Пюренце във гърненце!

  • 4 678
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
Браво на авторката! Снощи го приготвих и стана много добре, само след като сложих кашкавала наръсих с галета.  Даже с малката ми дъщеря се договорихме тя да обере от горе цялата коричка от сирене и кашкавал, а аз довечера на останалото пюре пак да сложа сиренце и кашкавал и отново да го запеча.  Peace

# 16
  • Мнения: X
Това пюренце е разкошно!
Когато е готов кашкавала, отгоре чуквам толкова яйца, колкото са хората, които ще хапват.Запичам и готово.
Става още по-богато.

Понякога го правя на порции в индивидуални съдинки.Най-често ползвам купичките от дуралексов сервиз, понеже са огнеупорни, а и естетически изглеждат добре.

# 17
  • у дома
  • Мнения: 1 581
страхотна рецепта, за което благодаря на Eli83   bouquet

и аз я спретнах, но в гювечета  Peace сложих пюрето, отгоре леко задушена в маргарин кайма с лук и чубрица, отгоре сирене, най-отгоре кашкавал. запекох, сложих червен пипер и захлюпих с капачетата.
ето какво се получи:  

Последна редакция: чт, 22 ное 2007, 13:07 от blueeye®

# 18
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Много обичам пюренце в гърненце,блягодаря,че ме подсети да направя.Голяма вкусотия е. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 431
Звучи прекрасно, ще го опитам! Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 906
Изглежда много вкусно   bouquet . Не съм яла такова нещо, но задължително ще го пробвам!
Благодаря за рецептата  Hug .

# 21
  • Мнения: 4 358
Нещо не видях в рецептата спанак, а на снимката първата нещо ми зеленее. Пък може и чубрицата да е newsm78 Аз мисля да го направя със спънък, но спанака дали суров, или леко задушен.
Някой ако е правил със спанак да сподели.Според мен този спанак ако се слага леко трябва да се бланшира.
И да питам този Сентръл парк къде се намира - да отидем и ние, че много го хвалите.

# 22
  • Мнения: 54
магданозени кюфтенца "Сентрал парк"
Задушават се с масло моркови, лук и магданоз. Като изстине сместа се добавя галета, яйца и подправки. Оформят се кюфтета. Овалват се в брашно и се панират в яйца и галета. Точните пропорции на продуктите съм ги забравила, но маслото, галетата и панировката са задължителни, за да не се разпаднат кюфтетата.

# 23
  • Мнения: 2 481
В моята рецепта няма спанак,това отгоре е чубрица,а в оригинала си мисля че е бланширан и пюриран и е смесен към пюрето от картофи,не се осеща много спанак!

Сентръл парк има в централната градска градина и в Смирненски на младежкия хълм до детското влакче! Peace

Общи условия

Активация на акаунт