плодови сокове - начин на употреба

  • 5 758
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 9 861
Обикновено се пие на гладен стомах.За деца бих го раzреждал с вода.
Преди ве4еря да го дадеШ,Ще имаШ ефект да не ядат ве4ерята Laughing
Опитай да даваШ сутрин вместо zакуска,а кьм 10 да си zакусват както искат.
Трудна работа преди закуска.Защото в 8ч излизаме за градината.и по пътя ядем ябълка,а след около половин час е закуската в градинката.Но преди вечеря ще пробвам все пак.Те и двечките се хранят добре,мисля,че няма да им се отрази зле на яденето.Просто винаги съм си мислела,че ефекта на соковете е в това да се дават доста преди ядене. Embarassed

# 16
  • Мнения: 4 150
Цитат
Просто винаги съм си мислела,че ефекта на соковете е в това да се дават доста преди ядене.

Да,точно така е.
Най лоШо е да се дават по време на ядене или веднага след него.Около 2 часа след ядене е ок.

# 17
  • Мнения: 4 414
чудесни рецепти! благодаря Christian!  bouquet

# 18
  • Мнения: 3 506
Christian, благодаря и от мен!

Довечера ще чета, ще потърся и книгата. Само още един въпрос - причината, поради която поощрявах и аз по-бързото пиене, е нещо, което често се повтаря - че с всяка измината минута витамините и полезните съставки в сока се окисляват и се губят. В този ред на мисли - ако се изпие една чаша сок по-бавничко, да кажем за 10-15 минути - губи ли се голяма част от ценните съставки или напротив - това е по-добрият вариант?

# 19
  • Мнения: 4 150
Няма zа какво,главата ми е цяла енциклопедия на таzи тема,минал сьм всякакви пьтиЩа с храненето.
ОЩе с центрофугирането zаминават 50% Mr. Green
Най лесно се окислява ВитС, останалите си стоят..В,Е,А.Минер.веЩества сьЩо се zапаzват.
КОлкото и малко да е останало все е от полzа zаЩото е прясно и натурално качество.

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
А какво ще кажете за смесването на морковен сок с мляко ...

# 21
  • Мнения: 3 506
ОЩе с центрофугирането zаминават 50% Mr. Green

Тогава излиза, че наистина няма много предимства даването на сокове спрямо даването на плодове - не можеш да дадеш повече витамини в по-малко количество. Освен когато човек е болен и не иска твърда храна. Както и за разнообразие...

# 22
  • Мнения: 4 150
Млякото не се смесва с ниЩо. Stop

По принцип е по добре да се ядат плодовете цяли,отколкото да се "обработват" на сок.

# 23
  • Мнения: 2 761
Микс от каквото има в хладилника - ябълка, морков, грозде, банан. Гледам уж да не са много разхлабващи...

Не знам за соковете какво важи,но по принцип при ядене плодове и зелен4уци на едно ядене не се смесват.Както си има и комбинация кои плодове са съвместими.

# 24
  • Мнения: 4 414
Млякото не се смесва с ниЩо. Stop

малко офф  Embarassed, но искам да попитам какво по принцип ви е отношението към пиенето на прясно мляко - краве, козе...изобщо, различно от майчиното, от деца и възрастни?

# 25
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Млякото не се смесва с ниЩо. Stop


Аз смесвам... калция е добре да се приема с вит А ... смесвам мляко с морков и мляко с банан и правя кремове ...всякакваи смески и шейкове харесвам ...и какао смесвам с мляко ...

# 26
  • Мнения: 2 761
Прясното млиако е полезно,но само ако не е пастьоризирано.Аз ли4но не го оби4ам.Добре е да му се слага канела или 6афран,за по-лесно усвояване и задължително се приема отделно от друга храна.

"Антидоти за някои храни са:
прясно мляко – да се вари с всички или някоя от следните подправки: джинджифил, кардамон, турмерик, канела, шафран; да се разрежда 1:1 с вода и така да се кипва;"
http://ouim.org/index.php?cat=13&action=full&id=555


secret,за Ca по-добре е да разбива6 с пасатора сусам...От пастьоризираното мляко Ca не се усвоява и задръства организма със слуз.

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 12:12 от Omega

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Чела съм за тази слуз , но и да я предизвиква не вярвам да е за лошо ... овесените ядки също са слузести ...аз лично съм за консумацията на мляко и за това , че е полезно съдя по бабите ои дядовците си ... всички в отлично здраве и ядящи почти 80 % млечни храни  и до сега ... а прабаба ми, живяла почти до 100 се е хранила с лук, сирене, мляко и хляб с лой

# 28
  • Мнения: 3 506
Отрицателно ми е отношението към прясното мляко. Което не значи, че не пием, де... Когато искат, давам, да не провокирам обратни емоции. Ники рядко се сеща, но малката е голяма "млекарка", затуй от 2 години е с ужасен запек Tired Ако имахме козички наоколо, бих взимала козе, но освен краве и овче друго няма...

Виж, за киселото мляко още нямам ясно становище. Ту ми се струва полезно, заради "добрите" бацили, ту ми се струва не много по-добро от прясното, тъй като се прави от пастьоризирано или сварено мляко.


Хора, дайте да поговорим повече за смесването на плодовете. Навсякъде, където аз съм чела, включително в линковете на Christian, пише, че плодовете могат да се смесват. Има единствено ограничение - кисели (цитруси) само с други кисели, сладки със сладки. Отделно са само дини и пъпеши. Понякога и сливите/гроздето ги дават отделно, но не винаги. Ето от на Christian сайтовете давам преведени цитати:

от http://www.bastis.org/juicing.htm#Great%20Combinations:
Повечето плодове се смесват добре помежду си. Изключение:
- пийте цитруси само с други цитруси;
- пийте дини/пъпеши само с други дини/пъпеши.

от http://ezinearticles.com/?Our-Four-Favorite-Raw-Fruit-Juice-Recipes&id=362425:
Моето усещане е, че колкото повече цветове на дъгата са включени в сока, толкова по-добре... Ето ги нашите любими рецепти.

И още нещо исках да попитам - мит или факт е твърдението, че в сока остават само полезните вещества на плодовете/зеленчуците, а всичко отровно (с което са пръскани и т.н.) остава в твърдата част?

# 29
  • Мнения: 4 414
И още нещо исках да попитам - мит или факт е твърдението, че в сока остават само полезните вещества на плодовете/зеленчуците, а всичко отровно (с което са пръскани и т.н.) остава в твърдата част?
аз знам, че повечето вредности се натрупват в кората, ама дали е така?! newsm78 винаги беля плодовете, независимо дали ги ползвам за сок или за ядене.

Общи условия

Активация на акаунт