Децата ви харесват ли конструкторите ЛЕГО

  • 12 859
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 821
Това е любимата "играчка" на децата ми. Вече 4 години строят с него какво ли не.

# 16
  • Мнения: 293
Ние имаме няколко Лега и от скоро започнаха да се занимават повече с тях - да използват повече от частите а не само да си нареждат правите елементи.Нашите са от серията дупло.
Ние сме си купували Лего от Хиполенд и тогава видях че вносителя за БГ е Комсед.

# 17
  • Мнения: 3 271
Страшно много!
Купихме първият преди 3 години и половина и до днес най-много през 2 дни се играе с тях. Обогатяваме постепенно с разни по-различни роботи и коли.
Много са качествени, за толкова време нямаме нито 1 счупена част!
Големи фенове сме им.

В Комсед има голям избор, но понякога приятели и роднини ни казват за разни намаления по други магазини. Примерно скоро купихме Бионикъли от Кауфланд, където по принцип не пазаруваме, но бяха по 12 лв при стандартна цена 22-24.

Съхраняваме някои от тях в оригиналните им "кофи", други, например от по-малките, които идват в картонени кутии (дори разни от серията Cobi, които са съвместими с Лего) събираме заедно в пластмасови кутии от сорта на тези за храна, по-големи Simple Smile

Има за всякакви възрасти, мисля, че дупло серията започва от 18 месеца

# 18
  • Мнения: 4 877
 И аз съм мислила за кутии - пласмасови, дървни и т.н., но определено в нашия случай не става. Общо взето в тях могат да се съберат хилядите бионикъли, но другите - едва ли?

А някой да е виждал ЛЕГО за бебета (3 м., 6 м. ...)?

Преди години имаше и ние ги имахме, но сега не са вкъщи тези играчки.

А ЛЕГО-маса - да сте среща ли?

Последна редакция: ср, 14 ное 2007, 11:30 от danybon

# 19
  • Мнения: 3 622
Синът ми обича конструкторите ЛЕГО. Имаме няколко и от си прави постоянно някакви кули, бази и всевъзможни други неща. По тях си реди войници, рицари и си пресъздава разни битки. Съхраняваме ги в една голяма кутия, че са много дребнички и много се губят.

# 20
  • Мнения: 40
Вкъщи всички строим.И двете ми момчета играят с часове особено големия.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 592
У дома сме фенове на Лего серията Бионикъл. Само това искат за подаръци.
Но, скоро разбрах, че в САЩ същите тези Бионикъли са по 3-6долара, а ние ги купуваме за 26-36лв същите. Много ме е яд. Знае ли някой няма ли начин да се поръчват по интернет , за да излезнат по-евтино?

# 22
  • Мнения: 24 467
Даже много. Първият такъв беше подарен преди седем години на големия ми син, с едри части, за деца над година и половина до пет /Дупло- така пише на кофичката/. До сега не е мръднал- боя, възможности за лесно сглобяване и разглобяване- нищо не се е променило. Качеството е високо. След него баща ми при всяко ходене в чужбина му е носил други конструктори Лего- роботи, космически кораби, животни, с по- дребни вече части, които са взаимно пасващи и които, при обединение на отделните конструктори, могат да дадат възможност за измисляне и сътворяване на невероятни неща. Сега вече са му интересни други неща, но с Легото играеше до миналата година редовно.
Качеството, обаче, е това, поради което и на малкия син ще продължа да доставям нови от същата марка, освен завареното "наследство" от по- големия брат.

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз пък въобще не съм по строенето  Confused, а и Влади, всъщност! Оттегчително ми е  Embarassed
Аз играчките от яйцата не успявам да сглобя и ги изхвърлям, пък какво остава за големи строежи Crossing Arms
Влади иска все тунели да строим.
Има ли Лего с тунели? newsm78

# 24
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Все още ги харесваме. Дори миналата година ходеше на моделиране и конструиране към един детски център, нямаше прибиране от там. И мене много ме е яд, че в чужбина са наполовина по-евтини. Още не мога да се реша да и купя Летището от Ситито.

# 25
  • Мнения: 154
И ние сме много запалени по Лего-то.Някога баща ми носеше от чужбина на нас със сетра ми, а сега носи на малкия.Още сме на Duplo(от година и половина до 5).Купува ги от Германия,но като гледам цените по кутиите и там не са много евтини.

# 26
  • Мнения: 1 584
Лего-то за каква възраст е? Има ли подходящо лего за 2-3 годишни. А какво е това Дупло?

Eлементите са големи достатъчно, че да не може детето да ги лапне и глътне. Има и за по-малки деца дори.

Най-малката възрастова граница е 1г и 1/2, която намерих тук. Мисля, че няма за по-малки деца Thinking

Ние имаме тази кутия



Играе с нея от 1г възраст и не виждам опастност - частите са достатъчно големи.

около 1г и 2м купихме и зоопарк - по-малък вариант на този комплект (не намирам точна снимка в нета Sad )


Но засега и е по-интересно да строи кули и стени от камъните, отколото да играе с животните.


# 27
  • София
  • Мнения: 3 688
Аз директно подминах серията Дупло и взимам от по-малките елементи,те са съвместими с тези които аз имам и така частите стават повечко:)

# 28
  • София
  • Мнения: 2 249
Да. Може би 80% от времето, в което си играе вкъщи е с лего. Когато играе с баща си, обикновено пак е с лего. Често разглежда сайта и магазина им, играе на игрите, моли ни да му четем комикисте и ни тормози с въпроси от рода:" А това много ли е скъпо, можете ли да ми го купите" или "Ти кой бионикъл искаш да бъдеш? Аз съм синият бараки Такадокс." Лятото прекръсти най-доброто си приятелче на Хахли, а сестра му е Джелър  Joy.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 688
Добре че моя син е още малък за Бионикъл,че нещо хич не ме кефят....Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт