Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 074
мораториум на посещенията при свекървата поне 1 месец. След това 2, 3 ,12 докато не се научи.
Шегичка, нали

# 16
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Надявам се, че не е шегичка Party Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 731
Ще си поговоря с нея .И после ще решавам .Ама едва ли ще ми се случи ,моята е злато просто. Hug Hug Hug

# 18
  • Мнения: 263
Бих я поставила на място, но наистина първо се убеди, че не грешиш.

# 19
  • Мнения: 2 498
Няма да позволя повече да вижда децата....

# 20
  • Мнения: 3 929
Ами аз не съм сигурна, че свекърва ми е говорила лоши неща за мен зад гърба ми, защото детето ми не е достатъчно голяма, за да ми обясни. Но на няколко пъти подметна гадни неща в мое присъствие на племенника ми. Етърва ми остава племенника ми да го гледа свекърва ми и веднъж това беше на рождения ден на сина ми. Мъжът ми донесе тортата и я остави в хладилника, а племенника ми искаше да яде от нея. Свекърва ми веднъж му обясни, че ще яде, когато чичо му духне свещичките, но той продължаваше да настоява и тогава свекърво ми му каза: "Ще ядеш, ако ти дадат!", т.е. ако аз му дам и това не е единствения случай да намекне нещо подобно. Аз вече й казах, че не е редно да прави така, но тя се опита лицемерно да се измъкне от неловкото положение.
По принцип, няма да пощадя свекърва си, ако разбера нещо подобно, и най-вероятно ще прекъсна контактите с внука й. Но при нас отношенията са много сложни вече - в лошия смисъл - и, честно казано, не зная как да постъпя. Дори да й кажа по най-нормален начин, тя ще направи от мухата слон и ще стане един скандал....мани, мани!

# 21
  • Мнения: 1 586
Ще огранича контакта им с ная до минимум!

# 22
  • Мнения: 985
ще Фърчат перушини,как какво newsm57 Слава Богу, нямаме си такива изцепки Rolling Eyes

# 23
  • Мнения: 1 568
Случвало се е ,преди страдах,ала-бала,сега я наритвам с една муцуна нелюбезна и казвам на всеослушание,че не желая да я виждам!Не ми пука!!!!

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 #Cussing outСлучвало се е да я ловя да говори за мен лоши неща пред хората, няма да се очудя, ако говори и пред детето един ден  Sick

# 25
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Много кофти работа е това!

От една страна, не бива детето да се ограничава да общува с роднините си, все пак това обогатява преживяванията и впечатленията на малкия човек и му помага да формира собствено мнение, а не според това на майката, в случай, че прекарва времето си основно с нея!
Обаче е много кофти, когато бабата е някаква такава "готина" и "добричка" и "угаждаща" (децата се връзват на тия неща), а пък говори лошо за мама. Детето се обърква и става несигурно, според мен.

Аз не изключвам да изпадна в подобна ситуация. Със свекърва ми не сме в лоши отношения, но допускам като порастне синът ми, да му намеква разни неща за мен. Предполагам, че ще говоря с нея, и пак и пак... и може би със съпруга ми също, за да престане.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Онзи ден, към 9 вечерта свеърва ми тръгна да ходи до някаква комшийка и вика на малки да отидел с нея, аз не го пуснах естествено поради ред прчини.Малкия е много палава и няма работа по хората с някой друг освен с мен или баща си  Stop Тя се въртя, въртя и нещо му говори в другата стая да идва и да ми се моли малкия.ревна дребното и т.н. в крайна сметка не отиде с нея естествено  и като замина малкия вика на баща си мама е тъпа патка и аз  Shocked Close няма от къде другаде да го чуе , нито ходи на градина нито аз съм ползвала такова обръщение пред него нито каквото и да било...не съм й казала нищо понеже не съм на 100 процента сигурна, а и я нямаше а като се върна нямаше как да подхвана темата.Когато родих малкия живеехме заедно и беше ад, изнесохме се на квартира за 3 години но по стечение на обстоятелствата ни се наложи отново да живеем заедно за известно време , надявам се да ни няма когато живот и здраве се появи бебето....та по темата вече не я оставям мног много на саме с малкия, но го оставям да я изкривява на воля  Twisted Evil понеже тя преди все ревеше, че не й го давам ето й го сега ( сега вика , че не го искала понеже хич не слушал, ама аз си трая Whistling)

# 27
  • Мнения: 189
Ще огранича контакта им с ная до минимум!

 Peace Peace Peace

# 28
  • Мнения: 686
Моята редовно ми говори зад гърба,било пред мъжа или детето и по един или друг начин научавам и досега съм и казвала,ако има неща да ми казва,да ми го каже в очите.И започва театъра,свеки се разревава,казва,че не и се "подчинявам"и не я слушам,а трябва,тя никога нищо не е казала и е направо ангел небесен,а аз съм по-черна от дявола

# 29
  • Мнения: 1 172
Ако наистина мислите така:
Малкия е много палава и няма работа по хората с някой друг освен с мен или баща си  Stop
и виждате проблем в
...и тогава свекърво ми му каза: "Ще ядеш, ако ти дадат!", т.е. ако аз му дам и това не е единствения случай да намекне нещо подобно.

то съжалявам свекървите ви, а не вас. Честно, не мога да си представя, че няма да си пусна детето със свекърва ми или майка ми, щот то няма работа с друг освен с мен и баща си. Не мога да си представя и какво толкова обидно има в това, че някой може да получи парче торта, само ако този, който я е купил, му даде. Ами ако му беше отрязала парче, че да миряса, по-хубави неща ли щеше да намекне? И какво толкова намеква, освен, че си има ред и правила - не е тя човекът, който може да удовлетвори каприза на детето.

Ако установя, че свекърва ми говори неверни лоши неща за мен пред детето ми, то ще имаме сериозен разговор и промяна в правилата за гледане на малкия. Ще изисквам пред детето да се въздържа от коментари, така както аз не си позволявам да я коментирам пред внука й.

Общи условия

Активация на акаунт