Осиновени и осиновители, обичайте се!

  • 8 639
  • 127
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 715
Аз не виждам нищо лошо в темата. Тя е поредното доказателство за това, че когато някой има различно мнение от друг, този другият се врътва, понеже не му харесва и после е много е лесно да говориш, че някой не търпи твоето различно мнение. Защото тук не става въпрос за различно мнение, а за това, което Фокси е написала - за впускане в писаници, без да си се представил и да си се запознал с темите във форума. Никой не се е родил научен, това е ясно, ама този менторски тон нещо не е на място. Тази тема не е пусната, за да предизвиква дискусии, а за да ни научи, щото ние не ги разбираме нещата.

# 46
  • Враца
  • Мнения: 5 208
ок след като има повече за, оставям темата Simple Smile

# 47
  • Мнения: 4 138
a може ли да се караме, щото в това май е поантата. пу аз ще се карам с кудкудяка Mr. Green

# 48
  • Мнения: 2 722
Ако ще се обичаме, ще се караме възпитано и завоалирано. Като ЕНТЕЛЕКТУАЛКИ  Joy
а може би темата щеше да тръгне по правлния път, ако заглавието беше - осиновени и осиновители, разбирайте се или поне се опитвайте да погледнете на света през очите на другите и да ги изслушате. На мен замисъла преди да се изкриви после темата ми звучеше точно така. Може и да не съм права.  newsm78

# 49
  • Мнения: 3 715
Е, мата, дай да не разваляме боя с разправия

# 50
  • Мнения: 1 249
Е, мата, дай да не разваляме боя с разправия

Не бий Мата, чакам клоунския костюм от нея.

Имам 4 писма от деца - меко казано сме разтърсени от "любовта". Най-емоционалния вика : "аз на кого казвах, че там работа нямаш" до "з..би и зарежи" и "и аз ревах, ама все някога ще пораснем и ще сме по-силни и ще го приемем като теренинг " .

А вие как бихте отговорили на въпросите, но кратичко и делово.
И какво ви казва авторката, пак делово.

Искам да имаме всички хубава неделя и наздраве !
Днес ми е ден за почерпване на близките ми от този клуб lalalala


# 51
  • София
  • Мнения: 9 517
Ако не искаш да набие мата, ще трябва да отидеш да я пазиш днес, ама дори и да я набие, ние ще отидем у тях да вземем клоунския костюм от мъж й, ката че спокойно, костюмът не се губи.

На първия ти въпрос - нито едното, нито другото, нито трето, не е така.

На втория ти въпрос - Не

Какво ми казва авторката няма да ти отговоря - няма смисъл, дай да я оставим жената на мира с нейните си демони, а те не са малко, а аз ще се боря с моите Mr. Green

# 52
  • Мнения: 3 715
На въпросите: Не виждам тук някой да мрази когото и да било и няма нищо, което да ме насочва към такива мисли.
А що се отнася до нападките, аз пак питам: каква е според вас разликата между спора и нападките. И защо ако аз например, не се съглася с някого, то непременно го нападам. Ми не съм съгласна с написаното от Бамбола и не съм длъжна да се съгласявам. И кво сега да се врътна и да кажа: "Ми няма да пиша повече тук, щото тук не се търпи различно мнение". Ами големи хора сме, кво толкова се е случило ако някой не е съгласен с мен или аз с него. Ми няма да спра да пиша, само щото някой ще реши, че не търпя чуждо мнение, само защото съм си позволила да изкажа несъгласие. В крайна сметка не може всички да сме на едно и също мнение и всеки има право да си го изказва.

# 53
  • Мнения: 2 172
В крайна сметка не може всички да сме на едно и също мнение и всеки има право да си го изказва.
Мооооже - при комунизЪма!Пък ако не си, изкажи си го тогава и гледай...Сори за спама

# 54
  • Мнения: 1 652
Кудкудяка, едва ли питаш сериозно за разликата между спора и нападките- но при спора според мен излагаш аргументите си по определен въпрос, без да засягаш личността на спорещия с теб, а нападка е когато  ти свършат аргументите по темата, нападаш човека.

Бамбола според мен не обиди никого с първия си постинг. Някои казаха, че се е изказала неподготвена. Мигар всички тук се подготвят предварително?! Аз възприех нейните думи както и мама Галя .
а може би темата щеше да тръгне по правлния път, ако заглавието беше - осиновени и осиновители, разбирайте се или поне се опитвайте да погледнете на света през очите на другите и да ги изслушате. На мен замисъла преди да се изкриви после темата ми звучеше точно така.
За едни розови, за други черни- много хора я поздравиха за думите й!Бих цитирала призива на фоксче към този на който не му харесват думите й- "...ми не чети , бе". Разбира се , че ще има несъгласни с нея. Тя не се е врътнала , и не си е тръгнала. За разлика от няколкото души тук, които само заплашват, че ще си отидат и повече няма да пишат, защото са много обидени - тя  наистина  се отдръпна и то много интелитентно от темата.  Не я познавам, просто ми направи впечатление , че хора, които изобщо не прецезират думите си, влизат тук и на прима виста пишат каквото им хрумне ,  я обвиняват за ....не е ясно защо. Аз съм от доста време тук и знам колко теми бяха изтрити - и сега който иска да се сърди- ама след като са ти трили псувните във форума , да учиш хората какво и как да пишат- не става.

Поредната омаскарена тема. И  темата за непълното  е пълна с обиди, нецензурни думи... Ами това е форум- който не му харесва да прилага съвета на Фоксче"...ми не чете , бе". Като гледам доста от тези, които познавам отпреди в този форум са го приложили- Дидка, Ивка10, Април, Мирааа, Мими-С, Д-ива, Бонита,Ани-М, Тонни, Сиска-79, Мародиди - списъкът може да бъде продължен. Имаше една тема - Къде изчезнаха някои от мамите? Вече е ясно къде.
Приятен ден на всички!  Hug 

# 55
  • Мнения: 1 249
Дарена,

Има простичък критерий - ами отговори на въпросите.


Май  форумецът "на лични"  най ти е на сърце.

Аз и още няколко безкрайно дразним и разваляме фона.
Мисля, че е защото самият факт, че ни има и пишем, руши представата, че питат и разсъждават болезнено по темите само социално неадаптирани  деца.
А е повече от видно, че сме поне среднограмотни, не сме пропаднали, не сме лумпенизирани, не сме си зарязали родителите, градивни сме и пр., та затова сме "омаскарили" форума.



 

# 56
  • Мнения: 1 652
Мираета, критерий за какво са тези въпроси? Кой го е определил този критерий? Да не са нещо като тест- ставаш ли за осиновител?  Ако ти отчиташ резултатите от теста, така де- от въпросите, каквото и да отговоря- знам ти мнението.  Лошо няма- твое право е да имаш такова мнение.
А! - Този който ми е на сърце не е форумец.

# 57
  • Мнения: 3 715
Не смятам да влизам в спорове по въпроса повече, само едно ще кажа: с времето приоритетите, интересите количеството свободно време на хората се променят, текучеството във всички форуми е голямо и непрекъснато се сменят хората, които пишат тук или там. Може и много хора да не пишат тук вече, но пък има нови, които също са ценни и това са нормални процеси. Изобщо не смятам, че само несъгласието по различни теми е причината за неписането на много от участниците. Пък и това да е, всеки си решава какво да прави. За мен форумът е важен, но не живея с него, макар и да му отделям много време в момента.

# 58
  • Мнения: 1 152
Направо съм изумена как от едно свободно изразено мнение, което при това май е съвсем дъбронамерено (поне така усетих постингът на Bambola), темата се превърна в поредното "бойно поле". Абе че сме болезнено чувствителни на "нашата" си тема- спор няма. И осиновени, и осиновители. Обаче е крайно време наистина да проумеем, че сме си взаимно полезни (оставам с усещането, че само на думи сме го проумяли) и нападки от рода на "търсене под вола теле" са направо безумни.
В спора се ражда истината. Ама нека не превръщаме всеки спор в битка, че в битките много жертви падат. А душите ни нямат нужда от повече рани  Peace.
Иначе съм 100% съгласна с казаното от Бианка.
А това, че намразваме родителите си, когато разберем, че сме осиновени... Bambola, ти напраУ мЪ уби  #2gunfire. Тук вече съм съгласна, че някои се изказват неподготвени Rolling Eyes.

Моля, не ме нападайте ако не сте съгласни с написаното от мен или то ви е подразнило- аз само изразих свободно мнение на свободен човек! Просто приемете, че имам право на това!
(ще взема да си сложа последните редове за подпис Mr. Green)

  bouquet

# 59
  • Мнения: 2 172
Мисля че подобни мисли ви идват когато не се чувствате обичани, или когато имате проблеми със осиновителите си. Ако се чувствате добре с тях, най-вероятно няма да мислите за това. По-скоро смятам че се питате други неща, а ако това е така, то проблемът е в осиновителите.
Взех, част от поста ти, който ме накара да се върна към част от моите въпроси към себе си . Доколко проблемите на дъщеря ми са свързани с това че сме лоши "осиновители". Казвам го в кавички, защото ако бяхме просто биологични родители, щях да кажа, ами лоши родители сме и толкова. То като осиновители ние е трябвало да бъдем не само такива, но и хора знаещи за раната, и за начините на адекватно поведение. Добре де, не знаехме и какво?Страхотни проблеми на 14-15 г. Ясно, причината е в нас.Сериозно, така го чувствам..

Общи условия

Активация на акаунт