не само, не ме писа съсобственик

  • 3 965
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 172
...Не разбирам какво губят твоите деца. Както и не разбирам снизходителното ти отношение към парите на жената (малко ви помогнала, но 1/3 от сумата). Другите 2/3 по-много ли ти се струват?
...

Е, как какво!?
Просто някой ден ще трябва за собственото си жилище или да плаща на останалите наследници техния дял, или (примерно) да си продават жилището и да делят парите.

Това ми е ясно, но как можеш да кажеш собствено на нещо, което не си платил сам? Реално собственото им пак не се губи (имам предвид въпросните 2/3 вложени от съпруга или от съпрузите, няма значение) и ще се наследи от децата им. Остава дела на свекървата. Който пък както си е редно, ще се наследи от всичките й наследници. За мен пък такъв вариант е абсолютно чист за всички, ако има как и е указано кой каква част от жилището притежава/плаща.

# 16
SV, всеки знае че 2/3 е по-много от 1/3.  
Пропуснах обаче да споделя още нещо съществено, а именно, че мъжа ми и свекървата са съсобственици поравно 50/50 от това се чувствам обидена, като се сетя за това.

# 17
  • Мнения: 47 988
в моето семейство така се правеше- всичко на името на баща ми и на майка му
след развода са си техни и никога няма да бъдат мои, че щяла да се облагодетелства майка ми Crazy
не е лошо да обмислите откупуване на вашия дял, освен ако съпругът ти не подкрепя това, както баща ми

# 18
  • Мнения: 192
Е т'ва вече си е прецакване...
Най добре и връщайте кинтите (ако имате възможност) и я карайте да продаде (не надари!) сина си (или теб)  с нейния дял!

# 19
  • Мнения: 55
Положението ти не е много добро. Помислете със съпруга ти за варианти да откупите дела на свекървата, за да се предпазите от проблеми в бъдеще, като дойде време за наследяване....

# 20
... около 1/3 от сумата ...

Върнете й парите, която е дала и ще стане само ваш  Peace

Аз лично бих го направила, но не смея, да не предизвикам семейни недоразумения  Confused

# 21
  • Мнения: 192
После семейните недорузамения ще са много по тежки, Вервай ми!
Сега сериозно - ако имате финансовата възможност и предложете варианта... като компенсация и дайте право на ползване (ако  не ще с добро)...Но нещата са деликатни, трябва да се намери подходящ начин и момент...

# 22
  • Мнения: 5 001

Върнете й парите, която е дала и ще стане само ваш  Peace

Аз лично бих го направила, но не смея, да не предизвикам семейни недоразумения  Confused
'Ми нали затова сте семейство с мъжа ти... да можете всичко да си споделите и кажете,а не ти да се товариш и всичко на твой гръб...Ако е мъж на място ще разбере и ще вземе мерки.

# 23
  • Мнения: 4 965
...Не разбирам какво губят твоите деца. Както и не разбирам снизходителното ти отношение към парите на жената (малко ви помогнала, но 1/3 от сумата). Другите 2/3 по-много ли ти се струват?
...

Е, как какво!?
Просто някой ден ще трябва за собственото си жилище или да плаща на останалите наследници техния дял, или (примерно) да си продават жилището и да делят парите.

Това ми е ясно, но как можеш да кажеш собствено на нещо, което не си платил сам? Реално собственото им пак не се губи (имам предвид въпросните 2/3 вложени от съпруга или от съпрузите, няма значение) и ще се наследи от децата им. Остава дела на свекървата. Който пък както си е редно, ще се наследи от всичките й наследници. За мен пък такъв вариант е абсолютно чист за всички, ако има как и е указано кой каква част от жилището притежава/плаща.


Ами вложеното след покупката?
Надали свекървата ремонтира, поддържа и т.н. съсобственически задължения. Т.е. тя им е помогнала с известна сума, но не иска да я върнат на нея, а после другите й наследници да се облагодетелстват. Там е прецакването. Можело е да пишат тях за собственици, а после да й върнат парите и тя пак да ги даде на другите си деца, внуци и т.н., вместо да насажда бъдещи конфликти. newsm78

# 24
  • Мнения: 47 988
а мъжът ти вижда ли нещо нередно в ситуацията?

# 25
а мъжът ти вижда ли нещо нередно в ситуацията?

Не, не вижда, така се правело в тяхното семейство, после тя щяла да си прехвърли дела на децата ни.

# 26
  • Мнения: 55
а мъжът ти вижда ли нещо нередно в ситуацията?

Не, не вижда, така се правело в тяхното семейство, после тя щяла да си прехвърли дела на децата ни.

А ако стане късно за "после"  #Crazy

# 27
  • Мнения: 4 965
а мъжът ти вижда ли нещо нередно в ситуацията?

Не, не вижда, така се правело в тяхното семейство, после тя щяла да си прехвърли дела на децата ни.

Е, ако е така, няма проблем.
Въпросът е защо не го е направила сега и кога точно ще е това "бъдеще време", защото никой не знае какво му е писано за утрешния ден.

# 28
  • Мнения: 55
Ако наистина има намерение да прехвърля дела си на децата Ви по - добре да не го отлагате, че то там не се знае. Много интересни отношения имат в тяхното семейство. newsm78

# 29
  • Мнения: 5 001
Ако наистина има намерение да прехвърля дела си на децата Ви по - добре да не го отлагате, че то там не се знае. Много интересни отношения имат в тяхното семейство. newsm78
Peace Голямо увъртане....Голямо нещо.....Ужас!

Общи условия

Активация на акаунт