са ме питали как така не се притесняваш,но за мен наистина е нормално да храня детето си когато е гладно! Peace

# 17
  • Мнения: 7 091
Благодаря на всички, че споделяте такива интересни неща от личен опит! Чакаме още!  Hug


Тандури, благодаря ти за темата!   bouquet малко офф - освен че се влюбих в синия слинг, не мога да не обърна внимание на прекрасните торти, които си правила!!!

Правда, мерси за комплиментите  Embarassed Heart Eyes, само не каза кой син слинг, те са няколко? Единия е от соларвейл ( слънцезащитен и за басейн т.е с него се влиза) и с камъчета, другия е с дървени топчета и е плътен?

# 18
  • Мнения: 133
да, кърмила съм навън когато се е налагало, но повечето пъти предпочитах да се прибирам вкъщи; лятото по заведенията отивах в колата; съгласна съм с всички до тук, но извинете къде отива интимния момент в това разголване под път и над път; за мен и детето ми това са били най- нежните моменти и не смятам че е нужно да има зяпачи( тук не става въпрос за притеснение от околните); не  бих кърмила пред цялата аудитория на бтв( като магдалена малеева в часът на мама), само за да показвам че това е най-естественото нещо, бебето има нужда от този контакт без излишни зрители, това е НАШИЯТ МОМЕНТ НЕЖНА ЛЮБОВ, всички останали са излишни  loveuuu

# 19
  • Мнения: 55
май и аз съм от майките екстремистки  Laughing. вече съм кърмила моята бабунка навън в Германия, България и Турция. Отначало в Германия ме беше срам и я кърмех само в колата на паркинги. Докато  един път имах ужасното преживяване да я кърмя в тоалетна в която имаше пияни жени  Sick

След това си обещах никога, ама никога вече да не кърмя в тоалетна заради предрасъдъци (най-вече мои)!

Та оттогава съм кърмила - на пейки, в ресторант, във влак докато ми проверяват билета, на летище, в самолет при излитане и кацане, в молове и т.н. Досега не съм имала дори един лош коментар, дори и в Турция където хората са уж доста консервативни. Само усмивки от преминаващи жени. Дано и за в бъдеще да е само така  Peace

# 20
  • Мнения: 753
Кърмила съм в Южния парк, на градинките в квартала през по-топлите месеци.Старала съм се да съм по-дискретна в квартала си. Но в парка имаше последния път още две майки кърмачки на малки бебчета, а моят юнак беше вече на 9-10 месеца.
Учудено ме гледат, около мен няма кърмещи по пейките майки.

# 21
  • Мнения: 1 593
Като бременна си пътувах в претъпканото метро и една жена реши да накърми детето си (около годинката). Спомням си че бях доста смутена, и само гледах настрани, така постъпиха и останалите (но то за Ню Йорк е нормално хората да се държат незаинтересовано). Исках да кажа, че сега като родила и кърмеща малко ми се променила светлогледа  Laughing

За кърменето навън - още ми е притеснено, пък и сега е зима, трудна работа. Кърмила съм 2-3 пъти в колата и няколко пъти в самолета (силно загърната и потяща се под одеалото).

# 22
  • Мнения: 622
Аз да си призная много се притеснявам  Embarassed  Embarassed Правила съм го няколко пъти в компанията на приятели и като бяхме на море си кърмех бебка на плажа. Иначе винаги се предвижвам с кола така че там се хранихме.(колко глупаво!) Сега леко почвам да се отпускам и вече няколко пъти кърмя в заведение  Party супер дискретно. За съжаление нямам кърмачи в компанията.  Сега съм сигурна,че ако имам второ дете няма да си позволя да съм такава глупачка , да се крия и притеснявам! Peace

# 23
  • Мнения: 4 519
EvieAndie, чак пък глупачка! Не се обиждай така! Wink На едни им е некомфортно, на други - не, това не е престъпление я! Важното е, че си кърмиш детенцето, нали? Hug

# 24
  • Мнения: 700
 Първите два-три пъти много се притеснявах и го направих само от необходимост,защото малкия се беше разревал.Но просто не бях виждала друга жена да кърми на обществено място,освен една циганка.После свикнах с това до такава степен,че сега не изпитвам никакво неудобство,дори и от това,че кърмачето ми е голямо.Случвало ми се е не веднъж да вървя и да кърмя,защото не е имало къде да седна.
 Общо взето хората или не коментират като ме видят,или са позитивно настроени.Много ми става смешно като мине покрай мен някой мъж,винаги забождат надолу глави и не поглеждат,за да не ме смутят ли?
 Интересното е,че 2 пъти съм случвала на негативна настройка и то все от жени и двете на възраст около 60 години.Първия път тя ядеше сладолед и като ме видя най демонстративно го хвърли в коша от погнуса,нищо не каза,но в очите и имаше отвращение и си тръгна.Втория път една баба от квартала ми каза,че е много грозно и некултулрно,това,което правя и че било като да си покажеш гъза(извинявам се).И двата пъти бяха в Пловдив.Сега живея край морето и тука хората май са по-либерални,предполагам,заради плажа.

# 25
  • Мнения: 875
и аз следях предишната темичка, но в един момент ми стана безинтересно. и аз съм кърмила и кърмя навън. абсолютно никога не съм се притеснявала. не знам дали са ме гледали "по-така", просто не ме е интересувало. не съм чувала лощи коментари за кърменето навън, а по-скоро намеци за самото кърмене  Tired. кърмила съм на гише в банката, в пощата, в паркове, в ресторанти и т.н. в слинг съм кърмила само в движение. за съжаление, видях само две "съмишленички" в милата ми враца. сега в норвегия виждам кърмещи майки навсякъде. това, което ми прави впечатление са забулените жени от арабски произход, на които им се виждат само очите, но са развели цици като стой та гледай. явно и аз страдам от предразсъдъци, все пак  Mr. Green.

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 01:07 от momo

# 26
  • Мнения: 4 405
Най-напред ще започна с това че  кърмя само и ЕДИНСТВЕНО благодарение на това което съм чела тук във форума.На мен нямаше кой да показва и да ме напътства.Не получих почти никаква информация от акушерките и добре че имаше една мама там дето кърмеше /с второ дете/ та се залепих за нея и питах ама за каквото се сетя,защото по това време ми забраняваха да кърмя...лекарства.Сигурно съм и досадила ужасно но не ми го показа нито веднъж.Моят съпруг недвусмислено ми обясни че би приел кърменето извън дома все едно да ходя гола например и ще се срамува заради мен.Живеем  на село все пак разбирам го и се съобразявам.
В началото бебка цокаше когато и скимне и не смеех да се отдалеча от двора,сега е по предвидима но вече е зима и не може да изкараме деня на вън.Общо взето за да си кърмя детето се  лиших от излизания напълно.
Един път само ходихме на ортопед и се наложи да кърмя в колата ,но ако нямахме кола не бих завела детето си в тоалетната за да го накърмя дори и с цената на семеен скандал.Всичко си има граници.
Ми  това е .Ако един ден дъщеря ми реши да кърми ще има пълната ми подкрепа да го прави където и е удобно.Подкрепа ,която аз не намерих.

# 27
  • Мнения: 1 341
Кърмя на вън откакто се е родила малката. Разбира се првия път ми беше притеснено, но само тогава. Кърмила съм в движение по Витошка, с едната ръка държа бебка, а с другата бутам количката. Срещала съм всякакви погледи, но честно казано не ми е пукало, и продължава да не ми пука. Всеки сам избира как, къде и по какъв начин да си храни детето. Дали ще го накърмя, или на съседната маса в пицария друга майка ще извади шишето и ще забърка мляко за детето си, за мен е едно и също. Не го правя така че всички да разберат какво става, но не се и крия. За мен това е един нормален процес и когато детето ми има нужда от него аз му давам, независимо къде се намираме и колко хора има наоколо.

Най- интерсното е, че получавам упреци от майки на по-малки бебета, които само казват..." ама не те ли хапе, вяече е голяма, пък и навън-ужас ". В началото много им се връзвах и се опитвах да обясня колко е важно това за детето, и как не трябва да има час за къмене и всичко останало свързано с кърменето, но срещах само неразбиращи и недоумяващи погледи. Сега вече не се опитвам да обяснявам, и подминавам коментарите на такива майки.
Извинявам се, че излязох малко от темата.

# 28
  • София
  • Мнения: 6 682
Писах и в другата тема - след първите няколко пъти кърмене навън спрях да се притеснявам и съм кърмила почти навсякъде - паркове, градинки, кола, офис, ресторанти, кафета, молове, плажове (Б-я и Гърция), фериботи и т.н. Май мъжете наистина най-много се притесняват, когато разберат какво правя: на няколко пъти ми се е налагало да кърмя на срещи с приятелски двойки в ресторант и докато жените - нераждали и некърмили - го приемат нормално (или поне дават такъв вид), то партньорите им малко се шашкат в първия момент (както каза един от тях: "ама ти наистина ли ще кърмиш тук?!?"). Ами ще кърмя, нима предпочиташ бебето да реве от глад, но се опитвам да е дискретно, не мисля че виждат нещо, по-скоро не са свикнали с идеята. Както каза друг приятел, след като се върна от Дания - "там това е нещо естествено, тук не съм виждал майка да си кърми детето навън, ама вече видях и тук". Laughing

# 29
  • Мнения: 545
Кърмя Лора навън откакто се е родила(сега е на пет месеца и половина)!Първите дни се опитвах да се закрия,но на тая жега не се търпи,та така се отказах бързо от наметала.Улавяла съм и доброжелателни и не толкова ласкави погледи!Миналата седмица пак имаше  коментар от една майка,че на този студ за нищо на света не би се разголила,та затова и отбила детето си(да не го вади на студено от количката,а и себе си да пази),а аз като настина ще заразя и малката #Crazy
Лятото имаше едни "момченца" които се застояваха,дано се мерне малко плът!А то най-често малката като изпусне гърдата и струйката........като пожарогасител бях! Joy
Веднъж на един млад татко детенцето за една бройка щеше да тупне в езерото,докато той изучава що е то гърдата!
Засега това се сещам.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт