Проблем с яденето

  • 1 240
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Според мен е от хремата! Особено ако е по-обилна и носа запушен. Детето докато се храни диша през носа, ако не може да го прави отказва да яде. Поне Александра е така... При нея това е комбинирано и с увеличени сливици, също предпоставка за неядене, което пък не е задължително за Ерик!

# 16
  • Мнения: 17 407
Може и да е свикнал баба да го храни. Дъщеря ми отказваше попарата в събота и неделя ( тогава съм си в къщи и я храня аз) . Е,не изключвам и другите варианти... Дано не е болен, все пак. Успех!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 728
Съдейки по сина ми се опасявам че е вариант 2. Иван когато е болен или дори малко настинал отказва да яде каквото и да било. Кара само на течности. Случвало се е 5 дни да не яде нищо, ама аз и не го карам. По масата винаги има плодове, бисквити и тем подобни работи и като му се дояде сам си взима. Това откак е проходил.

# 18
  • Мнения: 6 315
И според мен е от нослето. Виж дали и гърлото не е зачервено. Дано бързо му мине на сладунчо!

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Margarita
И според мен е от нослето. Виж дали и гърлото не е зачервено. Дано бързо му мине на сладунчо!


Лошото е, че досега, когато е боледувал това по никакъв начин не се е отразявало на апетита му. Ей това ме обърква.
Днес сме по същият начин. Сутринта си изпи цялото мляко с бисквитка и край ! Две кори хляб на обяд и нищо повече Confused
Каквода правя Cry
Ще ми заслабне момченцето Cry

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 728
Щом пие мляко, давай по-често. Пък и не вярвам за ден-два за заслабне чак толкова. По-добре го заведи на лекар и оправете нослето, а другото ще се оправи само!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Fun
Щом пие мляко, давай по-често. Пък и не вярвам за ден-два за заслабне чак толкова. По-добре го заведи на лекар и оправете нослето, а другото ще се оправи само!


Пие, ама само сутрин, като се събуди много гладен.
В неделя идва лекар в къщи, вчера пък го водих на консултация при личния му. Нищо не могат да ми кажат. Общите неща - лека хрема, зачервено гърленце слабо, ляво ушенце леко и то...
Но за храненето нищо. И ето днес той е добре. Почти няма хрема, нито кашля нито нищо, ухото не пипа.....ама не ще да яде !

# 22
  • Sofiа
  • Мнения: 3 242
Додо ти пита ли го да не е на диета - може да е решил, че е много пухкав и няма да го харесват мацките  Mr. Green
А сега сериозно - на теб не ти ли се е случвало да имаш периоди, когато не ти се яде.
На бобо апетита не се влияе от здравословното състояние - яде си и като е болен. Има обаче периоди (1-2 дни), когато не иска да яде въбще или пък яде по съвсем малко и то само каквото той си реши. 2 седмици не пиеше ад.мляко, сега изведнъж го пропи пак  newsm12

# 23
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Цитат на: Valery
Додо ти пита ли го да не е на диета - може да е решил, че е много пухкав и няма да го харесват мацките  Mr. Green
А сега сериозно - на теб не ти ли се е случвало да имаш периоди, когато не ти се яде.
На бобо апетита не се влияе от здравословното състояние - яде си и като е болен. Има обаче периоди (1-2 дни), когато не иска да яде въбще или пък яде по съвсем малко и то само каквото той си реши. 2 седмици не пиеше ад.мляко, сега изведнъж го пропи пак  newsm12


Дааа, ясно ми е това. Всеки има такива проблем...това което ме смущава е че периода му на въздържание съвпадна с прибирането му в къщи.

# 24
  • Мнения: 1 072
Мисля, че е втория вариант.
За мен едно дете, което по принцип яде (а при бабата е било така) не спира току така изведнъж да яде.
Може и да преживява малко промяната, но по-вероятно е нещо да не се чувства добре милото.
Успех, най-вероятно всичко ще се оправи скоро.

# 25
  • Мнения: 844
И според мен е вариант 2. Като се оправи нослето, ще прояде. Имате мегдан и да отслабнете и някой друг грам, не го насилвай детето. Важното е да оздравее! Пък и няма да става слон я с това ядене. И не забрвяй, че децата след годинката почват да хапват по по-малко и избирателно, все пак и те са живи същества, и те имат вкус и предпочитания! Ама ти си наясно, нали ти е второ!

Общи условия

Активация на акаунт