Има ли Господ и вярвате ли в него? - V

  • 28 524
  • 860
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 263
Е затова аз лично не уважавам църквите/не съм привърженик...Peace  Всяка с нейните догми и правила строгост и забрани.... Rolling Eyes
Ето там ти е пропуска,че не гледаш на християнството през правилата обяснени в библията,а съдиш според правилата,които си е поставила църквата,която и да е тя.
Единствения начин да научиш истината за Бог  е като разсъждаваш през призмата на библията,а не през призмата на догмите на църквата.

# 16
  • Linz
  • Мнения: 11 619
На мен не ми се открива. Или аз не го виждам.

# 17
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
има ли някъде из нета сбито четиво на тема "какво е християнски морал и ценности" ?

# 18
  • Мнения: 720
има ли някъде из нета сбито четиво на тема "какво е християнски морал и ценности" ?


из нета незнам приятелю,но виж в библията има.
иначе в нета морал и ценности колкото искаш....

# 19
  • Мнения: 822
има ли някъде из нета сбито четиво на тема "какво е християнски морал и ценности" ?
Labrador, според мен най-доброто, което можеш да прочетеш по темата е записано в Новия Завет! Виж   проповедтта на планината, която се намира в Евангелие от Матей и започва от глава 5   Peace

# 20
  • Мнения: 1 263
На мен не ми се открива. Или аз не го виждам.
А замисляла ли си се да промениш подхода?
Кое е е по стойностното ,от което си заслужава да разбираш newsm78 1000 и една теории,как е създаден например света или да знаеш начина,по който наистина можеш да обичаш другите и себе си,кое е истински доброто?
Кое от двете знания би направило в средата ,в която живееш щастието да е по-често срещано,а мъката и болката да стоят далеч.
Защо например,не се опиташ да видиш доколко думите на Исус за отношенията между хората и природата на самия човек отговарят на истината ?
Може би,така има по-голяма вероятност да ти се открие.  bouquet
Вярвам,че Бог не се интересува толкова доколко ще Го признаеш за създател на всичко,колкото самата ти какъв човек си-склонна ли си да последваш пътя,по който да вършиш добро или не.

Последна редакция: пт, 16 ное 2007, 12:40 от mummy

# 21

Правилата обикновено се създават от хората , а Христос ще дойде , за да вземе точно една църква - която ще бъде "без петно и бръчка" както пише в библията.

това може да не е тази която се очаква, или тази в която членува даден християнин.
Става интересен въпроса за критериите, по които се определя коя църква е без "петно", явно са различни при наличието на много църкви.

Цитат
Ето там ти е пропуска,че не гледаш на християнството през правилата обяснени в библията,а съдиш според правилата,които си е поставила църквата,която и да е тя.
Единствения начин да научиш истината за Бог  е като разсъждаваш през призмата на библията,а не през призмата на догмите на църквата.

Първо не е единствения начин, второ християнин според не е едно и също със "библеист"/книжник
Християнин според мен е ученик на Христос - човек живеещ по Учението на Христос.
За това само кръщене и молитва може да не е достатъчно!
"Син человечески не дойде да му служат, но да послужи"
"Вземете моето иго на себе си..."
"По това ше ви познаят че сте мои ученици, ако имате любов помежду си"

що се отнася до ценностите - "Да възлюбиш Господа Бога Твоего със свичкото си сърце,  ум, душа и дух, и ближния като себе си", "Не правете това, което не искате да ви правят на вас"
Също така качествата на Любовта - Любовта дълготърпи, благосклонна е , не дири своето си...", др.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
mummy, отговарям...
Кое е е по стойностното ,от което си заслужава да разбираш newsm78 1000 и една теории,как е създаден например света или да знаеш начина,по който наистина можеш да обичаш другите и себе си,кое е истински доброто?
Искам знанието, което води до истнината.

Кое от двете знания би направило в средата ,в която живееш щастието да е по-често срещано,а мъката и болката да стоят далеч.
Знанието за Бог сигурно ще направи това, но аз го нямам.

Защо например,не се опиташ да видиш доколко думите на Исус за отношенията между хората и природата на самия човек отговарят на истината ?
Думите на Исус отговарят на истината, знам. Но това не ми е достатъчно за да приема, че той е възкръснал.

Вярвам,че Бог не се интересува толкова доколко ще Го признаеш за създател на всичко,колкото самата ти какъв човек си-склонна ли си да последваш пътя,по който да вършиш добро или не.
С друго впечатление останах от изчетеното по темата... Трябвало да призная Исус за спасител на света за да вляза в небесното царство (отделен въпрос е дали наистина искам да съм там без хората, които обичам най-много). Иначе смятам, че върша само добро.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 274
Има и вярвам в Него!
Най-същественото, което религията и вярата повлияха върху мен е факта, че най-малко веднъж дневно си давам сметка и искам прошка за греховете си - виждам ги много по-ясно.

# 24

Искам знанието, което води до истнината.

 
Знанието за Бог сигурно ще направи това, но аз го нямам.
 

Тук конкретно според мен стигаме до въпроса "Как да Го Познаем, да имаме знание за Него.
Библията указва че е възможно. и не е запазена марка само за членове на една или друга църква.

Това за което често мислиш то ти влияе/ и се свързваш с него. Приложимо е и за Създателя!

# 25
  • София
  • Мнения: 1 274
..................Иначе смятам, че върша само добро................
Рени, Рени....откъде това самочувствие, или върховна наивност newsm78
готова си за светица.....

# 26
  • Мнения: 720
mummy, отговарям...
Кое е е по стойностното ,от което си заслужава да разбираш newsm78 1000 и една теории,как е създаден например света или да знаеш начина,по който наистина можеш да обичаш другите и себе си,кое е истински доброто?
Искам знанието, което води до истнината.





едно съветче Рени Simple Smile,размишлявай за простичките неща и не се пъни да разбираш философските научни работи на някой писатели тук  или там.....Wink. ще се объркаш още повече,а колкото си по объркана толкова си по далеч от истината.

# 27
  • Мнения: 335
Хич и нищо не чети, Рени.
Освен Библията.


ПП То и училището е на път да се закрие напоследък, ама това ще е за добро, да знаете.

# 28
  • Мнения: 14 489
Става интересен въпроса за критериите, по които се определя коя църква е без "петно", явно са различни при наличието на много църкви.


писна ми от тебе! нищо не четеш, само писателстваш разни фермани като много просветен. няма да подесетвам вече като се говори за църква какво се има предвид. трая те още малко и пиша на модератор да те баннат.

# 29
  • Мнения: 15 213
Е не можах да се въздържа. Имам чувството, че обяснявате на Рени вкуса на шотландско уиски, отлежало 100 години в дъбова бъчва, поднесено в чаша от планински кристал с две бучки хималайски лед. А тя просто не пие уиски.

Общи условия

Активация на акаунт