Постите идват със страшна сила + рецепти за пости!

  • 9 678
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
За постещите предлагам салатка за подсилване  Heart Eyes

Салата "Витамина"

1 ряпа (бяла,черна,червена - все става),половин глава червено цвекло(сурово),морков настъргани,Половин или един стрък праз нарязан ситно,сол,олио(или зехтин),оцет(или лимонов сок).

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
За постещите предлагам салатка за подсилване  Heart Eyes

Салата "Витамина"

1 ряпа (бяла,черна,червена - все става),половин глава червено цвекло(сурово),морков настъргани,Половин или един стрък праз нарязан ситно,сол,олио(или зехтин),оцет(или лимонов сок).

Аз тая салатка си я хапвам честичко, независимо че не постя сега! Наблягам мноооого на оцетчето или лимона обаче!  Wink

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 526

Много апетитно изглеждат зеленчуците върху подложка  от праз! Може ли рецептата?

# 18
  • Мнения: 7 201
За съжаление не мога без мляко , сирене и кашкавал  Whistling- не съм голям фен на месото- за това и не се пробвам да постя.
И аз не мога без тези продукти! Blush

# 19
Аз не постя, но мъж ми тази година реши да пости и ми е ужасно трудно да готвя без млечни продукти. Тези дни караме на боб и леща. Вчера правих кюфтета от ориз с гъби и маслини, а към тях направих доматен сос. Heart Eyes Оказаха се доста вкусни.  Ще следя темата с интерес  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 376
Има толкова много варианти на ястия без млечни продукти!
В къщи почти никога не готвя с млечни продукти,защото просто не ги консумирам вече,само на някои от ястията на мъжа ми слагам,но по принцип гледам да ограничавам и неговата консумация  Mr. Green

Ето още малко рецепти   http://www.emilova.org/bg/recipes.html    Peace

# 21
Има толкова много варианти на ястия без млечни продукти!
В къщи почти никога не готвя с млечни продукти,защото просто не ги консумирам вече,само на някои от ястията на мъжа ми слагам,но по принцип гледам да ограничавам и неговата консумация  Mr. Green

Ето още малко рецепти   http://www.emilova.org/bg/recipes.html    Peace

  bouquet за линка

# 22
  • Мнения: 349

Много апетитно изглеждат зеленчуците върху подложка  от праз! Може ли рецептата?
Валяbouquet това са задушено - пържени в мазнина и малко гъбен бульон малки чушки, праз и цели гъби /за да се напълнят/. Да го кажем  миш- маш. Овкусени са с чесън, черен пипер и магданоз. Преди сервиране поливам с ароматен зехтин. А подложката е от бланширан и преплетен праз /взаимствана идея от руски форум/ Hug

Днес - Спанак с гъби и ориз и щрудел   Grinning

# 23

Много апетитно изглеждат зеленчуците върху подложка  от праз! Може ли рецептата?
Валяbouquet това са задушено - пържени в мазнина и малко гъбен бульон малки чушки, праз и цели гъби /за да се напълнят/. Да го кажем  миш- маш. Овкусени са с чесън, черен пипер и магданоз. Преди сервиране поливам с ароматен зехтин. А подложката е от бланширан и преплетен праз /взаимствана идея от руски форум/ Hug

Днес - Спанак с гъби и ориз и щрудел   Grinning


 Praynig Praynig Praynig рецептичката за щрудела Praynig Направо ми потекоха лигите

# 24
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Привет момичета и поздрави за тези , които са решили да постят - за жалост аз нямам воля , а мъжо е вълк Simple Smile
По темата - яжте много ядки , слагайте ги в гозбичките - така ще се засищате , ще придавате плътност на ястията и ще поемате важни витамини и минерали .
Аз много обичам ориз с орехи и гъби :
Задушавам лук и гъби .
Оцъклям ориз .
Заливам с гореща вода .
Посолявам .
Към края прибавям скълцани орехи , черен пипер и девисил .
Последното е за шик аромат .
Става и за плънка на шаран по Никулден .
Да ви е сладко !
Ако се сетя още нещо ще пиша , но рядко готвя постно - не върви Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 647
Момичета, с риск  да  се  повторя ви предлагам да  погледнете  предната тема :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=164238.0

 там  бяхме събрали  много полезни и разнообразни рецепти - все пак постите не са само  боб и леща  hahaha Joy Twisted Evil
 
Другарче за ядките си  много права - много са полезни и трябжа да се приемат редовно  и не само от постещите Simple Smile ( тук изключвам фъстъците )
  chef Hug Hug

# 26
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма да постя, макар че за Великден го правих (ей така за идеята, не по религиозни причини), та даже и домочадието изкара доста време само на постни неща (май 3 седмици устискаха). Спокойно мога без месо, млякото е по-трудно (а и заради децата не ми се иска), но успявам, ако си го наложа. Само че нямам желание в момента - вероятно пролетта пак ще го направя. Обаче ще следя темата заради рецептите - харесвам постни неща и понякога има наистина много вкусни работи Grinning
Засега съм си заплюла да пробвам булгур с картофи и моркови от една от арабските теми, а днес ще готвя или праз с ориз и моркови, или ориз с домати и нахут (второто ми е любимото ядене с ориз, заедно с китайските варианти на ориз със зелечуци).

# 27
  • Мнения: 349
ANGYA ,
благодаря ти smile3525

fani_73    bouquet,
тези щрудели  се правят лесно - ето и рецептата /по скоро идея/
Щрудел    с ябълки /постен/
Готови кори по 3 пласта от половината  широчина на листа, намазани с магарин и олио.
Плънка: *настъргани ябълки, стафиди, сушени кайсии и орехи; отделно - * галета /стрити обикновени бисквити; *канела, ванилия,*захар.
Подреждане:
Върху единия край на тясната страна на събраните и омазнени 3 кори /половинки/ се поставя  тънък слой галета, отгоре захар, канела, ябълки, стафиди и орехи, как канела, галета и захар.
Прегъват се дългите страни на вътре около 1,5 - 2 см, мажат се с мазнина и с плънката се навива  руло /така сместта не изпада при печене/. Края на кората също се намазва с мазнина, за да се залепи – получава се стегнато пакетче рулце. Поставят се в тава за печене /тефлонова или омазнена обикновена/, намазват се рулцата с мазнина, може и да се поръсятт с галета и захар, и се прорязват отгоре около 1 см /за да се изпари влагата от ябълките/.
Пекат се на умерена фурна до зачервяване, след което се изваждат и напръскват с вода и завиват с кърпа, да се задушат.
Могат да се поръсят с ароматизирана с ванилия и канела пудра захар.Или  да се залеят и със захарен сироп – съотношение 1: 2 захар-вода, / студени с топъл сироп или обратно/.
 Hug
Днес - Картофена сотирана пирамида
и печена тиква с мед и орехи
 Simple Smile

# 28
  • Мнения: 923
И аз ще се включа в темата. Не мога да изкарам целите пости, но поне две седмици успявам
Изчерпвам се с боб, леща, праз с ориз, гъби с ориз, постни чушки, картофена яхния .
и всички варианти на картови - пържени, варени , печени

# 29
  • Мнения: 1 679
ddoychinova,
Моля за рецептите на ястията, които предлагаш като меню всеки ден

Щрудела с ябълки е чудесен   newsm10

Общи условия

Активация на акаунт