Пенкилер, по интереси

  • 2 174
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 420
Margo, и аз обичам химия, ама органична. Квантите ми бягат по тача....бледи спомени имам от гимназията само, а при мисълта какво ме чака с децата в училище...май ще се налага да си припомням и да уча наново, не е лошо де, аз обичам да знам, ама....

Моргана, направо ти завиждам за български автори. Това, което наскоро си попричатм е Чудомир, страшно го обичам!
То, и Удхаус ми се чете, ама не го намирам на френски, а на английски, нещо не мога да се пусна да го чета. Имах му всичко, излизало на български, но се оказа, че книгите ми, оставени на съхранение у свекъра, просто са изчезнали! А имах само стойностна литература, вкл. и детска, която пазех за моите деца.

# 16
  • София
  • Мнения: 6 477
Марго, аз вече не искам да чета никаква химия....13 години стигат както се пееше в една песен от зората на демокрацията Joy Joy Joy Но виж с огромен интерес изчетох "Ген" на майкъл Крайтън - имаше научна фантастика, но беше се постарал човека много да понаучи туй-онуй за генното инженерство...това е нещото, което все още попрочитам и за него нещо и с носталгия си спомням времето когато работех макар и за кратко такова нещо....Но никога не е късно да ме хванат лудите и да запраша някъде по света в някоя геннетична лаборатория Wink Wink Wink

# 17
  • Мнения: 6 315
Аз да си призная честно на мен квантовата и теоретичната химия си ми беше спасение от лабораториите. Канадиан, аз не понасям органичната заради миризмите, които се носят  Laughing. Лабораторните не ща и да си ги спомням. Морги, знам че стига ама на мен са ми интересни някои неща. А и е много гот като чуеш/прочетеш/видиш нещо и да кажеш "това в глупост!" или да решиш, че има нещо разумно в него и да попрочетеш още неща, за да си го избистриш Wink.

За училището на хлапака не ща и да мисля аз, че кой знае какво ще стане до тогава и колко ще трябва да уча и аз  Laughing.

Иначе в момента нещо съм зациклила здраво. Имам за четене бая книжки натрупани до леглото + една камара професионална литература, която ми взима и без това малкото останал акъл в главата. Пък това да накараш един технописец да чете гайдове и помощна литература хич не е лесно Wink - свикнали сме да я творим, не да я четем.

Канадиан аз сега събирам за дребоса книги. Тези, които са останали в наследство от мен и сестра ми са в окаяно състояние, защото сме ги чели по сто пъти. Не се ядосвай, ще пращаме ако трябва! Ей сега има една прИмоция 3 детски книги на цената на 2 и миналата седмица си купих тези, които нямам. Иначе малкото човече умира да му разказвам измислени призказки, ще взема да си купя диктофон да записвам и после да ги пиша, че направо се възхищавам на фантазията си на моменти  Grinning

# 18
  • Мнения: 660
Аз същос е интересувам много от стара история на човечеството,за изчезнали цивилизации.
Бях чела,че много преди да дойдат белите на Новия свят и преди индианците(инките,маите да почнат да строят храмове и градове),там е имало бели хора,които са им показали много умения,после тези бели хора по някаква причина са били изселени от маите  и са напуснали Новия свят и са се насочили може би към Полинезия.
Как са пребивавали там и са оставили доказателства с това,че има тяхни ликове,на бял човек глава изобразена с европеидни черти в древните градове,е загадка,като тогава още йората не са познавали средства с които да прекосят голямата вода,ние знаем,че пръв е открил Америка Колумб.Има теории,че тези бели хора са дошли там преди стотици хиляди години ,когато континентите може би са били съединени.Ама как са били толкова развити за да покажат на местното население и построят такива храмове  в онова време ,когато човекът е бил доста недоразвито умствено и интелектуално същество е загадка за всички
Може биб теорията на Дарвин е доста грешна и човекът не е произлязал от маймуната или от тем подобни вариации,защото всички знаем как трудно се отглежда едно човешко бебе,то не тръгва да ходи веднага,по трудно се адаптира към околната среда от животните и родителите трябва да си били доста узрели на мозъчно йиво за да успеят да запазят живо детето си,мисля,че човекът ако беше произлязъл от маймуна нямаше вече да съществува отдавна в този вид и щеше да е изчезнал вид..
Е това са мои разсъждения,не се смейте  Hug

# 19
  • Мнения: 651
Латиноамериканска култура. Литература-Габриел Гарсия Маркес, Исабел Алиенде, Пауло Куельо ( малко го преекспонираха вече....)....Латиноамериканска музика, кухня, дизайн,архитектура....всичко!  Grinning Има една особена чувственост във въздуха дори на тези страни...много ми допада, всичко ме омагьосва....Понякога дори сапунките им мога да гледам...заради детската им наивност  Grinning

# 20
  • Мнения: 1 023
аз малко на ина4е.
плета. шия на ръка. преправям обувки. и ръкоделя све що докопам.
такъв ми модела.
съсипващ. Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 192
И аз да се включа,Египет,майте,Антарктида,въобще всичко свързано с древните цивилизации.Книги от сорта на Богове,гробници и учени,Изгубените градове на древна Европа и Средиземноморието,Рамзес,Синухе египтянинът,и все от този род четиво.     bouquet

# 22
  • Мнения: 189
Моите интереси са книги, чета доста; цветя; обзавеждане; гоблени - за които нямам време и обичам да апликирам, режа, лепя - в тази насока се изявявам най - вече като правя разни неща за детето. Други хобита - пазаруване, което май ми се превръща в мания и  е по - скоро вреден навик, който трябва да изкореня. По професия съм юрист и правните казуси са ми интересни, но това е вече професионално.

# 23
  • Мнения: 1 327
Моите интереси са книги, чета доста; цветя; обзавеждане; гоблени - за които нямам време и обичам да апликирам, режа, лепя - в тази насока се изявявам най - вече като правя разни неща за детето. Други хобита - пазаруване, което май ми се превръща в мания и  е по - скоро вреден навик, който трябва да изкореня. По професия съм юрист и правните казуси са ми интересни, но това е вече професионално.

алая, намирам много сходни интереси с теб  Flutter

# 24
  • Мнения: 189
Радвам се. Аз да имах време, много повече щях да се занимавам, но пусто като се върна от работа - кое по-напред. Само за четенето успявам винаги да намеря време - без да съм чела книга, не мога да заспя вечер.

# 25
  • София
  • Мнения: 6 477
Марго, аз също обичам да си чета по моите науки книжки точно за да кажа - ееех, ама какви глупости ей! А най-много се хиля като гледам филми и там едни лабАрАтории все с цветни неща и сичкото народ пипа дет не му е работата! Един ден се търкалях от смях понеже ако героя наистина връткаше разните кранчета в живота лабото ще избухне hahaha hahaha hahaha И в този ред на мисли - най-трудно се получават цветни съединения, ама по филмите бъка от тях, за да е шарено и "нАучно" - ударението е на  А  hahaha hahaha hahaha

Та опитвам се така да не си забравям и аз професията, щото ми е мъчно...а иначе за дребса - жална й майка по химия, биология и математика Joy Joy Joy Няма да има мърданка! Wink Wink

# 26
  • Мнения: 6 315
И аз плета и шия на ръка. С ръцете си мога всичко да направя, освен да рисувам  Laughing ако имам време и желание. Сега си оплетох шал и шапка, за бебата на сестра ми - чантичка, и одеалце за куклите й. Ще правя и възглавничка. А за малчо - пуловер съм решила да изплета.

В момента в мааалкото свободно време което имам пиша и така. Нищо, че учителката по литература едва не ме остави на матура - аз тъй напук си пиша разни нещица  Laughing.

Морги, ей за това говоря и аз. Много е забавно като видиш какви фантасмагории има по филмите или някои журналистически статии Wink.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз това с плетенето и шиенето нямам нерви да го правя. Иначе мога...но предпочитам дребните ремонти в къщи Joy Joy Joy Онзи ден си направих аплика на стената да светне - сложих му ключе "мързеливче", кабел и всички екстри...и мнооого ме кефеше кат светна. А дребната умираше от кеф и викаше: Ааааа, мама е вълшебница....А аз й отговарях: Да, за добрите съм вълшебница, ама за лошите - магьосница! Wink Wink Wink Тя вече е обяснила и в детската, че майка й била мълшебница-магОсница

Общи условия

Активация на акаунт