СТЕРИЛИТЕТ - откъде да започнем?

  • 10 440
  • 121
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 951
Лелеее, колко сте експедитивни  Grinning Аз сега съм малко заета, но по-нататък ще се включа и аз, ако не сте свършили цялата работа дотогава  Mr. Green

# 76
  • Мнения: 763
Марински, няма опасност да свършим цялата работа  Embarassed Днес също имам доста работа, и сега ще се напъна, пък да видим дали ще успея да се включа после. Не искам да ме занимават с нищо, искам да стоя тук, по цял ден с вас, ама не може  Sad

П.С. Май единственото, което ще свърша днес по темата е да пооцветя в червено още няколко въпроса, които вие така изчерпателно написахте   bouquet Днешният ден ми е напълно загубен по отношение на нашата кауза - след малко ще ми преинсталират уиндоуса  #Cussing out Така че, ако събота и неделя се докопам до компютъра, ще е добре, ако не - другата седмица.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 12:57 от Dodichka

# 77
  • Мнения: 939
Да се включа малко с обяснение newsm78
Ей тука една инсеминация. Ако нещо съм пропуснала - кажете, щото я написах набързо.

Обикновено след доказана проходилост на тръбите и що-годе добри резултати от спермограма, лекарите препоръчват двойките да направят инсеминация. Естествено, за да се направи тази процедура, освен проходими пътища и спермограма има и други изследвания, които трябва да бъдат направени, но при запушени или отстранени тръби, инсе няма как да бъде направено, както и при много лоши показатели на спермограмата. Лекарите преценяват кога двойката може да пробва инсеманиции, колко пъти и как.
Обикновено първата инсеманиация се прави на естествен цикъл (ЕЦ), т.е. – без никакво стимулиране на яйчниците да произведат повече от един фоликул. Ако тя се окаже неуспешна, тогава лекарят може да прецени при следващия опит да има лека стимулация, за да произведете около 4-5 фоликула.
Процедурата се прави след като фоликула (или фоликулите) достигне размер над 18 мм. По принцип при размери на фоликула 16-17 мм се слага инжекция Прегнил (обикновено 5 000 Е). Ако има доказана липса на овулация, тогава дозата Прегнил може да бъде по-голяма. Лекарят преценява колко време след инжектирането ще се подложите на процедурата инсеминация. При някои могат да бъдат няколко часа, при други – до 2-3 дни.
Какво става в деня на процедурата? Ако е донорска (т.е. – поради една или друга причина спермата ще бъде от донор), може да ви извикат и в по- късен час от деня. Ако, обаче, не сте с донорска инсеминация, обикновено мъжът трябва да има запазен час сутринта да „достави” материала, за да имат време в лабораторията да отделят необходимото количество и качество за процедурата. Материалът се „пази” като за спермограма – трябва мъжът да има необходимото въздържание преди да посети специалната стаичка. При по- слаб процент подвижнст на сперматозоидите, е по-добре въздържанието да е до ден-два. Но всяка двойка трябва да е забелязала кога резултатите са най-добри, защото преди инсеминацията винаги има поне по 2 спермограми и е изяснено каква е подвижността и концентрацията.
Така, да се върнем на деня с процедурата – след като вече има материал и жената чака с трепет да бъде осеменена, в някои клиники практикуват инжекция Окситоцин, която се слага преди процедурата. Тази инжекция предизвиква контракции в матката, които трябва да помогнат на „материала” да стигне по-бръзо и лесно до заветната си цел – яйцеклетката.
Самата процедура е следната – преди да се влее материалът, се прави нещо като промивка и вкарване на течност, която да помогне по-бързото придвижване на сперматозоидите до целта. А със спринцовка (в която се намира материалът) и катетър след това се „пускат” и сперматозоидите „в действие”. Процедурата не е по-болезнена от ЦС - при някои може да се усети лека болка, защото материалът се впръсква под налягане и „натиска” тръбите по завоите, ако са по-нагънати. След като сте „осеменени”, оставате да лежите 15-ина минути и после ви пускат да си ходите с надеждата, че чудото ще се получи.
 В случай, че няма спукани фоликули и до следващия ден, се препоръчва реинсеминация (т.е. – процедурата се повтаря), ако от лабораторията съобщят, че преживяемостта на материала е ниска. Обикновено в лабораториите се оставя малка часто от материала.
След като е доказано спукване на поне един от надеждните фоликули, лекарите препоръчват да се пие Дуфастон и Фолиева киселина по схема, която те определят. Като приключите процедурата, остава да чакате и да се надявате, докато не се появи следващ цикъл, изплачете няколко реда сълзи и сополи, проклетисате целия свят и решите да продължите напред.
Успех и дано още след първата инсеминация видите двете черти на теста!

# 78
  • Мнения: 763
Мише, страхотна си бе жена

# 79
  • Мнения: 939
Додич, аз съм страшна, не съм страотна.... Embarassed
И прочетете какво съм написала, щото като приключих с инсетата вече хич не мисля за тях и може да съм пропуснала някоя съществена част, че и без това днес ми е трудно и едно изречение да сглобя.

# 80
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 911
Мише, нека да добавим:
Ако ви се предлага инсеминация с необработен материал, то трябва да знаете, че това е опасно и може да доведе до необратими последици. Не рискувайте вътрематочна инсеминация с необработена сперма - тя се пречиства от умрели сперматозоиди, от отпадъчни частици и се проверява. Освен това за нея също се изисква чиста МБ и тест за хламидии.

# 81
  • Мнения: 939
 newsm10 мдам, права си, пропуснала съм го.... Затова ви карах да четете, щото съм силно разсеяна

# 82
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 911
Бе то и аз така Embarassed, ама като потърпевша от инсеминация без обработка... това ми се е набило в главата здраво Confused

# 83
  • Мнения: 3 246
момичета страхотни сте  БРАВО!!! за невероятната инициатива, мисля че наистина е нещо, което ще е полезно за всички, ама аз си мисля нещо след толкова обикаляне по клиники може да ви се присъди приз "доктор на годината"  bouquet Hug

# 84
  • Мнения: 939
след толкова обикаляне по клиники може да ви се присъди приз "доктор на годината"  bouquet Hug
след толкова обикаляне най-много да ни накарат още да пообикаляме или да ни връчат наградата на Цветунчо с прибавка - "Миткало на годината".
Geia , ми на мен като не ми се е случило, затова и не съм се сетила... ама затуй е добре повече очи да гледат, че да не пропуснем нещо...

# 85
  • Мнения: 3 246
а не Мишинка  миткало не знам но това което сте решили е стархотно, лошото е че наистина започваме да разбираме повече от колокото трябва от тези неща, като една позната голям тормоз наложила на докторите при раждането именно защото е проблемнозабременяла и освен тези неща после чела и много други та докато траело това тя надувала главите на лекарите щото решили да не и обръщат внимание ей това е лошо, и в седмичната се натъкнах на такива неща ох много се отплеснах а исках само да ви поздравя хич не му е мястото тук за говоря глупости Embarassed, но ако се сетя нещо мога да се включа

# 86
  • Мнения: 48
Страхотни сте! Аз съм от тези коитоне пишат, а четат... а и много често ги е страх
Благодаря че Ви има!
Поздрави,

# 87
  • Мнения: 7 716
И ние в началото само четехме. Laughing Не се страхувай, какво толкова ще ти се случи - най-много да забременееш. Laughing

# 88
  • Мнения: 939
да подсетя само...

# 89
  • Мнения: 7 716
Още малко и се освобождавам и започваме активно.

Общи условия

Активация на акаунт