Прави ли се все още така?

  • 6 780
  • 142
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 17 410


Права си, и аз се дразня и казвам на майка, да не дава, а тя вика "Не ми е удобно да ме гледат накриво", абе карат те да се чувстваш длъжен, даже и да не си

А не сте ли се замисляли, че причините да ви гледат накриво могат да бъдет десетки други, но не и, че си искат пари от вас? Добре е да го направите Wink

# 106
  • Мнения: 8 999
А и в темата не се обсъждат рушветите, а малка торбичка с благодарности при изписването. Аз съм попадала четири пъти в болница до сега. За първите два престоя не съм давала нищо, за вторите два /двете раждания/ раздавах почерпки наред - просто бях доволна и щастлива.

# 107
  • Мнения: 337

А не сте ли се замисляли, че причините да ви гледат накриво могат да бъдет десетки други, но не и, че си искат пари от вас? Добре е да го направите Wink

Не съм, защото като си с 2 празни ръце, гледат така Crazy, а когато са пълни така Money
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

# 108
  • София
  • Мнения: 5 074
По моему и торбичката си е рушвет. На теб някой дава ли ти такава, когато си вършиш работата, за която ти плащат. Друг е въпроса за ниските заплати на лекарите, за което и аз съм съгласна. Но това май е друга тема.

# 109
  • Мнения: 17 410
Ами ако сами сте си решили да давате пари- сори, ваш проблем Wink Оспмаваме тотално темата, която е за съвсем друго.
Хората дават от благодарност. ИЗлишно  е, но го правят и не знам от кога и защо се е наложила тази практика. Никой не ви кара насила да давате.

# 110
  • Мнения: 1 100
   Аз бих дала каквото и да е, ако си гледат наистина работата и са мили, а не гледат на пациента като на бройка, като на оная, дето купува евтини бонбони и вино-боклук.
Бих взела скъп шоколад, бонбони или някаква друга скъпа напитка. Не виждам нищо притеснително в това да им занесеш на хората. Ако се зарадват, добре, а ако не - тях да ги е яд.

# 111
  • Мнения: 1 955
По моему и торбичката си е рушвет. На теб някой дава ли ти такава, когато си вършиш работата, за която ти плащат.
Разликата е голяма. Рушвет е когато ти искат торбичка, пликче или каквото там се иска, преди да е свършена каквато и да е работа.
Това, за което говорим тук е почерпка, която ти сам си решаваш искаш ли, или не да направиш.

# 112
  • Мнения: 1 100
По моему и торбичката си е рушвет. На теб някой дава ли ти такава, когато си вършиш работата, за която ти плащат. Друг е въпроса за ниските заплати на лекарите, за което и аз съм съгласна. Но това май е друга тема.

Е, не мисля, че торбичката е рушвет. Тя се дава от благодарност. Тези хора спасяват човешки животи.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 783
Аз лично не я обичам торбичката, кара ме да се чувствам неудобно. Все едно работя за кутия бонбони. Обикновено я оставям на сестрите. Колкото и да е странно, много се радвам на....цветя.
Най-готината благодарност, която съм получавала беше от един дядо - цяла торба круши.
Погрешно е да смятате, че ви гледат в ръцете.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 10:32 от Im_im

# 114
  • Мнения: 1 955
Освен това, гледам често задавате въпроса "На вас някой носи ли ви нещо?", та да кажа, че аз съм. Носила съм в данъчното, в ХЕИ-то. И на други места, сега не мога да се сетя, но наистина съм искала да го направя. След свършена работа, все пак. Доволна, че и предоволна съм била и не виждам нищо лошо да изразя благодарността си по този начин. Никой нищо не ми е искал, разбира се.

# 115
  • София
  • Мнения: 5 074
Еееее, то в тези институции всеки носи,защото иначе лошо....

# 116
  • Мнения: 7 837
Нищо не оставих при сегашното ми раждане. За сметка на това, те ме затрупаха с неща.
Едно чистосърдечно "Благодаря" е предостатъчно, мисля аз.

# 117
  • Мнения: 14 505
Нищо не оставих при сегашното ми раждане. За сметка на това, те ме затрупаха с неща.
Едно чистосърдечно "Благодаря" е предостатъчно, мисля аз.

е че в щатите има ли я тази практика въобще?

# 118
  • Мнения: 7 837
Може и да я има, страна голяма, нрави всякакви. В една от сериите на ER, след раждането оставиха бутилка шампанско на Аби.
Признавам си, обадих се на една мацка, родила преди мен, за да я питам, дали не трябва да дам благодарствена картичка на екипа (за ядене и пиене не си и помислих).
Затова не посмях да напиша - "балкански манталитет". Все щеше да ми скочи някой  Laughing

# 119
  • Мнения: 2 891
Никому нищо не давам  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт