зъбен камък

  • 219 752
  • 288
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 068
Лилита, мъж ми каза, че докато не го види това не го вярва. Grinning
Ако е така си някакво супер изключение.

# 91
  • Мнения: 397
Права си.Преди две години много ми кървяха венците.Почистих си зъб.камък не ме боля,но продължиха да кървят.След месец отидох при друга стоматоложка-тогава доста ме боля,но после спряха да кървят.Значи то не е само да гледаш в устата на хората,ами и да виждаш!

# 92
  • Мнения: 5 539
Лилита, мъж ми каза, че докато не го види това не го вярва. Grinning
Ако е така си някакво супер изключение.
Хъм, едва ли Blush
Но все си мисля, че този зъбен камък трябва да се вижда, усеща по някакъв начин...

# 93
  • Мнения: 397
Е как да го видиш ако е подвенечен?

# 94
  • Мнения: 5 539
Не трябва ли да има някакво отдръпване на венеца, за да се наслагва камък отдолу?

# 95
  • Мнения: 397
Това може да каже само Renci.Моите не се бяха отдръпнали,бяха възпалени.Ако имаш коронки просто е гаранция,че има.

# 96
  • София
  • Мнения: 577
Зъбният камък може да се усети и да се види, когато е надвенечен. Обикновено пациента усеща разликата след като се почисти. Реакцията е: "имам дупки между зъбите". Когато се касае за повенечен, може да се види като се насочи струята въздух между венеца и зъба, тогава се вижда тъмна ивица в основата на коронката или върху корена. Този зъбен камък не се усеща, по-скоро започва едно възпаление на венците и кървене. При пушачи обаче, такова липсва или е рядкост. Ако е по страничната повърхност на зъбите се вижда на рентгенова снимка. Отдръпването на венеца при възпалителни заболявания на зъбодържащия апарат се наблюдава, когато вече има стапяне на костта, тъй като венечното прикрепяне следва костта и нормалното му положение е загубено следствие на възпалителен процес, нарушил връзката между венеца и зъба.

# 97
  • Мнения: 1
Аз вчера бях на зъболекар и получих добра агитация за почистването  Grinning от самата лекарка.Общата цена,която е при нея е 60лв,цялостно почистване,полиране,избелване .Преди мноооого време съм си правила такова почистване и беше много изгодно,в рамките на 20-25лв,но беше в провинцията при родителите ми.Сега съм поръчала да проверят пак на същото място каква е цената за да имам ориентир някакъв.Зъболекарката при която ходих е в кв"Надежда" и останах доволна от обслужването.
Моля те 6те дадеш ли името на клиниката която си била или телефон????

# 98
  • Мнения: 1
При мен - 60 лв. за почистване с ултразвук, накрая доста си болеше....
Ще може ли името на клиниката или телефона им ?

# 99
  • Мнения: 1 012
Мен пък ме интересува къде си премахвате зъбният камък с ултразвук в Пловдив. И ориентировъчни цени. Благодаря

# 100
  • София
  • Мнения: 795
аз от ходене при такъв стоматолог, който гледа, ама не вижда подвенечния зъбен камък...ми се наложи да преживея два кюретажа за почистването му, но от тогава, няма кърване, няма възпалени венци...като нови са...но трябва да се изтърпи рязането и шиенето на венеца, конците за една седмица и малко трудното хранене, но като е за добро...търпим

# 101
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Цена за пловдив е около 50лв,с полирането на зъбите.Има достатъчно процедури за лечение на пародонталните заболявания-лазер,йонофореза-резултатите са повече от добриЦените на лазера са около 15 лв на 2 челюсти-правят с епоне 6.

# 102
  • Мнения: 4
може ли след махане на зъбен камък да се разклати зъб.

# 103
  • Мнения: 397
Чувала съм,че може-ако е бил много.

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Възможно е,ако резорбцията на костта е голяма.Като се почисти зъбът са околва и се разклаща.Ако обаче не се почисти става още по зле

Общи условия

Активация на акаунт