Има ли Господ и вярвате ли в него? - V

  • 28 626
  • 860
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 135
Цитат

Никой не знае дали е благословение или проклятие. Никой не е достатъчно
мъдър да знае.

това не е съвсем вярно!. Не знаят обикновенните хора, в които не е развито висшето съзнание, дори да са вярващи.
Има начини за точно и директно възприемане на същността на даден процес или събитие.
Някои имат мъдрост.

# 766
Цитат

Никой не знае дали е благословение или проклятие. Никой не е достатъчно
мъдър да знае.

това не е съвсем вярно!. Не знаят обикновенните хора, в които не е развито висшето съзнание, дори да са вярващи.
Има начини за точно и директно възприемане на същността на даден процес или събитие.
Някои имат мъдрост.
Таман се чудех къде остана  ти Party

# 767
  • Мнения: 135
Цитат

Никой не знае дали е благословение или проклятие. Никой не е достатъчно
мъдър да знае.

това не е съвсем вярно!. Не знаят обикновенните хора, в които не е развито висшето съзнание, дори да са вярващи.
Има начини за точно и директно възприемане на същността на даден процес или събитие.
Някои имат мъдрост.
Таман се чудех къде остана  ти Party

да не излезе че съм на "всяка тема мерудия" Simple Smile))

Може да се каже по друг начин - Колкото по-силна е връзката на човека с Бога, толкова по-силен и мъдър, любящ .. може да е човек

# 768
  Това е така-няма спор.Колкото си по близо, толкова повече се оприличаваш на Него.

# 769
  • Мнения: 1 771
И на мен ми хареса, gerik.

# 770
  • Мнения: 822
ЩАСТЛИВА И БЛАГОСЛОВЕНА НОВА 2008 ГОДИНА
Поздравявам ви с Псалом 90 стих 12

" Научи ни така да броим дните си
Щото да си придобием мъдро сърце."

И с тази прекрасна песен    bouquet


http://www.vbox7.com/play:9468e890.

# 771
  • Мнения: 836
Честита 2008 година!
Благословена и добра!

# 772
  • Мнения: 3 675
Честита нова година и от мен!С пожелание за много здраве, успехи и късмет.Искам да ми разтълкувате едно нещо,не че вярвам много на тези неща, но като сънуваш едно нещо три поредни вечери, започваш да се замисляш върху това, което си сънувал.Три вечери сънувам, че искам да отида в църква и да се помоля.Влизам в нея, вътре абсолютна тъмнина, няма свещи, нито хора, не гори нито една свещ,че чак е стряскащо и зловещо.Вътре витае една такаво особенна атмосфера,някакво зло знам ли какво точно?При един от сънищата пред този храм, ако мога така да го нарека, говоря с някакъв свещеник, благославя ме, но не ме пуска да вляза в храма, все едно знае какво има вътре.Стиска ми за ръката и не ме пуска, казва ми да сключа църковен брак с мъжа ми и да остана при него.Но аз влизам, усещам, че вътре има нещо лошо и излизам по най-бързия начин от храма.И тъкмо затварям вратата и му казвам-как може на такова място да има такова зло,в този моменти храма се запали и се появиха някакви демони.Хайде за по-вещите в тези дела да ми го разтълкуват, ако могат, за което благодаря предварително.

# 773
  • Мнения: 1 849
 gitadam, Бог не е нито в храма, нито в институциите. Тези които са приели жертвата на кръста са храм на Бога. А ти трябва да се покаеш от греховете си и да благодариш на Бог, че те е спасил, чрез жертвата на сина Му.

# 774
  • Мнения: 135
Честита нова година и от мен!С пожелание за много здраве, успехи и късмет.Искам да ми разтълкувате едно нещо,не че вярвам много на тези неща, но като сънуваш едно нещо три поредни вечери, започваш да се замисляш върху това, което си сънувал.Три вечери сънувам, че искам да отида в църква и да се помоля.Влизам в нея, вътре абсолютна тъмнина, няма свещи, нито хора, не гори нито една свещ,че чак е стряскащо и зловещо.Вътре витае една такаво особенна атмосфера,някакво зло знам ли какво точно?При един от сънищата пред този храм, ако мога така да го нарека, говоря с някакъв свещеник, благославя ме, но не ме пуска да вляза в храма, все едно знае какво има вътре.Стиска ми за ръката и не ме пуска, казва ми да сключа църковен брак с мъжа ми и да остана при него.Но аз влизам, усещам, че вътре има нещо лошо и излизам по най-бързия начин от храма.И тъкмо затварям вратата и му казвам-как може на такова място да има такова зло,в този моменти храма се запали и се появиха някакви демони.Хайде за по-вещите в тези дела да ми го разтълкуват, ако могат, за което благодаря предварително.

някои хора работят в църквата за пари - тоест това им е професията.
неподходящо е да се очаква светлина там, където се проповядват учения, несъответстващи на действителността.
Има църкви с положителни вибрации, но не трябва да се разчита на църква, за да се развива духовно човек.
В Библията е дадено в смисъл: "Не знаете ли че сте храм Божий и Дух Божий живее във вас..."

# 775
  • Мнения: 1 771
Нещо и от мен . . .
. . . но първо Честита Нова Година на всички с пожелание да търсим с цялата си душа, с всичкия си ум и с цялата си сила истината и познаването на Бог, но не чрез други свидетелства и разкази, а чрез нашите опитности. Нека да предаваме всекидневно живота си на Него и да сме Му благодарни и за най малките неща в живота ни.

Аз мисля, че Бог иска да ти покаже тъмнината в някои църкви (Той най добре знае кои са те и в кои има тъмнина).

 
Бог има план за живота ти и за набляга на нещо, значи е с някаква цел, но аз не бих могла да ти кажа каква е. Той би ти я разкрил единствено на теб.
Това Го прави с конкретна цел да спечели вниманието ти и сърцето ти, да те насочи в посоката накъдето иска да те заведе.
При мен поне беше така и ме подготвяше месеци наред преди да ме използва за делото си.
След което идва период на страхотно благословение и благодат където Бог се изявява по един чуден начин.
Бог да ти дава сила и благодат и да те благославя.

# 776
  • Мнения: 1 263
gitadam,ако наистина си сънувала това мога да ти споделя само аз как ги виждам нещата без претенции,че са вярните.Просто размисли над тях и позволи на интуицията си да те насочи.
Тъмнината в църквата,която си сънувала е представата,която ти си си изградила за Исус Христос.Ако желаеш да опознаеш какво всъщност е Той се заеми да прочетеш библията-тя ще направи тъмнината да стане светлина и да се освободиш от нощните си страхове.
  bouquet
 

# 777
  • Мнения: 35
Цитат
Бог не е нито в храма, нито в институциите. Тези които са приели жертвата на кръста са храм на Бога. А ти трябва да се покаеш от греховете си и да благодариш на Бог, че те е спасил, чрез жертвата на сина Му.
Здравейте, какво имате предвид под храм на Бога? Въобще за какво става въпрос?

# 778
  • Мнения: 135
Цитат
Бог не е нито в храма, нито в институциите. Тези които са приели жертвата на кръста са храм на Бога. А ти трябва да се покаеш от греховете си и да благодариш на Бог, че те е спасил, чрез жертвата на сина Му.
Здравейте, какво имате предвид под храм на Бога? Въобще за какво става въпрос?

Във Библията е дадено "Не знаете ли че сте храм Божий и Дух Божий живее във вас" - тоест човек като вместилище на Божественото, човек не е само набор от клетки с различна специализация.

Последна редакция: ср, 02 яну 2008, 23:26 от Deepinside

# 779
  • Мнения: 35
А как може човек да е вместилище на Божественото? Не звучи ли малко абстрактно? Кое е Божественото?

Общи условия

Активация на акаунт