ПРЕПОРЪЧАЙТЕ МИ ЯСЛА В МЛАДОСТ 3

  • 10 516
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
На приятелка на моя позната, вчера са и отказали прием на дечкото й във всички ДГ на територията на Мл3.  #2gunfire

Аааа  doh - в едната ДГ са й казали:"Ами ако спонсорирате някое хладилниче или...."  #Cussing out

no comment  smile3505

# 16
  • Мнения: 7 263
Цитат
Според мен ОДЗ-70 до 144 у-ще е по-добро
За жалост не съм никак, ама никак съгласна. Поне преди 2 години 2 години и половина това беше една пародия на градина /като изключим прекрасния и двор/, по който и ние се подлъгахме.
Големият ми син ходеше след това в 56 ОДЗ "Здравец" - сега там е и малкия - горещо ти я препоръчвам.
Много сърцата и строга директорка. Госпожите си разбират от работата и са много свестни.
Хигиената е на доста високо ниво. Има допълнителни забавления които се заплащат акто навсякъде.
Познавам една сестра от яслата - страхотна е - определено си работи работата със сърце.

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
ПОВДИГАМ въпроса отново с молба за актуална информация!!!!!
Пиша тук за да не пускам нова тема
МОЛЯ за инфо и пресни мнения-  къде няма да чакам детето да стане на 2г и къде е добра хигиената и отношението?

Мен ми отказаха под 2г да вземат ДАни в ОДЗ 70..... сега въпроса е къде да го запиша за да се класираме до 1.5г и къде има МЛЕЧНА кухня и тя да е добра

# 18
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
която знае почти на всяко дете името му  Hug!

грешка мила, моя:))
тя знае имената на ВСИЧКИ деца:))))))))))))))))


catnadeen ...нашата е много добра....но май ти е далеч.
Иначе...Елина беше две седмици в една градина в младост2....(Шани да каже номера щото аз newsm78) и учителките бяха много мили...всичко беше старо, но чисто.......
и все пак за две седмици, може да не са ми много обктивни наблюденията...

Последна редакция: пт, 02 сеп 2005, 12:47 от Reza

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
която знае почти на всяко дете името му  Hug!

грешка мила, моя:))
тя знае имената на ВСИЧКИ деца:))))))))))))))))


catnadeen ...нашата е много добра....но май ти е далеч.
Иначе...Елина беше две седмици в една градина в младост2....(Шани да каже номера щото аз newsm78) и учителките бяха много мили...всичко беше старо, но чисто.......
и все пак за две седмици, може да не са ми много обктивни наблюденията...

Sorry за грешката Reza  Wink!
Нашата директорка знае имената и съдбите на почти цялото семейство на детето. И пита за останалите деца в семейството - задължително. Бе няма такава друга  Hug!
Инак Елина на Реза е била в 9-то ОДЗ в Младост1 през август (ей - нали ти казах, че това е Мл1, а не Мл2  Crossing Arms). Аз нямам преки наблюдения от това ОДЗ. Децата на брат ми я посещаваха преди 2-3 години. Бяха доволни.

-->НО КАТЕГОРИЧНО БЯГАЙТЕ Д-А-Л-Е-Ч-Е ОТ 56 ОДЗ, В Младост3!!!  #2gunfire #2gunfire #2gunfire (справка - доста съм писала ЗАЩО!)

Кетнадийн - в коя Младост си?  Rolling Eyes

# 20
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Младост 3 бл.320
НО! Говорих с 59 ОДЗ и една хладна дама ми обясни, че ако искам да подам документи - февруари, и ако СЛУЧАЙНО имат места - ЕВЕНТУАЛНО догодина септември!!!!!!!!!!!!!!!
Тия луди ли са????
Когато бях в "Иван ВАзов" бяха адски любезни и мили, а тук...
ДА не говорим, че да запиша детето на млечна кухня трябва да ида ЧАК в Младост1?!?!?! Това пък защо???????? В споменатата от мен ясла ми дадоха документите и всичко става на място, а не ме пратиха в "Драгалевци" за по бързо....
Абе то вярно, че и в "Младост" имам чувството, че са само родилки и майки  Laughing ама все пак....

Така че ПОМОЩ!  Mr. Green търся ясла за напролет - не ме интересува - може и в близките квартали - все с колата след работа ще мина да го взема...

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ами....пробвай в нашата....
и стискам палци!

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми Кетнадийн - остава си 76ОДЗ - демек моето, на Реза, на Фън и т.н.

Щастие Реза  Hug

И да допълня - ако искаш детето ти да е на Млечна кухня, не е лошо да идеш СЕГА, да подадеш документи и да се  Praynig, час по-скоро да те извикат, че ти е дошъл реда! Ако имаш късмет - може преди Коледа дечко да им папа манджите Wink.
Такива ми ти работи из Младостка губерния... Flutter

# 23
Шани,
това, че в една градина има свободни места за прием на деца, при този бум на децата в гр. София за момента значи, че не е предпочитана от родителите в района!
За да има чакащи за прием деца в дадена градина означава, че списъците са дълги и много родители са преценили качеството на обслужване, възпитание и обучение на децата в нея.
А да се приемат деца в градината над норматива е изклюбително опасно!

# 24
Притесни ме нещо и искам да го споделя. Какво означава това директорката да знае на всички семейства на децата от детската градина съдбите? Тя там за това ли е поставена, да разкрива съдбите на семействата. Това ми припомни за една доста клюкарска обстановка в детската градина на моя племенник - учителката го бе разпитвала за всичко до девето коляно на роднините ни. Работата на длъжностните лица в една детска градина се състои в това да възпитават и обучават децата ни, а не да разпитват за семействата ни и да съпричаства в съдбите ни.
Още вместо да разпитва и узнава повече за родителите, по добре да стегне двора и персонала си за да заприличат сградата и двора й на детска градина.
А тези, които търсят качествено отглеждане и възпитание на децата си в Младост-4, да се поразходят и поразпитат родителите в този район - те ще им кажат за какво става дума. След това лично да се уверят в качеството като разгледат и двете градини. Да поставят всичко на кантар и тогава да решат къде да им бъде детето.
Мненията на хората са различни. Аз съм от тези, които искат да видят и пипнат, без да се влияя от мнението на други хора. Така направете и вие, майки и татковци на деца за дейтска градина!

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
инфо - означава, че се е постарала жената да се докосне до всяка човешка събда с онази дискретност, на която малко хора са способни. И НЕ МИ СЕ иска да навлизам в спорове за тази жена. Другото, което я прави велика е, че не е върнала нито едно дете с мотива, че НЯМА места. Ако можеш да поразпиташ тук-там, ще си наясно за какво говоря.

Можеш да се поинтересуваш, защо 75ОДЗ е с нова директорка от няколко месеца...примерно!

За моето дете НЕ Е ПРОБЛЕМ  Naughty да е във всяко ОДЗ в района, но не бих заменила 76ОДЗ за никое друго. Особенно персонала.
Други осветлявания нужни ли са ти?!  Rolling Eyes

# 26
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
info  ...ти имаш ли ЛИЧНИ впечатления от градината за която говориш или просто си философстваш за спорта??? Виждала ли си двора на градината и познаваш ли персонала, че да знаеш дали има нужда от стягане?
Когато има повече деца, директорката прави нови групи и невиждам нищо нередно в това. Това, че знае имената на децата е само и единствено похвално, а за историята семействата им...я разбира от самите родители, с които също си говори като съвсем нормален човек.
И да...Кетнадин точно това прави. Разпитва родителите от района, а те пък и отговарят.
За твое сведение, детето на мои приятели ходете в гругата градина в района...искаш ли да знаеш тяхното мнение?
"да, много е чисто, спретнато и тнт, но отношението към децата не е на ниво и спонсортвото е на особена почит" Бяха пратили дъщеря си на летен лагер от градината...бяха им събрали пари за "лакомства" (ако не се лъжа по 1-2 лева за ден) и после се оказало, че давали на децата по една вафла дневно.


# 27
Шани,
Нямам и идея коя е директорката на тази или онази детска градина - въпреки, че съм наясно, че от нея зависи състоянието на институцията, която ръководи. Сигурен съм само в едно, че всяка директорка ще пожелае ти да си родител на дете от поверената й детска градина, просто защото се явяваш в нейна защита. Аз определено се радвам на такива като теб, защото всеки който се старае в работата си има нужда от сериозна подкрепа за да продължи успешно да си я върши. Проблема възникна единствено в това, че не харесах начина по който се представя детската градина   до магазин Европа, тъй като тя също има прекрасни заслуги за израстването на децата в Младост-4. Аз не знам какво става в това посочено от теб ОДЗ 75 и смяната на директора, но знам, че в съседната на мен детска градина хората, които работят в нея и директорката, коята ги води заслужават добрите думи за техните усилия за да направят този рай за децата ни.
Ето затова се включих във форума и не съжалявам. ЦДГ № 64 заслужава подкрепа и в бъдеще!

# 28
Не искам да се стига до грубостта в нападките. Живея в Младост-4 и знам какво има в него от началото до края. По отношение на лагера, ами да ги заведат на лагер и в детската Ви градина. Сигурно не е лесно за персонала, отговорността е голяма дори се учудвам, че хората са се наели за това! Но да се стигне до вафлата, не прави чест на клюките от този род. Аз смятам, че загрубява диалога и участниците във форума ще решат сам сами проблема който е пред тях. За мен изборът на детска градина е Младост-4 е този: ЦДГ № 64  newsm10 и обясних културно защо. От тук нататък този, който пожела информация да си направи избора - за него родителите отговарят, защото тяхното дете ще е там до постъпването си в училище. А в училището ще се сблъскат с други проблеми, с които се сблъскваме ние, с по-големите деца. Дано да има култура в отношенията за да бъдат добре децата ни.

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
info
това за вафлите не е клюка, а истина и неразбирам защо да не се сподели. Все пак хората трябва да са наясно. В "нашата" детска градина също има лагери, плуване, танци, пеене и какво ли не...това го има в почти всяка градина...не е невиждано геройство. Не отричам, че е трудно на учителките, но това не значи, че трябва да си доплащат от парите на децата...

Общо взето разликите са прости. В едната всичко е прекрасно, поддържана е префектно, но родителите трябва да спонсорират редовно всичко...и по думи на хора, чиито деца са там отношението към децата е добро...
В другата градина, обстановката е по-скоро вехта, но много чиста. Учителките са страхотни,  децата ги обичат наистина и приема не зависи от спонсорските възможности на родителите.

Всеки прави изборът си сам. В моят избор ми помогна съседката, която е работила в почти всички градини в Младост... както и мамите от форума. Не съжалявам...надявам се така да е и за в бъдеще:)
Разбира се, сигурно има и хора доволни от другата градина, но явно не и в този форум..
Твоите деца ходили ли са в нея? Сподели личен опит от контакти с учителките...обоснови  се. Защото като те чета оставам с впечатлението, че по-скоро работиш там....
И така да е...няма лошо.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт