Отговори
# 15
  • Мнения: 6 442
Да, за гените е вярно и съм го чела ,и съм гледала предавания на тази тема по ТВ. Алкохолизма се предава и по наследство. Наистина е болест.
На дъщеря ми и се пада невероятен  алкохолен товар и от двата рода.  Sad
Все си мисля,че момичетата са по-малко податливи на тези неща!И дано!

# 16
  • Мнения: 669
Ох, вече не съм сигурна в нищо! Sad А като си помисля и за наркотиците-полудявам, честно ви казвам. Как ще ги опазим тези деца не знам. Господ да е с нас! Praynig

# 17
  • Мнения: 6 442
Ох, вече не съм сигурна в нищо! Sad А като си помисля и за наркотиците-полудявам, честно ви казвам. Как ще ги опазим тези деца не знам. Господ да е с нас! Praynig
Още по-ужасно!Ще се опитваме да ги възпитаме в добродетели и да се надяваме,че това ще е основата на спасението!!!

# 18
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Все си мисля,че момичетата са по-малко податливи на тези неща!И дано!

Няма момичета, няма момчета в тази работа!  Confused

# 19
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Да, за гените е вярно и съм го чела ,и съм гледала предавания на тази тема по ТВ. Алкохолизма се предава и по наследство. Наистина е болест.
На дъщеря ми и се пада невероятен  алкохолен товар и от двата рода.  Sad
Това са глупости. Алкохолизма не е генетично обусловен. Това е вид наркомания. Все едно да се твърди, че хероиновата зависимост е генетично заложена...
 Децата израстват в съответната  социална среда и това единствено може да повлияе на поведенческия модел, който ще следват. Нищо общо с генетиката. И още - алкохолизма се лекува, но качественото лечение продължава най-малко година (а и повече) и е ужасно скъпо и малко българи могат да си го позволят. Не говорим, че психотерапията може да продължи и няколко години. И както съм го написала по-горе, нищо не става без подкрепата на семейството. Обаче то много често е напълно емоционално, физически и финансово изтощено от зависимия и най-често вече няма никакви ресурси - както финансови, така и психически - за да продължава да издържа на всичко и да оказва  нужната подкрепа. Това е много тежко бреме и само единици са способни да издържат. В повечето  случаи алкохолика просто бива изоставян от близките си, хората в един момент просто "вдигат ръце" от него и се оттеглят. И никой не може да им се сърди за това.
Пак го казвам - най-добре е изобщо да не се започва с алкохола и дрогата, дори на шега или за компания. Няма отърваване после.

# 20
  • Мнения: 669
Unknown_lady, потърси материали из интернет, ако искаш и ще видиш, че откриха, че алкохолизмът се предава генетично. Разбира се, може да нямаш и един роднина алкохолик и пак да станеш, както и обратното. 

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Алкохолизма днес се приема за нормално явление, важното е човек да си достави удовлствие  нали?
Също както цигарите, така и алкохола е мерило за "зрялоста" на децата. Който отказва е в графата  "непиющая сволач". И защо да ги съдим, след като родителите са живия пример за това колко е хубаво да цапнеш педесеттака вечер или да отидеш на кръчма където пак да пиеш алкохол за да ти "дойде" настроението ...

# 22
  • Мнения: 6 442
Алкохолизма днес се приема за нормално явление, важното е човек да си достави удовлствие  нали?
Също както цигарите, така и алкохола е мерило за "зрялоста" на децата. Който отказва е в графата  "непиющая сволач". И защо да ги съдим, след като родителите са живия пример за това колко е хубаво да цапнеш педесеттака вечер или да отидеш на кръчма където пак да пиеш алкохол за да ти "дойде" настроението ...
Болезнонео прав си!!

# 23
  • Мнения: 2 237
Алкохолизмът е сериозен проблем.За нещастие особено в малките населени места не му се обръща почти никакво внимание и дори се смята за нормално.Говоря от опит.Моят свекър беше заклет алкохолик.Не можеше да живее без алкохол и ставаша зъл и нервен ако не пие.Започнал е да пие около 16-17 годишен взимайки пример от баща си,също заклет алкохолик.Колко пъти само свекърва ми и мъжът ми са го прибирали от кръчмите или паднал в някоя локва.....
Едни от най-ранните спомени на моя мъж са,как децата са му се подигравали че вчера примерно са видели баща му пиян до смърт Sad
Свекър ми почина през февруари,пребит до смърт вероятно от друг алкохолик с който е делял чашка в онази вечер....При аутопсията лекарите се шокираха от състоянието на черния му дроб (почти разложен и скапан) и се чудеха как е живял на магия с този дроб.
Лека му пръст на човека,но честно да ви кажа ужасно се страхувам за дъщеря си,да не го наследи  Confused
Съпругът ми преди не пиеше,но от известно време започна да си попийва - всяка вечер.Първо винце,после взе и ракийка....Докато не увеличи ракийката на 200-300 грама на вечер.А ако не е ракия - то задължително ще е поне 1,5 литра бира.Много се притеснявам,давам му пример с баща му,но той неще и да чуе.Остава ми само да се моля че нито той,нито детенцето ми някой ден ще страдат от тази коварна болест....
Темата е много сериозна,наистина.

# 24
  • Мнения: 669
Мъжа ти на колко години е? Дядо ми е бил председател на Клуба на въздържателите  до 33 годишната си възраст.  После стана алкохолик.

# 25
  • Мнения: 135
друг аспект свързан с алкохолизма - влияе неблагоприятно на възпроизводителните функции, особено "твърдия" алкохол. Тоест, предпоставка за по-слабо поколение примерно от гледна точка на здраве и др.

# 26
  • Мнения: 1 761
Имах едно гадже,дето само пиеше.А беше много свестно момче,докато е трезвен.
Избягах и понякога си мисля,че още тичам....
Много е трудно да се бориш с алкохолно зависим,да го спасиш.
Аз съм отвратена от пиянски изцепки.
Ангелина-руската жилка не е задължителна предпоставка за алкохолизъм.Аз съм наполовина рускиня,но изобщо не пия концентрати.А с вино най-много да сготвя нещо.
Трудни моменти има всеки,но има и други начини да отпуснеш-спорт,работа,копане в градината.Аз познавам едно момче, което ,когато има проблем и е на крачка да се напие почва да събира хартийките от улицата и да ги слага в кофата за боклук.

# 27
  • Мнения: 2 237
Мъжа ти на колко години е? Дядо ми е бил председател на Клуба на въздържателите  до 33 годишната си възраст.  После стана алкохолик.


На 36 е.До към 32-33 години не пиеше въобще,даже му се гадеше от алкохол.Сега обаче нещата не стоят така.... Sad  Честно казано наистина съм много притеснена,но какво ли мога да направя....

# 28
  • Мнения: 669
Катинка, естествено ,че руска кръв не е предпоставка за алкохолизъм. Но, руската душа е широка и не признава ограничения и правила(това е моето наблюдение). Това са хора на крайности, не познавам руснак който пие разумно, по чашка, две. Обикновено се стига до пълен  и безпаметен запой. Задължително се пие концентрат(водка на 90% от случаите) и голямата гордост е да паднеш последен под масата.

Близначе, не знам какво да те посъветвам. Tired Защо е започнал? ДА не е в депресия, или апатия? Питай го!

Общи условия

Активация на акаунт