Проблеми с бъбреците и пикочните пътища - 9

  • 41 412
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 107
   svetlena, в момента дъщеря ми приема Furolin.Купиха ни го от Гърция.На таблетки е,но има и като сироп.Сиропа се казва Septrin forte.Ako не откриеш сироп,купи таблетки и ги стривай(предполагам става въпрос за малко дете).Мисля,че няма значение дали ще вземеш от 100 или от 50мг,ще трябва да ги делиш.Виж кои ще излязат по-изгодно!Успех и да се излекувате! Hug

# 16
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Светлена, не пишеш как сте. Как е новият пикучен мехур? Ние също сега сме на Фуролин и като че ли съм по-доволна от предишните лекарства. На мен д-р Русева ми каза ако са от 1000мг. да ги деля на 4, а ако са от 50 - на две. Просто се съобрази според вашите килограми кое ще ти е по-удобно да делиш. Моят ги пие цели без да ги стривам. По-рано съм носила в аптеката да ми ги оразмерявам и подправят със захар, но си е голяма хамалогия, защото не във всички аптеки го правят и...
Аз нещо не мога да открия фуролин в адреса на тази аптека, която си дала. Пиши, моля те, къде точно да гледам.

# 17
  • Свищов
  • Мнения: 14
Здравейте!
Не бях поглеждала темата отдавна..Сега видях че едно красиво детенце си е отишло.Със сълзи на очи поднасям съболезнованията си на родителите на малкия Крис.Да почива в мир малката душичка..
Пиша ви,защото скоро гледах Часът на мама по БТВ от 14.11. мисля че беше и им гостуваше един доктор,та тои говореше за клеева тинктура като имуностимулиращо средство особенно през зимния сезон.Сподели че с нея е излекувал дете с уроинфекция с е.коли.Който се интересува може да го гледа в neterra.tv .Дано да съм от полза за дечицата ви.Смятам да го приложа и аз ,защото и моя син постоянно имаше бактерии в урината,пиелонефрит и живея в постоянен страх да не се повтори..

# 18
  • Мнения: 107
http://goldpharma.com/?show=search&search_srt=FUROLIN&lang=BULGARIAN - Ето тук Bory_V
 
Аз нещо не мога да открия фуролин в адреса на тази аптека, която си дала. Пиши, моля те, къде точно да гледам.

# 19
  • Мнения: 205
Здравейте, от доста време чета форума. От вашите постове научих много неща, които ми помогнаха, но иска да споделя и нашия проблем- последните 3-4 месеца, моето момиченце даваше стерилна урина, вече се надявах че сме се сбогували с тези гадни бактерии, но 2 месеца след Фуролин, бактериите пак се върнаха. Тя е на 10 години и преди 7-8 месеца получи цистит, който лекувахме къде ли не, накрая стигнахме до д-р Гайдаров, който ни изписа Фуролин за 3 мес. Докато го пиеше всичко беше ОК, но след като го спряхме, отново се появиха Е-коли, реших да потърся още мнения и стигнах до доц. Лилова в в Токуда. Тя ни насочи към детски гинеколог и назначи : "Калций-креатининово отношение в урината".  Моля Ви, ако някоя мама е давала материал за това изследване, нека ме посъветва, правилно ли съм разбрала начина на събиране на урината, защото аз толкова се шашвам, при прегледите, е забравям по-голяма част, от това което са ми обяснили. Това което запомних е :
Първата сутрешна урина се пропуска, детето трябва да се храни с млечни продукти и всяка следваща урина след първата се събира в съд в продължение на 24 часа, след което,  цялото ли се носи в лабораторията или само част. От лабораторията на Токуда ми дадоха някъкъв химикал /течност/, които се сипва в съд за съхранение за да не се развали урината. Ох, май много се обърках. Моля, ако някой може да сподели опит за това изследване, какво показа то? Имате ли впечатления и за добра детска гинеколожка в София.

# 20
  • Мнения: 101
Благодаря ви.Поръчах от 50мг пък да видим как ще го радзеляме на прахчета от по 20мг.Ще го дам в някоя аптека дано ми го направят.
Bory_V добре сме вече.Пикочния мехур уж действа добре ,незнам.Засега пишкаме през корема ,изведоха ни едно черво/стома/ и от там ще пишка Симона до втората операция която ще бъде януари месец.Ще я правим в клиника Малинов защото доктор Чаначев вече ще оперира само там.Ако някой знае какви се цените там нека сподели./За тези които незнаят ние сме с екстрофия на пикочния мехур,да не се шашкат някои майки защо е бил чупен таза/
Иначе имаме едно усложние след операцията,таза ни се отвори.На първата операция го счупиха отзад за да го затворят отпред и да вкарат новият мехур.И сега се отвори отпред пак ,бяха го завързали с една метална тел,и тя подаде.Дори докотора се учуди как е станало защото връзката била много здрава.Ама а де....късмет.И сега с втората операция ще оправят и това пак.Да минава всичко успешно пък каквото това. Sad
Вие как сте вече?Колко време се пият тези лекарства за бакетриите.Никой нищо не ми каза на мен.Казаха ми само всеки месец стерилна урина и ще решаваме.
А и кажете вие давате ли нещо за имунната система на децата след операция?Нали сега почват вирусите?Бях започнала Рибомонил обаче го спрях защото започна да кашля и беше добре а пък като почна започна да се разболява,а уж не трябва да е така.

# 21
  • Мнения: 1 802
silvi mama, здравей!
Съжалявам, че не мога да ти бъда от полза за въпроса за изследването на урината...
Може би трябва да носиш само част от нея във лабораторията, а да следиш какво количество изпишква за 24 часов период. Но не знам дали това е идеята!  Rolling Eyes
За добър детски гинеколог знам тук от форума, че има много доволни от д-р Сираков в Майчин дом. И аз мислех да водя моята малката при него, заради един проблем, но така и не стигнахме до него.
Имам тук някакъв GSM: 0888 55 74 25 негов, но не знам дали е актуален, имам го от миналата година. Докторът работи без предварително записване на час.
Желая успех на теб и детенцето ти!  Peace

Последна редакция: вт, 20 ное 2007, 15:17 от Елеонора_76

# 22
  • Мнения: 430
Здравейте момичета!
Не съм писала от сто години, но от време на време ви чета. Надявам се, че всички сте добре и дечицата са здрави!
Маги от две седмици ме качи отново на черешата /а бях забравила не само как се качва на череша, но и къде се намира!/. От пролетта на миналата година гадните Е.коли изчезнаха, но изглежда, че пак са ни дошли на гости. Направи ми впечатление до болка познатата миризма на урината, погледнах я - мътна. Пуснах стерилна в "Кандиларов" /имайте едно наум за тази лаборатория/, резултат - посявките останаха стерилни. Отидохме при Гайдаров и Русева, казаха да пуснем 3 поредни и резултата и от трите - масово бактерии, Е коли. От днес е на Ципробай, за 10 дни и после още 1 месец по 40 мкг. Плюс още 3 месеца Уростим. Струва ми се ужасно много. В листовката пише, че не се препоръчва за деца.... Абе гадост! Бях го отписала като проблем, а то какво стана....
Давали ли сте Ципробай /то всъщност е Ципрофлоксацин/ и ако да, какво да очаквам?

Целувки на всички!  Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 26
Здравейте, мами,
Днес бяхме на контролен преглед при доц.Лилова и тя ни праща на сцинтиграфия.Прочетох в старите теми какво представлява изследването, но това което ме притеснява е, че синът ми е на 6 месеца и можело да се наложи да го упоят!?Споделете ако имате някаква информация.

# 24
  • Мнения: 5 531
Здрасти mumi . Съжалявам че пак сте с бактеии - наистина гадна работа.  Уростима и Мария го е пила няколко месеца, за другото лекарство незнам. Бързо да се оправяте.
esimama, сцинтиграфията не е болезнено изследване. Когато го правиха на Мария имаше и други бебенца, не ги упоиха. Но детето наистина не трябва да мърда и трябва да е спокойно. На вас какво ви казаха ?

# 25
  • Мнения: 186
esimama, и ние сме правили сцинтиграфия, когато малкия беше на година и четири месеца. Изписаха ни Диазепам, но така и не се наложи да му го даваме, защото беше спокоен и лекаря прецени, че ще се справим като го държим, за да не мърда. Виж, по-голям проблем се оказа слагането на абоката. Съветвам те да проучиш как стои въпроса с това и да се договориш предварително за тази манипулация, защото при нас, за една бройка да се провали изследването. Ако се сетиш да питаш още нещо, насреща съм.  Peace

# 26
  • Благоевград
  • Мнения: 333
В листовката пише, че не се препоръчва за деца.... Абе гадост! Бях го отписала като проблем, а то какво стана....
Муми и моят пие Уростим от 25 мг и в листовката пише, че се дава дори на 8 месечни бебета. |Ти да не си взела от този за възрастни?

# 27
  • Мнения: 1 802
mumi,  Hug  Hug здравей!
Съжалявам, че Маги има отново досадни бактерии. Дано всичко отмине бързо и тази профилактика която ще правите даде задоволителен резултат. Уростим и аз давах 3 месеца на Викито. Понесе го добре. Ципрофлоксацин не съм давала. Но като че ли имам спомен, че не е за деца... Но може и да греша. Аз съм го пила при гинекологични смущения. Във общи линии - довери се на докторите, те знаят какво правят и защо!  Peace
Дано скоро се оправи Маги и да се включиш със добри новини!  Hug  Praynig
Успех!

# 28
  • Благоевград
  • Мнения: 333
Ципрофлоксацин не съм давала. Но като че ли имам спомен, че не е за деца... Но може и да греша.
Ели, Мишо го лекуваха с Ципрофлуксацин - 10 дни. Според докторите, прилагали са го и на бебета, понасяло се добре и давало добри резултати. Не смея дори да го напиша, но след него няколко поредни урини са ни чисти. Сего треперя за поредната.

# 29
  • Мнения: 128
И Момчил е пил Ципрофлоксацин като бебе, след него винаги урината беше чиста. Доста е силен и върши добра работа срещу бактериите. Слава Богу вече 2 години не са се появявали, но освен този сме пили и доста други антибиотици през първите две години от живота му.

Общи условия

Активация на акаунт