Редовните кюртажи

  • 1 969
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Мерят ни стандартно температурата и ако е над 37,2, което ме се струва чу е нормална температура след раждане, следва преглед с видеозон и там се вижда че има "нещо" недоизчистено, но това поне аз докато бях в родилното се видя при повечето от половината майки. Чудно ми веше и какво е вършено при кюртажа, щом след това пак не съм дойзчистена. Склонна съм да вярвам, че това е стандарна мярка, за след нормално раждане - застраховка за докторите.

За първи път чувам за такава практика. Обаче при теб явно е било необходимо, щом е имало нещо да се изчиста. Друг е въпроса как е била свършена работата. А пък температурата може да се вдигне от много неща....

Не знам, не смятам, че е рутинна практика. Може би така се е случило в конкретната ситуация, че повечето родилки са имали нужда от кюртаж.

# 16
  • Мнения: 343
За първи път чувам за подобно нещо Shocked #Crazy , като редовни кюртажи!


И аз. Ревизия на матката не се ли прави непосредствено след раждането, а не няколко дни след това? За няколко дни такава страшна инфекция може да се развие...

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
кюртаж-``ревизия на матката``се прави ако след раждане не излиза цялата плацента. Peace
smile3521 така е

# 18
  • Мнения: 9 973
Притеснявам се от евентуални последствия и проблеми при следващо забременяване. Все пак ни се иска да си имам още едно детенце.
за това се прави кюртаж-за да нямаш впоследствие проблеми Peace

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Много се озадачих.Нито на мен,нито на някоя от познатите ми майки им е правен кюртаж след раждането

 И аз не съм чувала подобни случаи и то да са ЧАК толкова много.Звучи ми на изказване на жена живееща в чужбина за здравееопазването в БГ.

# 20
  • Мнения: 27 524
Не, ни най-малко не е нормално. Прави се само и единствено ако не е излязла цялата плацента и има парченца въре, които могат да предизвикат инфекция и отравяне на кръвта. Това е грешка на израждащия доктор. Признаците са температура и треска. Нямам позната или близка с подобна интервенция. Калпав доктор е причината за подобно нещо.

# 21
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами аз раждах със секцио, така или иначе си е част от операцията, но какво точно имате против процедурата? Идеята е да не остане нещо във вас, което да направи големи проблеми... и е стандартна процедура, дори при вадене на зъб.

# 22
  • Мнения: 1 006
Мен не са ме кюртирали,нито съм чувала на някоя от познатите майки да са правили такова нещо.Предполагам,че се прави ако плацентата не е извадена цяла.

# 23
  • Мнения: 999
Така и не каза къде си раждала.

# 24
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
Мерят ни стандартно температурата и ако е над 37,2, което ме се струва чу е нормална температура след раждане, следва преглед с видеозон и там се вижда че има "нещо" недоизчистено, но това поне аз докато бях в родилното се видя при повечето от половината майки. Чудно ми веше и какво е вършено при кюртажа, щом след това пак не съм дойзчистена. Склонна съм да вярвам, че това е стандарна мярка, за след нормално раждане - застраховка за докторите.
Ми сигурно сме раждали на едно и също място , защото и аз като раждах беше същото!!!!

# 25
  • София
  • Мнения: 431
хайде кажете коя е тази болница

# 26
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
хайде кажете коя е тази болница
АГ-Русе!!!

# 27
  • Мнения: 49
    Имах намерение да раждам в един град, но в последствие нещата се получиха другаде. Вграда АГ-то е едно и нямам намерение да му правя реклама, все пак сме живи и здрави и детето ми и аз, за което съм благодарна и на Господ все пак. Дано да нямам проблеми при следващо раждане, а за това къде да се случи ще си помисля по внимателно.
    Искам да благодаря на всички, но въпросът ми нямаше за цел да разпалва приказки около определени родилни заведения, защото ако нямаш в един момент възможност за избор къде да родиш, нещата просто се случват. Исках да разбера има ли някоя майка, която се е сблъскала със същото нещо и има ли последици при нея след това. А също мнението ви дали е нормално често кюртиране, за което явно си има причини.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 734
katiABV,майката говори за нормално раждалите жени.При секцио естесвено процедурата е част от операцията.При нормалното раждане последния етап след бебето е раждането на плацентата.Още тогава се гледа дали е цяла и ако не е се доизчиства.Практиката за правене на кюртаж дни след раждането на мен ми говори 2 неща:
1.лекарят не си свършва добре работата при самото раждане,или
2.превантивно се подлагат всички пациентки на кюртаж няколко дни след раждането,което не е добра практика,защото това е насилствена манипулация в-у матката и не трябва да се прави без нужда.

# 29
  • Мнения: 9 973
 Shockedкой луд прави кюртажи СЛЕД ДНИ.............
Ами ако умре жената докато се нагласят...........
Не вярвам на това.....момичето(жената)нещо е недоразбрала.
Това се прави ВЕДНАГА след излизането на плода.Дърпат пъпната връв и натискат пъпа от горе.Щом плацентата е цяла-ОК,иначе-упояват и чистят.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт