Еднакъв ли е Eucerin по света?

  • 7 274
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 776
На Юсерин съм ползвала цялата серия за мазна кожа и изобщо не съм доволна. Вместо да матира, лъсваш като тиган след половин час. Но реших да дам втори шанс на марката и да си купя шампоан. Взех си този за чувствителен скалп и мазен пърхут, но не помогна изобщо. Сега съм с Ducray и най-накрая улучих решение на проблема си.
По темата, да има разлика. Моя приятелка си беше взела част от серията за мазна кожа от Германия. Не си спомням за разлика в опаковките (това не е от значение), но разлика в консистенцията определено имаше. Не знам дали е имало и разлика в ефикасността на продуктите, защото естествено не съм ползвала нейните неща Wink, но вероятно да. Просто няма как козметичен продукт прозиведен в Румъния, да кажем, предназначен за износ в Югоизточна Европа, да е със същото качество като еднакъв продукт, произведен в Англия и определен за износ в САЩ.

# 17
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Нали знаеш,че всичко е индивидуално?За производството на Юсерин в Румъния ,дълбоко се съмнявам.Немците са педанти във всяко едно отношение,камо ли за качество на техен продукт. LaughingКато стана въпрос за Юсерина,някой има ли отзиви за крема около очи с Q10?

# 18
  • Мнения: 3 376
Всички марки козметика,които съм си купувала от чужбина нямат нищо общо с тези,които са закупени от България. Naughty

Та дори и праховете за пране нямат нищо общо.

Всеки път когато имам възможност си поръчвам да ми донесат нещо,така че защо просто не и купиш подарък различен от козметика.

# 19
  • Русе
  • Мнения: 511
Всички марки козметика,които съм си купувала от чужбина нямат нищо общо с тези,които са закупени от България. Naughty

Та дори и праховете за пране нямат нищо общо.
.....

Шампоана наистина мирише много зле, кремът за ръце също, но все пак се изписват от лекари, продават се в аптеките, така че е нормално да миришат на лекарства.

# 20
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Всички марки козметика,които съм си купувала от чужбина нямат нищо общо с тези,които са закупени от България. Naughty

И аз съм на съ6тото мнение....Пове4ето от марките са изнесли производството  в  изто4на Европа, но странното е 4е  то4но тази продукция не се продава в западна Европа,  сигурно има някакво обяснение...

# 21
  • Мнения: 337
Аз съм си купувала на Гарниер крем за лице от Англия, лосион за почистване на лице, и не видях разлика от тези тук.
Но сега си взех подхранващия крем за лице на Юсерин - lipo-balance и ще се мацна довечера да видя дали ще ми хареса.
По въпроса за разликата в качеството на вносните продукти тук и в чужбина не съм много съгласна. Защото те едва ли имат различни формули за направа на един и същи крем за различни страни, за да слагат по-евтини съставки и продават по-евтино.
Ще дам прост пример: работя в малък офис на една от големите застрахователни компании. Не можем и не печелим колкото големите, но важното е хората да ни познават и да ни има на пазара. А малките се издържат благодарение на големите. Така е и в този бизнес.
Английската лира е по-скъпа от еврото, да ама лева е по-евтин от еврото и така нещата се уравновесяват. Peace

Абе и аз се раздрънках........ ooooh!

# 22
  • София
  • Мнения: 259
По принцип това важи не само за Юсерин, а и за всички вносни марки: качеството е различно.
Причината е съвсем обикновена: себестойността на продукта, която фирмата може да си позволи, за да продава у нас, е в пъти по-малка.
Най-общо, ако в Австрия могат да си позволят да вложат съставки за 3 евро и да продават за 10, тук могат да вложат за 3 лева, за да успеят да продадат за 10. Просто покупателната ни способност е в пъти по-ниска.


От доста време мога да сравявам цените в България и в Германия, и специално за козметиката мога да кажа, че цените в България са безобразно високи в сравнение с Германия, има неща които са два пъти по-скъпи в София отколкото в Берлин. Така, че не цените са причината, ако качеството е различно. Поне аз до този извод съм стигнала. И съм сигурна, че израза "Ден година храни" има много общо в случая.

# 23
  • Мнения: 1
За Q10 ползвам цялата серия и мога да кажа ,че е добър. Лошо е , че фон дьо тена ми /VIchy/ май не си пасва добре с дневния им крем и съм го спряла.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 732
По принцип това важи не само за Юсерин, а и за всички вносни марки: качеството е различно.
Причината е съвсем обикновена: себестойността на продукта, която фирмата може да си позволи, за да продава у нас, е в пъти по-малка.
Най-общо, ако в Австрия могат да си позволят да вложат съставки за 3 евро и да продават за 10, тук могат да вложат за 3 лева, за да успеят да продадат за 10. Просто покупателната ни способност е в пъти по-ниска.


От доста време мога да сравявам цените в България и в Германия, и специално за козметиката мога да кажа, че цените в България са безобразно високи в сравнение с Германия, има неща които са два пъти по-скъпи в София отколкото в Берлин. Така, че не цените са причината, ако качеството е различно. Поне аз до този извод съм стигнала. И съм сигурна, че израза "Ден година храни" има много общо в случая.

Абсолютно съм съгласна, че и нашите търговци са печалбари, и то долнопробни.
Но това не променя факта, че нещата, произвеждани за различни краища на света, са с различна себестойност.
Работя в такава фирма, тъй че вътрешната информация за стойността на пазара е публична тайна в сектора.

И пак, обратният логически случай - когато нещо е по-евтино в Германия, само говори за това от какви хора купуваме ние тук крайния продукт.
Което е друга тема и ми се повдига само като стана дума за нея.  Sick

# 25
  • Мнения: 3 830
Нямам представа дали навсякъде са еднакви. Ползвам само един балсам за устни на Юсерин, който купих от Италия и нямам база за сравнение.

Кремчетата за ръце на Neutrogena са страхотни и тук и в чужбина Peace

# 26
  • Мнения: 78
Доколкото знам,някои марки наистина имат двойни стандарти...например за Виши ми казаха наскоро,че ги правели в Румъния...но за Eucerin, RoC и др.не съм чувала да има такова нещо.

А за кремчетата на Neutrogena съм напълно съгласна! Peace

Общи условия

Активация на акаунт