За видни кокетки измисляме плетки - 11

  • 256 445
  • 309
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 400
Да си споделя как си представям, че може да стане качулка Blush Ако се извадят бримки от вратната , след това да се понаддаде за оширение, а после да се свива както при пета на чорап? Няма ли да стане? newsm78

# 16
  • Мнения: 641
И аз щях да предложа двойно лицеват аплетка за шалчето с буквите, ама гледам KRIVONDELA вече написала за него.

Много ми харесаха всички неща, които niunia е събрала   bouquet . За качулката и аз мисля буквата "Т" с два шева на тила, допълнително пришита към плетивото. За детско не бих го препоръчала, че много ръбчета ще има, но за мъж мисля, че така най добре ще се нагоди формата.

Палечка суперски чорапчета!

Благодаря!

И аз се оглеждах качулка, ама нещо не съм търсила както трябва явно. Предложението на Snejana_G ми се струва много подходящо.
Иначе съм плела на дребната качулка на принципа на чорапената пета, ама за мъж не мога да преценя дали ще стои добре.

А Вейдър ме изпревари, точно така я плетох.

# 17
  • Севлиево
  • Мнения: 491
Здравейте и от мен!!!
Моята бяла чанта от торбички е в застой, но пък напредвам с една синя която е малко по-различна. После като я свърша мисля да си плета потник - сребрист и в този смисъл като разглеждах албумчетата ви, видях на тити един златист потник. Та да те питам той на две куки ли е или на една, че не мога да го видя хубаво. Ако на една може ли някаква схема,ако имаш.

# 18
  • Мнения: 9 903
Кривондела, помня, че пуска описание на тази плетка, но не съм имала досега време да я пробвам. Ще го направя - не знаех, че мога да разделя и да бродирам, дано се получи, че и бродирането си е мъка Simple Smile

Палечка, браво за чорапчетата Simple Smile

доци, потникът е комбиниран - долната част е на 2 куки/схемата мисля че е: 1л, 1наметка, 2л, 3се изплитат заедно лицево, 2л, 1 наметка; в обратните редове както се вижда/, горната част е на 1 кука, на принципа на филето/един нисък пълнеж, една въздушна бримка/, като вместо в дупчиците от предния ред бода с куката в стълбчето от предния ред..

# 19
  • Мнения: 1 287
Палечка,моля те,пусни схемата на снежинката от чорапчетата ти! Praynig

# 20
# 21
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Палечка smile3501 smile3501 smile3501 Страхотни коледни чорапчета!

# 22
  • София/Овча купел 2
  • Мнения: 984
нюня, мога да предложа само описание на детска качулка - в незашит вид представлява буквата Т с леко скосени краища. Размера можеш да си пригодиш, предполагам.

И аз си мислех за нещо подобно и вместо да има шешове да го направя както се плетат терлички.Ще ми дадеш ли описанието да видя как става,че ми се върти в главата,но е друго да го видя.

Snejana_G,радвам се чи ти харесва колекцията ми.Постоянно я попълвам с нови идеи Wink.

Палечка,страхотни чорапки.

# 23
  • Мнения: 9 903
Качулка: започнете 80 Б . На 12 см за скосяването свивайте 10-9-9 Б. Остават 24 Б. След това свивайте през 1 Р х 1 Б. Плетете до изравняване на страните.

# 24
  • Мнения: 19
Момичета, имаше някъде модели на цветя изплетени на една кука. Върнах назад в темите, но не можах да ги открия. Ако може да ми помогнете да ги намеря. Предварително благодаря.

# 25
  • в баира
  • Мнения: 861
Запис.

# 26
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Здравейте Момичета, отдавна не съм писала при вас, но от време на време хвърлям по едно око... Hug

Та ... да питам... къде да намеря модели на хубави (модерни) мъжки пуловери.

Извинявам се предварително, ако темата е разисквана вече, ама една цяла плетаческа тема тепърва имам да прочитам!

# 27
  • Мнения: 461
titomirka, това съм си запазила само
http://picasaweb.google.fr/titinechristine91/FloresDeCrochet

# 28
  • Мнения: 1 287
Палечка,благодаря!  bouquet

# 29
  • Севлиево
  • Мнения: 491
титиблагодаря за пояснението  bouquet Ще видя аз какво ще измисля за долната част, че не съм по плетенето на две куки. Пък може и да се пробвам, ама май ми е прекалено тънка преждата, така че ще видим.

Общи условия

Активация на акаунт