зъбен камък

  • 219 722
  • 288
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 397
А като се почисти,стабилизира ли се с времето или не?

# 106
  • Мнения: 397
А зъб.камък може ли да достигне чак до корена на зъба?

# 107
  • София
  • Мнения: 795
А зъб.камък може ли да достигне чак до корена на зъба?

може, нарича се подвенечен зъбен камък...ужасен е и се чисти с кюретаж Sad може и да има и друг начин, но мен така ми го изчистиха  Rolling Eyes

# 108
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
А като се почисти,стабилизира ли се с времето или не?
Стабилизира се  взависимост от костната резорбция и приложеното лечение след почистването.

# 109
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
А зъб.камък може ли да достигне чак до корена на зъба?

може, нарича се подвенечен зъбен камък...ужасен е и се чисти с кюретаж Sad може и да има и друг начин, но мен така ми го изчистиха  Rolling Eyes
Различни с аметодите и на кюретаж-има терапевтичен и хирургичен.Пак зависи от тежестта на пародонтита.А може и изобщо да не се приложи кюретаж.По преценка е на стоматолога.Има си показания за различните методи

# 110
  • София
  • Мнения: 795
А зъб.камък може ли да достигне чак до корена на зъба?

може, нарича се подвенечен зъбен камък...ужасен е и се чисти с кюретаж Sad може и да има и друг начин, но мен така ми го изчистиха  Rolling Eyes
Различни с аметодите и на кюретаж-има терапевтичен и хирургичен.Пак зависи от тежестта на пародонтита.А може и изобщо да не се приложи кюретаж.По преценка е на стоматолога.Има си показания за различните методи

моя беше хирургичен, ако това значи да ти цепнат между всички зъби венците и да ги зашият след чистенето Simple Smile паратонтит нямам, но реших да се подложа по негова преценка и не съжалявам....вече 9 месеца минаха и венците ми са си все така прекрасно здрави  Hug

# 111
  • Мнения: 397
renydent,възможно ли е да ти се местят зъбите, без да се клатят  newsm78

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Да ,нарича се миграция и има доста причини за това.

# 113
  • Мнения: 397
Би ли изброила някои от тях,и дали се лекува?

# 114
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
Ами твърде дълго е.Но най простия пример ще дам .Ако ви е изваден един зъб /но не последния/ и не сте направили мост,зъбът след извадения има естествена тенденция да мине напред, и да де наклони.Примери още има но това е най простия за обяснение

# 115
  • Мнения: 174
А има ли вариант..примерно изваден е 5 зъб горе в дясно 6,7 си седят...зад 7-мия излиза  мъдрец.. има ли вариант да избута 6,7 зъб напред и да се намести като хората..

# 116
  • Мнения: 174
Или трябва да снимам мъдреца..но са ми казвали, че има място да излезе и всичко с него  ще е наред..Не ме е болял , бял си е ..мия го търкам го.. Thinking

# 117
  • София
  • Мнения: 577
А има ли вариант..примерно изваден е 5 зъб горе в дясно 6,7 си седят...зад 7-мия излиза  мъдрец.. има ли вариант да избута 6,7 зъб напред и да се намести като хората..

Вариант е, доста труден, но става с брекети. Оставени така зъбите не се местят успоредно на остта си, а се накланят към празното пространство, т.е короната се навежда напред, акорена отива назад. В същото време срещулежащия зъб мигрира в празното пространство.

# 118
  • София
  • Мнения: 795
моя приятелка й извадиха млечен зъб преди няколко месеца, но няма зародиш на постоянен....мисля, че 4-ти зъб няма...третия долен тръгна назад и се наклони доста...

# 119
  • Мнения: 397
Aз имам много странни оплаквания-горните ми зъби са хванати в блок,но усещам едно постоянно местене като дъвча,имам и болки и едно стягане и боцкане по венците.Някаква идея от какво да е това?Имам там липсващи зъби.

Общи условия

Активация на акаунт