отзиви за д-р Александров - Варна

  • 118 700
  • 759
  •   1
Отговори
# 555
  • Поморие
  • Мнения: 186
KiaraTiara,30 лв. ултразвуков преглед и тях да ги платим в банката ли?Потребителите на сайта са на възраст над 5 години,така че тия обяснения са меко казано смешни.
Колкото до заплащането - да, не дават касови бележки, но мен лично това не ме е безпокояло никога. Няма кой да ми ги осребри за съжаление. А, че работят за пари - НЕ Е ВЯРНО. Ако беше така, нямаше на мен лично да ми вземат 1000 лв. по-малко само защото правех трети опит там. И това беше преди да въведат новите цени и намалението при последващи опити. В коя друга клиника го има това?
Дживотинче, отчасти съм запозната с историята ти и искам да ти кажа,че страшно те уважавам за борбеността ти ,затова това,което ще напиша нека не те обижда.Просто споделям мнение,а то е-неиздаването на касова бележка би трябвало да те притеснява мила,нищо,че не ги събираш и няма кой да ти ги осребри /и на мене няма кой да ми ги осребри,осребрявам ги аз всеки месец в банката като си плащам месечната вноска по заема/.Честността,която им приписвате е несъвместима с укриване на данъци.Затова може би си позволяват да работят по-евтино и да пускат" промоции" на пациентите си.Това,че не работят за пари-също не е вярно.Няма човек на земята,който да работи за без пари.Никой не може да ме убеди в противното.Това се опитвам да ви обясня.Поне в това отношение не се опитвайте да ги оправдавате.За всичко друго бих ги оправдала.
Още веднъж искам да подчертая това,което посочвам няма нищо общо с професионалните и лични качества на д-р Александров,но на мене не ми харесва това да подавам срамежливо 30 лв. на доктора за прегледа и той да ги сложи в джоба си.Никъде го няма това.Навсякъде другаде просто отиваш на касата ,плащаш и ти дават касова бележка.

# 556
  • Мнения: 57

....И след час, като му "мине", ми казва "...оф, дай да опитаме пак сондаж...". И много още има - цяла книга мога да напиша, но......няма да ви тормозя повече.

Просто исках да кажа, че недоволни ще има, няма начин. Организацията им куца, да, факт е. Ани понякога също е доста директна и меко казано "остра".

Това ми е познато. Явно доктора е подвластен малко или много на настроения ,което е нормално.Исках да споделя,че аз лично си бях изградила много погрешно мнение ,четейки само суперлативи за там и отидох очаквайки да бъда посрещната от група усмихнати и мили хора и тая ми представа рязко се размина в действителността.  Затова е хубаво да се споделят всякакви мнения. Явно съм отишла в неподходящ момент. Относно организацията - първия път чаках около 3 часа ,за да вляза при доктора, а втория път отидох в 11 ч /тогава трябваше да е готов резултата от СГ/ и чаках до 14.30 да ми го дадат .  Знаете как се чака за резултат от СГ,ЧХГ или каквото е там.. Три часа чаках Ани да ми подаде листа от стаята ..щеше да ми изкочи сърцето. ooooh!

# 557
  • София
  • Мнения: 865
KiaraTiara,30 лв. ултразвуков преглед и тях да ги платим в банката ли?Потребителите на сайта са на възраст над 5 години,така че тия обяснения са меко казано смешни.

А ти по - добре си мери приказките, да не ти обясня набързо кой е смешния. Вземи прочети малко закона. Плащания по банков път са им напълно достатъчни. Това, че хората не искат да ви разкарват до банката за 30 лева и ги взимат на ръка е в техен ущърб, защото има такива като тебе дето говорят глупости от неграмотност. Или ти искаш даром да работят? А пък иначе щеше да мрънкаш като за 30 лева те разхождат до отсреща, нали? Угодия няма! Не казвам, че е правилно, но пък си има чисто човешко обяснение!

Ако някой се е почувствал засегнат - сори, хормоните на бременната.

# 558
  • Мнения: 599
А ти по - добре си мери приказките, да не ти обясня набързо кой е смешния.

 #Crazy #Crazy #Crazy
 Joy Joy Joy
Май не само в хормоните е причината.
Простотията няма никакво оправдание/извинение.
За касовите апарати вземи и прочети ТИ кой и защо трябва да ги има, че доста се излагаш.

# 559
  • София
  • Мнения: 6 372
Сигурна съм, че разплащането по банков път е достатъчно. Фирмата на мъжа ми е по същия начин. Няма касов апарат. Естествено, не приема пари в брой. Всичко става по банка.

да, но както сама отбелязваш - не приемат пари в брой, нали?
докато в коментираната клиника приемат пари в брой. това вече е нарушение на закона.

# 560
  • София
  • Мнения: 865
Простотията няма никакво оправдание/извинение.
За касовите апарати вземи и прочети ТИ кой и защо трябва да ги има, че доста се излагаш.

Много, ама много мразя ПРАЗНОГЛАВИ хора. Не заслужаваш 10-те минути, които отделих за да ти покажа, че само с общи приказки не се води спор. Но карай, в настроение съм да те ограмотя малко.

Наредба Н-18 (към ЗДДС)

Чл. 3. (1) Всяко лице е длъжно да регистрира и отчита извършваните от него продажби настоки или услуги във или от търговски обект чрез издаване на фискална касова бележка от фискално устройство (ФУ), освен когато плащането се извършва по банков път или чрез наличен паричен превод, извършен чрез дружество, лицензирано да извършвадейност по налични парични преводи по смисъла на Законът за паричните преводи,електронните платежни инструменти и платежните системи или чрез пощенски паричен превод, извършен чрез лицензиран пощенски оператор за извършване на пощенскипарични преводи по смисъла на Закона за пощенските услуги.

(2) Лице, което извършва продажби на течни горива чрез средства за измерване на разход,е длъжно да регистрира и отчита продажбите на течни горива чрез издаване на фискалнакасова бележка от ЕСФП, включително за платените по банков път или чрез наличенпаричен превод или пощенски паричен превод по ал. 1.

(3) Не е задьлжително използването на ЕСФП при продажби на течни горива от данъченсклад по смисъла на Закона за акцизите и данъчните складове, когато плащането сеизвършва по банков пьт или чрез наличен паричен превод или пощенски паричен преводпо ал. 1.


Надявам се да не съм се изложила много. Не ми е в стила.

# 561
  • Варна
  • Мнения: 25 298
КиараТиара,
не си права, не виждам защо упорстваш. Сама си го написала - при плащане в брой издаването на касов бон е задължително. Какво има да обсъждаме повече не знам. Нямаш ли касов апарат - не приемаш суми в брой. Толкова.

# 562
  • Мнения: 599
Жено, ти цитираш закони, които въобще не разбираш  ooooh!

Чл. 3. (1) Всяко лице е длъжно да регистрира и отчита извършваните от него продажби настоки или услуги във или от търговски обект чрез издаване на фискална касова бележка от фискално устройство (ФУ), освен когато плащането се извършва по банков път или чрез наличен паричен превод, извършен чрез дружество, лицензирано да извършвадейност по налични парични преводи по смисъла на Законът за паричните преводи,електронните платежни инструменти и платежните системи или чрез пощенски паричен превод, извършен чрез лицензиран пощенски оператор за извършване на пощенскипарични преводи по смисъла на Закона за пощенските услуги.

Т.Е. касова бележка се издава винаги, освен в тези случаи, които са посочени.

(2) Лице, което извършва продажби на течни горива чрез средства за измерване на разход,е длъжно да регистрира и отчита продажбите на течни горива чрез издаване на фискалнакасова бележка от ЕСФП, включително за платените по банков път или чрез наличенпаричен превод или пощенски паричен превод по ал. 1.

(3) Не е задьлжително използването на ЕСФП при продажби на течни горива от данъченсклад по смисъла на Закона за акцизите и данъчните складове, когато плащането сеизвършва по банков пьт или чрез наличен паричен превод или пощенски паричен преводпо ал.1

 ??????????

И ..... форума ли съм сбъркала, та си мисля, че тук става въпрос за гинекологични прегледи и ин витро, а то се говори за течни горива  newsm78 и въобще какво общо имат те в нашия спор?
Още по-смешна стана, така че си бременей там и не се занимавай с нещо, което ти е далеч от акъла.
Язък ти за 10-те минути.

# 563
  • Мнения: 2 259
Еййй като се опре до пари става страшна Laughing
Сега да се вклю4а и аз като бивш пациент.Преди 4 години когато му дадоха 2000 лв на проф.Козовски и  му искаха документ ,то бе 4упене на пръсти ,уговорки и др.
С триста зора даде сметка за превод и така се сдобихме с документ за дедената сума от спонсор.
Не е и тайна ве4е май защо не иска да работи с ФАР ,но да не задълбавам  Wink
И е наглост да ска4аш срещу труда на хора работещи  да го има ФАР /"За4атие","Искам бебе" и др/, да искаш да бъде закрит и да т.н.

# 564
  • Мнения: 92
На мен пък ми дадоха банкова сметка и казаха там да преведа сумата за ин витрото. Всеки път при преглед ми  дават касов бон . Знам че на доста момичета  доктора ги преглежда а не им иска пари сигурно и това е противозаконно за някой Rolling Eyes

# 565
  • Мнения: 201
Знам че на доста момичета  доктора ги преглежда а не им иска пари сигурно и това е противозаконно за някой Rolling Eyes

Аз съм от тях. Наистина д-р Александров не е комерсиален !!!

# 566
  • Варна
  • Мнения: 210
Хора, не знам защо се хващате за тия касови бонове. познавам доста хора,които чинно си издават бележки на клиентите/не в тази сфера/ и пак укриват данъци.Два пъти съм правила инвитро в клиниката ,не при д-р Александров,а при доц.Маркова.Прегледи никога не съм плащала,сумата за процедурата мъжът ми я преведе по банков път,имам документ.А Vali:),това ,което казваш,не го вярвам.Моя приятелка също спечели ваучер от фондация Искам бебе,без проблем и дадоха всички документи,от които имаше нужда.За чакането-чака се,да, прегледите преди пункция бяха наистина малко на конвейр.Но въпреки чакането,лошата организация,мизерната обстановка и всичко останало, сбъдват мечтата на хиляди семейства.За мен това е по-важно,чакането се забравя,мизерията също,но детенцето,което спи в момента до мен,винаги ще ми напомня за тези мили хора,които ми помогнаха да сбъдна мечтата си.

# 567
  • София
  • Мнения: 865
Жено, ти цитираш закони, които въобще не разбираш  ooooh!

Чл. 3. (1) Всяко лице е длъжно да регистрира и отчита извършваните от него продажби настоки или услуги във или от търговски обект чрез издаване на фискална касова бележка от фискално устройство (ФУ), освен когато плащането се извършва по банков път .

Т.Е. касова бележка се издава винаги, освен в тези случаи, които са посочени. - Не знам дали си схванала правилно, ама касов бон се издава винаги, и не се издава в случаите когато е настъпило плащане по банков път.

(2) Лице, което извършва продажби на течни горива чрез средства за измерване на разход,е длъжно да регистрира и отчита продажбите на течни горива чрез издаване на фискалнакасова бележка от ЕСФП, включително за платените по банков път или чрез наличенпаричен превод или пощенски паричен превод по ал. 1.

(3) Не е задьлжително използването на ЕСФП при продажби на течни горива от данъченсклад по смисъла на Закона за акцизите и данъчните складове, когато плащането сеизвършва по банков пьт или чрез наличен паричен превод или пощенски паричен преводпо ал.1

 ?????????? - Не разбираш ли? Ами поствам ти й останалите две алинеи за да видиш, че не е извадка от закона, а цялата истина. Само тия с течните горива правят изключение.

И ..... форума ли съм сбъркала, та си мисля, че тук става въпрос за гинекологични прегледи и ин витро, а то се говори за течни горива  newsm78 и въобще какво общо имат те в нашия спор?
Още по-смешна стана, така че си бременей там и не се занимавай с нещо, което ти е далеч от акъла.
Язък ти за 10-те минути. - Язък, че си отворила устата, пардон, че си си мръднала мозъка да мисли. Не се получава.

# 568
  • Мнения: 1 699
И аз за моята процедура и за лапарото превеждах пари по банков път.А след всичките прегледи на които съм ходила нито веднъж не съм плащала на някой от докторите, винаги съм плащала на момичето в дъното-извинявам се пак заабравих как се казва.
Много много жалко че темата пак отива в друга посока  ooooh!
Момичета не спорете-помагайте си.На всяко място ще има доволни и недоволни- в това съм сигурна.Както едно момиче по-напред каза-винаги има и черно и бяло в това спор няма.Никой не е идеален.Въпроса според мен тук е освен да попаднеш на добър специалист-и ти самия да се чувстваш на точното на твоето място-както се чувствах аз.Мога много хубави думи да говоря за екипа там-но и аз съм усетила някои негативи.по време на процедурата ми нямах обаче никакви забележки.Но за лапарото чаках и им се молех доста време.Незнам какъв беше момента но не искаха да го направят-а и на други отказваха незнам защо.Пращаха ме на други места.Колкото и да ми беше мъчно чаках и не се отказах от мисълта че само Д-р Александров ще ми направи лапароскопията.И не съжалявам и за миг дори.Просто трябва да преглъщаме някои от горчилките.Този път който някои от нас трябва да извървят не е никак лек.Дай Боже по-малко хора се налага да "изкачват стълбите до 7-мия етаж" .А тези които все пак са там - да слязат по същите с бебче в ръце.
Успех!

# 569
  • Мнения: 6 624
Но въпреки чакането,лошата организация,мизерната обстановка и всичко останало, сбъдват мечтата на хиляди семейства.За мен това е по-важно,чакането се забравя,мизерията също,но детенцето,което спи в момента до мен,винаги ще ми напомня за тези мили хора,които ми помогнаха да сбъдна мечтата си.

 newsm10

Момичета, който не му допада клиниката и докторите и обслужването, да не я посещава. Изборът е личен. Но моля ви бъдете тактични и не охулвайте толкова безмилостно и безкомпромисно тези толкова хуманни хора. Те не са престъпници. Д-р Александров и екипът му са помогнали на хиляди семейства да сбъднат мечтата си. От цялото си сърце се моля, да сбъднат и нашата мечта...

А това, че се обиждате помежду си е толкова грозно...най-малко всички участници в темата имате или сте имали репродуктивни проблеми. И всички знаете тежкия и труден път на стерилитета. Затова отправям призив към вас: нека се подкрепяме и  да си помагаме!!!

Общи условия

Активация на акаунт