Какво може да ви накара да се ядосате така?

  • 2 188
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
безочието на любимите депутати-най-любима тема ми е смяната на автомобилния им парк!!!Горките, с тия стари мерцедеси дето карат сега ще им се смеят в Европа-не може така! Аз лично бих им платила едно пътуване до парламента в Дания-да видят как там депутатите от тази "бедна" страна ходят на работа с колело. Иначе линейките ни на по 100 години; кувьозите за децата ни-също...
Вбесява ме и нашето българско търпение!

# 16
  • Мнения: 2 577
Вбесява ме бюрокрацията. Във всичките си измерения - от това да работиш в такава среда, в която да има куп излишна бумащина, до това да трябва да минеш като клиент през нея...
Направо ми причернява и вдигам луди скандали понякога - знам, че няма смисъл, но не мога да се сдържам.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 17
  • Sf
  • Мнения: 808
"Благодарение" на тази точно същата стачка днес едвам излязохме от Париж, който беше гмеж от автомобили, колелета и мотопеди... При полет днес, 14-ти, на обяд, мислехме да тръгнем снощи, защото само тогава още имаше заблудени таксита по улиците и като се обадихме да си поръчаме от предната вечер такси за тази сутрин, от абсолютно всички фирми за таксита ни отказаха, защото свободни таксита просто нямало за деня!!!

С еквилибристики и познати в посолството стигнахме навреме. Но това и всичко останало ще споделя по-късно, като се поосвестя след пътуването. Мислех да не пиша тази вечер в Клю-то, но темата ми привлече вниманието.

Французите са организирани, когато става дума да си отстояват правата. Мога да пиша много за мързела им, за шофинизма им, за нацианалната им принадлежност, гордости и предрасъдъци, както и за това какви хора са, как може шофьор на автобус да слезе, да остави пътниците си, само и само да ти помогне и да те упъти от погрешната спирка към правилната... За усмихнатите и ведри продавачи, сервитьори или непознати в метрото...

Може да научим доста неща за това как да се оттучим да сме овчедуши, търпеливи и безучастни!!!

П.П. Днес ни казаха, че стачката може би ще продължи до неделя вкл., но се знае, че могат и повече  Grinning През 95 транспортните работници стачкували месец... А и всеки месец профилактично във Франция някой за нещо стачкува  Grinning

# 18
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Отпадането на необлагаемия минимум ме вбесява:
-  защото извънщатните ми сътрудници при максимално натоварване (а то хич не е такова в обикновени дни) пряко сили могат да изкарат 100-ина лв. на месец, на такава и по-малка сума да прибереш 10% си е направо перверзно;
-  защото още по-перверзно е, че ставките, на които работят, не са актуализирани от 1999 г. и никой няма и намерение да го прави Sick;
-  защото на 70-80% от колегите заплатите им варират м/у 300 и 500 лв. при обичаен работен ден доста повече от 8 часа, а не е сигурно дали в края на месеца и толкова ще получат, защото изпълнителният директор може да реши, че не са били достатъчно натоварени и да им ги намали по своя преценка;
-  защото и да искам да протестирам(е), май няма къде и пред кого - работя в частния сектор, а и проблемът ни си е на местно фирмено ниво; последният път, когато се 'обадих(ме)' по въпроса чух(ме) фрази по свой адрес, които с успех конкурират оная крилатата от зората на демокрацията за 'алчните старци, излезли на припек'; отделно трудът ни бе окачествен като 'неквалифициран', а далеч не е такъв - напротив, без него са 'за палците';
-  защото и да реша да се обадя отново, едва ли ще има особен смисъл - 2-3 години след горните, а и други подобни събития станах леко неудобна и в момента работя като 'freelancer', пак за същата организация, за относително независим човек, чиято дума се чува, не съм обаче в позиция да воювам за реформи.

ПП. Имаме си и репортаж от мястото на събитието Grinning. Кросич, добре дошла Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 1 074
Стачката на учителите - промени ми живота, защото се махнах от професията. Следваща стъпка - аут от държавата. Тук и без това на никого не са му притрябвали даскали.

Ааайде сега нема нужда от емоционални изяви. Как точно се отказа като си в майчинство?

На теб ли да ти давам отчет? Ти по-спокойно с емоциите, невъзпитанието ти надхвърля търпението ми.

# 20
  • Мнения: 1 072
О, аз спрях от известно време, да се ядосвам на Държавата като цяло, на институции, учреждения и всякакви такива събирателно-имагинерни образи. Ядосват ме конкретни хора и то конкретните им постъпки.

Пример: Всички, които имат кучета и не си чистят изпражненията, адски много ме дразнят. Само да са започнали да се превземат и да ми обясняват, как Общината е длъжна да чисти след задниците на питомците им.

Пример ІІ: Всички, които се тикат с абтомобилите си броня до броня, изпадайки в ужас, че можеш все пак да се промъкнеш и да пресечеш на пешеходна пътека без светофар.

Пример ІІІ: Колкото пъти се кача на градски транспорт, толкова пъти ставам свидетел на скандал, породен от някаква нищожна причина. Дразнят ме вечно кривите и префърцунени пътници. Искат отношение все едно са в частния си самолет.

Пример ІV: И вечно нещастните ме дразнят. Е така, без особена причина ми идва да им извъртя по един шамар, да ги заболи, та да започнат да се радват, когато болката изчезне.

# 21
  • Мнения: 822
Последно ме ядоса безумното поведение на даскалите, днес на родителската видях, че ама никак не съм изключение, чак ми дожаля за тях.  Сега вече родителите наистина почват да ИЗИСКВАТ!
Чудесно!Неочаквано добра комбинация!Значи все пак стачката е била от полза и за вас...
Свалиха ви белезниците и ви махнаха тиксото от устата...Хубаво е,че макар и късно и вие сте научили нещо!

Не е задължително да съм ядосана,за да изляза на улицата...Правила съм го и заради идеи,в които силно вярвам.Това не означава,че винаги съм била права.
А французите,ако и да са физически мързеливи,поне доказват,че не са социално и политически заспали или направо осакатени.Между "висок праг на социална търпимост" и пълна абдикация от социално-политическите проблеми крачката е само една.Ние къде сме?
България е рай и за социалния снобизъм.На улицата излизат само "простолюдието" и "издънките на обществото".Останалите се реят в небесата...

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 05:54 от niara

# 22
  • Мнения: 62
Стачката на учителите - промени ми живота, защото се махнах от професията. Следваща стъпка - аут от държавата. Тук и без това на никого не са му притрябвали даскали.
Цитат
по време на стачката преживях нещо страшно!!!когато се съвзех и се огледах какво видях-децата вместо в клас седят на групички по училищните пейки пушат говорят,,,а учителите правят същото на училищните стълби!никой от тях не се трогваше!това ли е примера на това ли подражават децата ни това ме вбесява-а после упрекват родителя

# 23
  • Мнения: 2 401
Стачката на учителите - промени ми живота, защото се махнах от професията. Следваща стъпка - аут от държавата. Тук и без това на никого не са му притрябвали даскали.

Ааайде сега нема нужда от емоционални изяви. Как точно се отказа като си в майчинство?

На теб ли да ти давам отчет? Ти по-спокойно с емоциите, невъзпитанието ти надхвърля търпението ми.

Слушам, моля другарко, само не с пръчката Sad

# 24
  • Мнения: 8 999
Защо тъй се умилявате от стачката на французите, а нашата родна стачка оплюхте, низвергнахте и стъпкахте в калта. Имахме се чудесна стачка, но никой извън съответния бранш не я подкрепи.

# 25
  • Мнения: 62
Защо тъй се умилявате от стачката на французите, а нашата родна стачка оплюхте, низвергнахте и стъпкахте в калта. Имахме се чудесна стачка, но никой извън съответния бранш не я подкрепи.
Подкрепям учителите,лекарите всички които стачкуват /но какво е обучението днес?не ме ядосват стачките-кога вашата учителка е пушила и пила с вас или пред вас?

# 26
  • Мнения: 27 524
Както вече се каза - търпеливи и претръпнали сме. А и нищо вече не ни изненадва.
Най-много мисля бих се ядосала и се ядосвам на две неща - пенсиите далеч под жизнения стандарт и болничната практика малки деца да се взимат там без майката  ooooh!

# 27
  • София
  • Мнения: 397
Много неща- масовото осигуряване на минимална, непризнаване на болнични, отработване на отпуски и тн в частния сектор, въпреки че уж нещата вече са се оправили,  изравнителната сметка за парното, висенето на опашка навсякъде за всякакви елементарни нужди и действия, обсъждането на мафиотите като ВИП-персони и елита на България......

# 28
  • Мнения: 335
Я, и в Немско ги мързяло!

http://dnes.dir.bg/2007/11/15/news2336400.html
Влаковете в Германия не помръднаха/15 ноември 2007 / БТА
Най-голямата стачка в историята на държавния железопътен оператор Дойче бан (Deutsche Bahn) се очаква днес да засегне милиони редовни пътници и туристи, предадоха световните агенции.


Някой да иска да е германец?

Франсетата са уникални мързеливци,
нормално е да не им изнася да бачкат
до смърт. Работна седмица 35 часа, в
Германия 42. Ще стана французойка.

Последна редакция: чт, 15 ное 2007, 13:54 от Холограма

# 29
  • Мнения: 162
           Французите стачкували постоянно. Така те показват недоволството си и винаги постигат целите си. А какво имаме ние 1-2-3 стачки. Мълчим си. Тук ни е проблема. Може би ние сме виновни за положението в страната, вместо да се оплакваме от Правителството. Трябват действия, а не мрънкане.

Общи условия

Активация на акаунт