Zecchino d'oro, италианска спявка, Част 73

  • 19 025
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 425
Добро утро и от мен  Crazy

Аз тия дни хич не съм в час  Crazy да видим тоз път докога ще ме държи  Crazy


Да не говорим, че за престоя си тук не само, че не са спечелили, но и са загубили ,теглейки чертата между приходи и разходи (по техни думи). Rolling Eyes
  

Ами няма да се учудя ако е така,макар че то всеки си знае как иска да живее....но определено не е розово положението  Peace

Лени,изплагиаствала съм те в една тема бррррр

Дзекино Д'Оро - Стелиере
Моят вечен фаворит!!!

# 16
  • Мнения: 5 475
  Калче, я метни линк, къде е тази тема, да чета?  Rolling Eyes

# 17
# 18
  • Мнения: 2 379
Сутринта четох  за ромските лагери ( оф как звучи) имаше и карта къде и колко са в Италия - в Комо няма нито един лагер, в нашата община 21 , в Реджо Емилия има повече от 1000 кампи! И това са малкото. Нямам думи. #Crazy 
Лени, накара ме да се засмея. Simple Smile
Знаеш ли какво пише на пътните табели на влизане в Комо?
"COMM, REPUBBLICA DE NORD" Twisted Evil
Какъв ромски лагер да има при това положение? Laughing

# 19
  • Мнения: 2 379
Някой беше питал за Швейцария.
От първи декември започват да продават винетките за колите за следващата година.

# 20
  • Мнения: 708
здравейте и от мен,

айде и н се от4етохме в списъка на грипозните  Confused

Съсед4ето над нас тръгна на ясли миналата седмица и след 2 дни ве4е киха6е и ка6ля6е.Следователно Алесия го лепна веднага и 3 дни се вла4и с хрема  Whistling
Ужасно е да т е болно детенцето,умирам си от мъка изоб6то.Дано както казва Кала да успея да свикна с идеята,4е децата се разболяват 4есто,4е ина4е ми е мног кофти.Та така изкара си 3 безсънни но6ти и ето ме на линия.
Тези дни отивам да поръ4ам торта,патси4ни и тем подобни,4е другия понеделник имаме РД.Толкова много се вълнувам,4ак ми се реве  Laughing
Не мога да повярвам 4е моето бебо4е е ве4е на годинка.

Ани радвай се 4е си нямате ромите (аз си ги нари4ам цигани де  Mr. Green),то и ние нямаме кой знае колко много,ама само на 20 км от тук,демек Бре6а а някакъв ад.Ужасен град,по4ти не се виждат италианци по улиците  Thinking

Урааааааааа запо4ва златната монета,онзи ден тъкмо си мислех,4е на Алето би и харесало много.Обожава да гледа песни,танци и тем подобни.Пък и този фестивал ми е страст от малка.

айде цунки на вси4ки и бързо оздравяване на вси4ки  Hug

# 21
  • Мнения: 708
4ак сега видях 4е при нас има ново моми4е НИЯ,много красиво име  Hug
Хммм про4етох за притесненията ти покрай това,4е не може6 да свикне6 и вси4ко ти е трудно.

Както ти е казала Лени всеки свиква за разли4но време,има такива които с години не свикват.Аз до миналата година бях в ужасно дерзнание.Постоянно сравнявах с БГ,идеализирах вси4ко българско,ужасно ми бе6е мъ4но за родителите ми,особенно за татко ми.
Постоянното ходене до БГ през месец_два о6те пове4е ме обърква6е.
Така се стекоха не6тата оба4е,4е покрай сватба и бременности не успях да се прибера в БГ по4ти 2 години.Това лято най_накрая отидох по родните земи и........оооо изненада.Не ми хареса изоб6то.Не6тата които преди идеализирах сега не ми харесваха.Липсва6е ми Италия,4истотата,липсата на цигани,възпитанието на хората,незадимените заведения,липсва6е ми колата ми,дома ми и най_ве4е мъжа ми.та от как съм се върнала съм друг 4овек.Доволна съм 4е се прибрах се 4уваствам удома си  Laughing

Та иска се търпение,здрав разум и 6те види6 4е 6те свикне6  Hug

# 22
  • Мнения: 708
пак съм аз,
докато беба спи съм супер активна и ви надувам главите  Mr. Green

Ходихме до Лидл онзи ден,има няква седмица на гръцката кухня.Иииии купихме сърми4ки в лозев лист,халва и Узо (за татко ми като дойде,4е той си пада по масти4ката  Mr. Green).Даммм сърми4ките не са ло6и,оба4е аз ги оби4ам с кайми4ка,а тези за постни.Ма карай,пак става колкото да си припомни6 вкуса на лозев лист  Laughing
Халвата ми хареса.За локум оба4е не успях да се вредя  #Cussing out

 Mr. Green

# 23
  • Мнения: 764

Италина съжалявам сигурно не ти е било никак лесно Sad


Аааа,минаха 10 години свикнала съм Peace,По-скоро,тъй като ти е съгражданин,като си ходиш някой ден,може да му теглиш една дъъъъълга.Ама до там....Ник4е,може да кърмиш,стига да нямаш температура над 38,ако имаш,кърмата се изварява.За хремата е добре да си изработиш маска от няколко марли4ки,да слагаш,ама така или ина4е сега къщата е пълна с бацили та не знам дали си струва Confused
Нашия квартал поне цигани няма,освен няколкото навъртащи се за милостиня.Бараките си ги правят край реката пове4е.

# 24
  • Мнения: 59
Zdraveite i ot men, /izvinqvam se za latinicata Embarassed/
  Az sam ot 4 godini v Italiq i kato poveceto ot vas nemoga da svikna. Za sega jiveq v Castelamare di stabia na 15km ot Sorento- wte kajete krasivo ama ne mnogo e mrasno , otvratitelno bokluka zatvarq ulicite a ako e lqto e edna vonq na razlagawta se marwa i dezinfektant.
Nai mi e tridno s diskriminaciqta prosto e ad. Vie cuvstvali li ste q i kak q razbirate?

# 25
  • Мнения: 6 167
Добро утро!
То май е обяд вече, но ...

Сърмите си ги правим вкъщи. Отдавна не съм правила, май имам някакви листа в камерата... добра идея е.
Исках да направя кис.зеле , но не мога да намеря подходящ съд. Не е късно, тук е топло и ще стане бързо.
Реших да сложа 3-4 зелки но не знам в какво.

Цигани тук няма, освен традиционните около Лидл. Май са албанци, от тези с дългите поли на волани. Не знам четох една статия в едно от моите списания за този етнос - Прави деца сега, не ги брой, отговори на живота с живот... нещо такова им е философията. Не разбирам защо ги пускат изобщо тези хора през границата. Оказва се че в момента в който влязат ги поема системата на социални услуги. Всички си имат карта д'идентита, всички са регистрирани в бюрата по труда, раждат по сто деца, живеят по бараки и лагери...Голямата част от ромите са румънски роми и такива от бивша Югославия. Картинките са като във филм на Кустурица.

В колата днес слушах по радиото нещо, което ме втрещи - киезата нищо не плаща, 8 пер милле се оказва, че само 30 процента се връщат , останалите 70 процента отиват 'някъде'. Ако църквата  плаща данъци на държавата, са сметнали, че  би трябвало да влизат 20 милиарда евро на година!  Яд ме е.
Италия може да бъде много богата страна, ама нещо криво има и тук.

Както и да е - да знаете, че за газеббо фиссо трябва да имате разрешение от общината, да платите хиляда марки да болло , план, такси и пр. Разходите само по това да забиеш 4 кола и да ги покриеш  са сериозни и надвишават стойността на самата структура. Затова който прави газеббо, ако не му се рискува глоба...
Аз ще го правя смонтабиле.


Хубав ден!

# 26
  • Мнения: 764
Ленка,не само ,4е нищо не плаща,киезата,ами напротив,само завли4а Outta JointПримерно,вси4ки полицаи и карабинери охраняващи в и около Ватикана са си на италианска служба,т.е. плаща Италия,т.е. плащаш и ти ако плащаш такси..... Twisted EvilНеговите шаренки военни са дето се вика само за парлама,да веят байряци по официални поводи.И вси4ко друго там е организирано на този пе4еливш принцип Peace

# 27
  • Мнения: 5 475

 Италия може да бъде много богата страна, ама нещо криво има и тук.

 Криви неща има доста.  Twisted Evil
  Да не ви обяснявам със сложни икономически термини, но тук държавата като институция и църквата тежат много върху окъсаните джобове на обикновения гражданин.  Rolling Eyes
    Както казва мъжа ми страната лежи на стари лаври, на това , което поколението на неговите родители е съумяло да построи. Confused
 Такава абсурдно висока данъчна ставка, за да получава по 420 000 еуро на година сенаторето а вита Андреоти, никъде я няма по света.  #Cussing out Че и накрая този склеротик решава бъдещето на страната (Нищо против положиталната му роля в миналото , но да се оттегли достойно ). Peace
  Ако ги няма кастите на безумно скъпите услуги - нотариуси, адвокати, тексиметраджии, водопроводчици и т.нат., не би съществувала средна класа. 
  И то я има просто защото тези хора успяват да укрият данъци.  Peace
  За съжаление с декрета Берсани не можаха да се постигнат големи резултати в либерализирането. #Crazy
 
  Италия остана на последно място по заплати от старите страни членки  на ЕС.  Twisted Evil
За сметка на това е на едно от първите по цени , данъци и такси.  Tired
  Както казваше един познат тук само въздуха , който дишаш не го плащаш.  #Crazy
 

Последна редакция: пн, 19 ное 2007, 17:50 от Astrea

# 28
  • Мнения: 6 167
А аз да попитам съвсем лаишки въпрос.
Защо не се приема закон за киезата да плащат данъци.
При ляво правителство ми се струва дори логично.
В смисъл, това са 20 милиарда годишно. Каква е тази политика, която ще откаже такива пари.

# 29
  • Мнения: 5 475
  Ленка , ама тук левите отдавна не са това , което би трябвало да бъдат.  Wink
 Логично те трябваше да подкрепят и закона за ПАКС или ДИКО, но не го направиха. Rolling Eyes
 А  църквата винаги е имала и ще има голямо влияние,  пък и исторически погледнато, папатото е било собственик на цяло Лацио и наоколо, от както съществува Италианската република (т.е. около 100 години )се е ограничило във Ватикана. Peace
 Така че стари сметки за плащане ще има винаги. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт